бебешки храни без захар

  • 638
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 209
здравейте, предварително се извинявам, знам че мястото на темата не е тук, но я пускам, защото това е едно от най-посещаваните места, тъй че моля модераторите да не я трият поне за известно време. пуснат я и в "здравната".
спешно се нуждая от конкретна информация. свекърва ми получи инсулт и в момента е в исул. има диабет тип 2, без инсулин само на диета и то не особено стриктна.  сега се храни със сонда. дежурният персонал е помолил да занесем диетични пюрета (и каши), но всички, които проверихме, съдържат някаква захар. става дума за готови опаковани продукти, а не за домашно приготвени.
затова, моля родителите на дечица с диабет или сходен проблем , както и вси4ки, които могат да вземат компетентно отношение, да посочат какви продукти (пюрета и каши) използват, както и от къде се снабдяват с тях, тъй като не успяхме да намерим и специализиран магазин.
при повече яснота, в понеделник, когато на смяна е лекуващ, а не дежурен лекар ще допиша, каквото уточнят.
предварително благодаря на всички  Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 15 198
Съжалявам за свекърва ти. Дано нещата да се закрепят по-скоро! Ето една тема от "Хранене с адаптирано мляко и захранване на бебетата", която може да ти бъде полезна:
Каши (сухи) без добавена захар

# 2
  • Мнения: 1 680
Мисля, че имаше пюрета ОВКО без добавена захар.

# 3
  • Мнения: 495
тези на HIPP са без захар, ако не ме лъже паметта

# 4
  • Мнения: 8 451
Сънвал.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 966
хип почти всички са без захар.
кашите също.
Влез в някой зареден магазин и взимайте.
Бързо възстановяване желая!

# 6
  • Мнения: 1 209
здравейте, то не е една беля. намерих в цар лъв няколко неща без захар. но конкретно за хип, въпреки 4е пише, 4е са без захар след като пробвах не мисля така.
но тя белята не е една, сега пък не трябвало да е с високо съдържание на мазнини, за да не се задръсти сондата. затова се спрях на овко ябълка и на 2 каши гречка и банан, безмле4ни и без допълнително подслаждане.
благодаря за бързите отговори на вси4ки. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт