Захранване с оризова каша, как да стане?

  • 1 196
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 149
Може ли практически съвети как да захраня с оризовата каша, която купих?
Ще я правя с кърма, така мисля.
Чакам тони да навърши 4 месеца и започвам.
Цял месец ще е на оризова + кърменето:))) и после месец п месец ще продължа : зеленчуково, плодово, месно пюре и накрая сокове. Те ще дойдат в зимата, когато няма плодове, но и това ще мисля как да стане... newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 4 966
А защо още в 4-и ще дадеш каша? Thinking

# 2
  • Мнения: 3 760
А защо още в 4-и ще дадеш каша? Thinking
Аха! Има ли причини да избързваш толкова?   bouquet

# 3
  • Мнения: 232
А защо още в 4-и ще дадеш каша? Thinking
Аха! Има ли причини да избързваш толкова?   bouquet
И аз така мисля - ние още сме предимно на кърмичка.Не  newsm12 smile3503 smile3521  love001бързай,ако имаш кърма - малки сте! newsm51  love001

# 4
  • София
  • Мнения: 4 966
Може да няма търпение Laughing

Мъни,нещо не може да се организираме.Надявам се да се видим поне на 5 август Wink

# 5
  • Мнения: 2 149
Защо бързам?
Правя си сметката в 4м - каша
5- зеленчуково пюре
6-плодово
7-месно
8-всичко по ред на номерата
Някъде трябва да включа сок, при положение, че по новите теории сокът е накрая, а зимата какъв сок ще има самооо! За чудо и приказ! Crazy Ясно е, че тогава 100% ще купувам от готовите за бебета.

Не знам... Мисля, че е крайност само и единствено на кърма да караме. Другите бебета пият вече сокове, Тони и вода почти не пие. Сега се принудих да дам, защото заварването на сух памперс не ми се хареса! Thinking

Започна много да се плюнчи и да си лапа ръцете. Като прокарвам пръст по венците , че са твърди е ясно, но определено му е приятно. Може до месец и нещо да започне подготовка за зъби.


Идеята ми беше как да го захраня с оризова каша. Да започна от течно състояние 1 лъжичка+кърмене, после 1 и 1/2+кърмене и т.н. докато стигна до порция течна, или направо гъста консистенция+ кърмене и същата схема, но с гъст продукт. Разбирате ли ме?
Правя сметката така, че през септември да започнем със зеленчуците, когато ще им е сезона и ще имам и домашни, чисти от нитрати.

# 6
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Ако не правиш сметка да отбиваш скоро, по-добре се придържай към обратния вариант - първо кърма 'колкото поеме', после оризова каша - на вкус, т.е. по малко, т.к. твърдите храни до годинка служат основно за запознаване с нови вкусове, а не за наяждане. Схемата със заместване на кърмене с твърда храна се прави, ако ще да отбиваш, но по принцип до годинката млякото (кърма или АМ) трябва да съставлява 80-85% от менюто на бебето, така че и да отбиваш, пак прави сметка колко мляко (АМ, да речем) поема детето.

# 7
  • Мнения: 2 149
Обърках се. Чакай да видя правилно ли разбирам съветите ти.
Давам му да си цока и после лъжичка с оризова каша. Това наобяд примерно.
Некст дей пак така - цока и му давам лъжичка и половина.
Правя сметката, че ако обедното ядене до края на м.август стане оризово забъркано с кърмата ми, изцедена, реално погледнато от 6 хранения едното ще е кърма с ориз.
м. септември ще е същото, само където обедното ще е или оризова каша с кърма, или зел. пюре с кърма и към края на месеца чисто вече. Тъй като оризовата ще е винаги с кърма, то през ден ще е чист зеленчук от един момент нататък.
Така би трябвало кърмата ми да не спре, понеже ще си цока през другото време.
октомври ще навлезне и плодово следобедите.
Кърмене е ясно, че ще има, да му се не види! Не би трябвало да е проблем приемането и на други храни... newsm78

....................................................
Чудя се дали оризовото да е течно в началото със сгъстяване постепенно или направо като каша. Така ще се види дали е готово и детето да преглътне нещо по-гъсто.

.......................................................
Идеята ми е, че 4 месеца плътно само на кърма и постепенно навлизане на нови храни е по-добре от мнамаляване на кърмата не дай божи и АМ + новите храни. Искам да използвам докато имам кърма да давам и другите неща, за да съм сигурна, че ако стане засечка, реакция някаква, то ще имам кърма в чист вид да си цока, и то достатъчно.

# 8
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Ммм, и аз не те разбирам съвсем - поясни, през деня няма да те има да го кърмиш ли?

# 9
  • Мнения: 2 149
Ммм, и аз не те разбирам съвсем - поясни, през деня няма да те има да го кърмиш ли?
Ами! Аз съм с него!
Ще го кърмя, но след като се наяде да му дам по лъжичка. Искам да заместя за месец обедното кърмене с каша с кърма забъркана.
После искам да въведя в обедното хранене заленчук, но чак септември.
Така всеки месец обедното хранене ще се обогатява, НО при всички положения останалите хранения са САМО кърма.
от 6 бр, 1 не кърмене, ами друго+кърма.
..................................................................
Не че бързам, ама крайностите не са ми любими. Както сок на месец ме притесни и не дадох, нито на два, така и кърмене до годинка не ме кефи. Според мен всяка теория си има противоположна... И аз по средата ще вървя!

# 10
  • София
  • Мнения: 4 966
Във всички случаи не си по средата.
Захранването се препоръчва между 4-6 месец./дори за храненеите бебчета с АМ/.Тоест ти ще почнеш от по-рано.
Но ако следиш дали бебчо е готов ,като следиш за рефлекса му на избутване-сигурна съм че в 4 месец.няма да го е усвоил.

По темата.
Правиш кашата с кърма.даваш една лъжичка,после две и атак постепенно увеличаваш.После докърмваш.

А иначе каква е тази схема-1 месец зеленчук,после един плод,после месо...какво пречи в един месец да въведеш и плод и зеленчук.
Още повече че не всички зеленчуци се въвеждат 5-месец.,както и не всички плодове в 6.Трябва да съобразяваш харната,спрямо възрастта на бебчето.Надали ще дадеш фасул,царевица,броколи,карфиол в 5 месец.та дори и 6-и.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 648
Доня, да те питам и аз! Аз мисля да захранвам на навършени 5 месеца също с оризова каша! През октомври започвам да ходя на лекции, които най-вероятно ще са петък, събота, неделя поне по 4-5 часа! Затова ми трябва поне едно напълно заместено хранене! През октомври - на 6 навършени мисля да започна и с пюре, например объркано с оризовата каша/?!/ Така мога в едни момент да изместя и две хранениял Много ли ще е страшно това, ако две от n-на брой хранения, защото сме на поискване, се изместят преди годинката?

# 12
  • Мнения: 3 591
Много ли ще е страшно това, ако две от n-на брой хранения, защото сме на поискване, се изместят преди годинката?

Не е МНОГО страшно  Laughing
Но не е проблем и да не въвеждаш нито една твърда храна и пак да си ходиш на лекции без проблем. 4-5 часа не са никак много и бебето ще те чака да се нахрани докато се прибереш. Евентуално шише с изцедена кърма докато те няма също може да му се предложи.

По-големи япроблем е ти къде ще изпразваш гърдите си - ако не го правиш кърмата може да намалее. Но ако е само 3 дни седмично ще можеш да наваксваш с количеството и като кърмиш изключително през другото време. Да се дава и твърда храна докато те няма е също решение - няколко лъжички каша ще са повече от достатъчни.

# 13
  • София
  • Мнения: 3 648
Мога да изцеждам преди да тръгна, но дали ще иска от шише? А и това с чакането да се върна малко ме съмнява - голям гладник е!
 Имам и едно друго притиснение - дали едно късно захранено бебе няма да откаже лъжицата?

# 14
  • Мнения: 3 591
Имам и едно друго притиснение - дали едно късно захранено бебе няма да откаже лъжицата?

Едва ли. Моето не я отказа, но пък въпреки, че късно захраних /т.е. опитах/ пак не му понесе и ще се пробвам отново на 7 и половина месеца.
А за шишето - ако е гладно детето няма да ти откаже. А и 5-6 месечно бебе може да пие от чашка с накрайник, не от биберон докато те няма.

Общи условия

Активация на акаунт