Имате ли изисквания към новия си шеф?

  • 1 340
  • 22
  •   1
Отговори
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
До някъде съм повлияна от темата за секретарката, до някъде и ми предстои да си търся работа.
Въпросът ми е: Ако започвате нова работа или сте на интервю за такава, имате ли някакви претенции относно новия си работодател? Проучвате ли го предварително? Казвате ли му своите изисквания спрямо него(нея)? И какви са вашите, ако има такива?

# 1
  • Мнения: 495
проучвам задължително фирмата, шефа също
просто обичам винаги да съм подготвена
правя така, че да знам предварително какви са изискванията на шефа и се представям според неговите очаквания
ако толкова много искам работата, разбира се
своите изисквания да му казвам...., малко не ми се струва уместно, по-скоро споделям очакванията си
очакванията ми са да получавам заплащане съобразно на вложения труд
да има перспектива за израстване, както и за увеличение на заплатата

# 2
  • Мнения: 495
а, забравих нещо - да не говори по-мьеко от мен, шефа де hahaha Joy Laughing rotfImbo smile3532 newsm62 smile3534

# 3
  • Мнения: 6 206
Много ясно, че трябва да се проучва.
Избирането е двустранно. Колкото те теб, толкова ти тях.

# 4
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз все си мисля, че малко повече самочувствие показано пред шефа, няма да ми навреди. В смисъл да покажа какво АЗ искам от него. Така може и по-трудно да си намеря работа, но намеря ли си, поне ще сме се разбрали с новия ми шеф и работата ще е според моите очаквания. Или може би греша? Не съм го пробвала още това с откровенията.

# 5
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Аз все си мисля, че малко повече самочувствие показано пред шефа, няма да ми навреди. В смисъл да покажа какво АЗ искам от него. Така може и по-трудно да си намеря работа, но намеря ли си, поне ще сме се разбрали с новия ми шеф и работата ще е според моите очаквания. Или може би греша? Не съм го пробвала още това с откровенията.
хъх, мен така ме хареса-била съм ербап  Mr. Green После разбра, че съм добра душа с повечко злоба. За мьекането нищо не ми е споделил  Confused

# 6
  • Sf
  • Мнения: 808
Аз все си мисля, че малко повече самочувствие показано пред шефа, няма да ми навреди. В смисъл да покажа какво АЗ искам от него. Така може и по-трудно да си намеря работа, но намеря ли си, поне ще сме се разбрали с новия ми шеф и работата ще е според моите очаквания. Или може би греша? Не съм го пробвала още това с откровенията.
Разбира се  Peace Трябва да се оттървем от нагласата, че трябва да сме скромни при събеседването си. Колкото повече се оценяваме пред бъдещите ни работодатели и изискваме от тях като отношение и разбиране, толкова ще получим и от тях! Преди хората се страхуваха да питат за нормални неща като условия на труд, заплащане и финансови поощрения. Надявам се, че вече търсещият си работа българин се е научил да цени себе си като специалист, за да бъде оценен и на първо впечатление Simple Smile
Действай смело, но все пак с точната мярка Simple Smile Ти ще си я усетиш според човека насреща Simple Smile
УСПЕХ от мен  Heart Eyes

# 7
  • Мнения: 6 167
Разбира се.
Той не е феодал, господар и тн.
Има ясни правила играта.
Естествено е, да имам своите изисквания тъй като ще давам най-доброто от себе си.
Връзката тук е двустранна, не едностранна

Моите изисквания биха били предимно в осигуряване на най-благоприятна работна среда, в която спокойно да работя.  Също така за мен е важно програмата за деня да не се променя на всяка 15та минута. Някои наричат това стрес, аз го наричам хаос. Да не бъркаме стреса от работата с постоянно променящите се задачи за деня.
Тоест, да има известно планиране, от което да се отстъпва само в краен случай. Освен това бих дала да се разбере, че съм склонна само в краен случай да отстъпвам от задълженията си , които са описани, и за които ми плащат.
Все съм попадала на хора, които смятат, че длъжностната характеристика е просто лист хартия, без значение, след което могат да ти възлагат хиляди други неща. Аз съм против това. Сигурно има и още мои изисквания, но в момента не се сещам.

 Peace


# 8
  • Мнения: 1 680
Имам изисквания не точно към шефа си, а към работата. Изяснила съм си ги за себе си и даже съм си ги написала, за да не правя компромис със себе си като получа някакво предложение.
Темата и интересна и ще я следя, защото и аз реших да си сменя работата.

# 9
  • София
  • Мнения: 18 679
Имам, разбира се.Работата си е работа - не че към нея нямам изисквания, но...Все си мисля, че с всяка работа мога да се справя, стига колективът да е добър PeaceНе мога да работя под напрежение, в постоянни интриги, клюки и дебнене.Така че - да , преценявам и шефа, както и другите от фирмата.Все пак там прекарвам по 8-9 часа на ден - ако не ми е спокойно и ведро - как ще съм после вкъщи, със семейството Rolling Eyes
В сегашната ми фирма всички завиждат на нашия отдел/пу-пу, да не ни е уроки Mr. Green/.Държим си един за друг, няма цър-мър, клю-клю...Излизаме заедно да се черпим, с шефката, много ясно.Отношенията ни са приятелски.Бих покрила грешка на всеки един от тах, както и те са го правили не веднъж с мен, когато още бях нова.
Обичам си колегите Hug

# 10
  • Мнения: 1 107
Разбира се!

# 11
  • Мнения: 210
Естествено !

# 12
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Разбирам ви и благодаря за подкрепата. Но аз все съм останала с впечатления, че българинът предпочита да си трае, да не си навреди с нещо. Но пък ако си трая, си мисля, че бих попаднала на шеф тиранин, който не зачита длъжностни характеристики, работно време, сили и възможности на подчинените си и други такива, които за съжаление често се срещат като качества у нашите работодатели.

# 13
  • Мнения: 495
Lilqna, според мен зависи от работата - ако се иска да си пробивна и нахакана, такава трябва да се покажеш и на интервюто

# 14
  • Мнения: 2 047
    Ако работата е отговаряла на квалификацията ми съм се интересувала от договор, пари, работно време. След като почна, тогава мога да преценя какъв е шефа, ще спазва ли уговорките ни (което и ще видя), дали работата е такава, каквато си представям и съответно ако не ме удовлетворява се махам. Преди съм работила и без договор и съм си вдигала гълъбите, когато пожелая. Сега на държавна работа - всичко е уредено откъм права и задължения, а като е така и пререкания с шефа са сведени до минимум и много малко значение има дали е тиранин или не.

Общи условия

Активация на акаунт