Биберон-залъгалки за по-големи

  • 1 456
  • 17
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 412
На морето видях няколко по-големи деца, около 2,5-3 години с едни по-особени залъгалки в устата. Приличаха на биберон, но външната част изглеждаше по-голяма. Понеже децата не бяха българчета се замислих, дали не е нов вид биберон, който да им пази зъбите. Дали се сеща някой?

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
 newsm78 Интересно
Не съм виждала (а може и да не съм се заглеждала).
По мои наблюдения биероните - залъгалки са от 0-6 мс. и след 6 мес.
На моя приятелка момиченцето почти до 3-год. смучеше биба- много смешна, голяма, цялата каучукова (вкл. и дръжката), на Чико, но не беше по-осоена или различна на вид от оичайните.
Ще ми бъде интересно и полезно( че моят син е любител на бибите) да знам, ако има такива за по-големи дечица!

# 2
  • Мнения: X
Ами, тук продават бибероните-залъгалки на размери.
0-6 месеца; 6-18 месеца; 18-36 месеца. Отделно всяка фирма-производител си има различна форма на бибата, както и материала е различен - силикон или каучук.
Предполагам че фирмите-вносители на Нук, Чико и другите марки биберони могат да дадат инфо дали и големите размери се внасят в БГ.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Бях гледала преди време реклама на някакъв биберон (май на Нук), който е специално за по-големи деца със зъби. Но не обърнах по-специално внимание, така че не мога да кажа нищо повече.

# 4
  • Мнения: 175
има специален биберон за зъби-казва се Dentimaxx и е на Baby-nova,но в момента го няма внос

# 5
  • Sofiq
  • Мнения: 192
Нуби пуснаха нови залъгалки с ISE-гел по края за чешане на зъбите, но пък 2.5-3 год вече имат зъби... Иначе Чико имат 18+...

# 6
  • София
  • Мнения: 3 688
виждала съм на Нук в Била биберон на който пише 18+ но за по големи не съм виждала:)

# 7
  • Мнения: 6 155
Малко офф
Много ми е странно да видя дете на 2год. с биберон в устата  Tired

# 8
  • София
  • Мнения: 3 688
и за мен е странно ,но като гледам и ние натам отиваме:(

# 9
  • София
  • Мнения: 6 999
Дариа е на...вижда се колко и още спи с биберон-залъгалка.

В началото ползваше такъв до 6 м., после за 6 -18 /или нещо такова/, а когато поисках да й купя за по-големи деца ми казаха, че в БГ не внасят.  Sick

Много е идиотско това. Българските бебета не използват залъгалки след 18 месец, не пият адаптирано мляко след годинката и прочие... ooooh!

# 10
  • Мнения: 3 537
Ние от 3 дни сме без биба,а сме на 2г. и 1м. вече.Голям кошмар. #CrazyПросто я скрих,рязането на бибата при нас не подейства.Казах и,че бибата избягала. hahaha Confused

# 11
  • Мнения: X
Ние сме в процес на отказване на залъгалката (опитвам номера с отрязаната биба) , но още я търси при заспиване. За мен това е прогрес, защото само преди 1-2 месеца беше нон-стоп с нея. Не съм купувала по-големи размери залъгалка, караме си с тази 6-18 месеца на Нук. Според педито ни по-добре е да е с по-малък номер, хем не вреди на зъбките, хем по-лесно ще се откаже. Така че няма да купувам голяма залъгалка.

# 12
  • Мнения: 2 149
Видях биберон-залъгалка, който вместо биба има плочка от платмаса, за чесане на венците. Обаче не мога да намеря така по магазините....

# 13
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Малко офф
Много ми е странно да видя дете на 2год. с биберон в устата  Tired

Ти остави, че тук виждам туристчета на по 3-4 години с биберони.  Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: X
Е, какво толкова има в това...Бъдете по-толерантни...Просто хората на Запад имат друга философия в отглеждането на децата. Никакво насилие или принуда или поне минимално такова...Така процедират и с биберона - когато детето само се откаже - тогава. На 3, 4 или 5 години - все някога ще се откаже. Същото е и с гърнето, със захранването и прочие.
Аз ако почна да разказавам как в Бг на 5-6 седмично бебе се дава сок от ябълка, на 3 месеца пюре и за т.нар. издържане над леген, пак така ще гледат  Shocked #Crazy Shocked

Общи условия

Активация на акаунт