Лекарства - дозировки , странични ефекти , взаимодействия ...

  • 882 678
  • 2 912
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 1 116
искам да питам детски бисептол на 5 год дете,24 кила,по колко се дава?
и мукоплант става ли за бебе на 11 месеца  и по колко да давам?
бисептола- 48 мг/кг разделена на 12 часа (по-добре си вземето таблетките за възрастни),т.е. по 24мг/ кг всеки 12 часа (малко  над 1 тб за възрастни);
Мукоплант- по принцип може ,но не ви препоръчвам сиропи за кашлица за толкова малки деца ако не са ви изписани.

# 646
  • Мнения: 1 116
Извинявам се, ако темата вече е обсъждана, но не я открих в тези 33 страници Embarassed Моят въпрос е, какви са страничните ефекти от Зиртек, защото доста често ни се налага да го пием, колко най-дълго може да се дава на дете на 3 години? Оправдана ли е употребата му при отити и ринити?
Ако са алергични ринитите - да, но трябва да разберете причината за алергията.Страничните му ефекти са слаба умора ,замаяност, сухота в устата, и са редки. Пие се от дни до месеци , зависи от алергията и преценката на лекаря.

# 647
  • Мнения: 47 956
мерси,имам от този детския,останал отпреди,затова питам за него  bouquetтой е от 120 мг ,по това излиза че трябва да давам по 4 хапчета на 12 часа ли? newsm78или по едно от тези за възрастни?

# 648
  • Мнения: 90
не, Ellie аz писах малко по надолу. Нямаме никаква диагноzа.

# 649
  • Мнения: 1 116
мерси,имам от този детския,останал отпреди,затова питам за него  bouquetтой е от 120 мг ,по това излиза че трябва да давам по 4 хапчета на 12 часа ли? newsm78или по едно от тези за възрастни?
Да! Пак зависи каква и къде е инфекцията но в общи линии е така.

# 650
  • Мнения: 636
 Искам само да споделя опит, защото самата аз често се възползвам от опит на участниците във форумите. Прочутото хомеопатично средство за понижаване на температурата Вибуркол /Viburcol N/ на моето детенце изобщо, ама изобщо не му действа.

# 651
  • Мнения: 1 878
Хомеопатични лекарства неизписани от хомеопат понякога не действат, защото не е спазен основен принцип на хомеопатията - индивидуалност  Peace

# 652
  • София
  • Мнения: 396
УНГ-лекарка предписа на Теди суметролим и капки Тобрекс в носа заради силно зачервени уши. Някой давал ли е точно този вид лекарство при отит?  Аз се изплаших от възможни странични реакции. Благодаря

# 653
  • Мнения: 1 116
УНГ-лекарка предписа на Теди суметролим и капки Тобрекс в носа заради силно зачервени уши. Някой давал ли е точно този вид лекарство при отит?  Аз се изплаших от възможни странични реакции. Благодаря
Странични р-ии са възможни главно от Суметролим.Ако се появи някаква сменете с антибиотик ,аз мога да ти предложа Клацид - да подхвърлиш на лекарката.

# 654
  • Мнения: 1 878
От отдавна се чудя този Клацид не е ли прекалено силен, аз го пих веднъж и се чуствах като парцал и все ме караше да спя  newsm78

# 655
  • Мнения: 1 116
Simple Smile Едва ли е било от него ?! Била си като парцал защото си била болна Simple Smile

# 656
  • София
  • Мнения: 396
XuTkO, благодаря за отговора. Теди вече пи клацид преди 1 седмица заради силна кашлица, зачервено гърло, температура и хрема.  Една седмица след това ушите явно все още са много червени... И затова ни препоръчаха Суметролим.

# 657
  • Мнения: 2 732
Търся информация за Ренитал -че нямам упътване . newsm78

# 658
  • Мнения: 1 116
Търся информация за Ренитал -че нямам упътване . newsm78
Т.е. Rhinital ?!

http://www.bda.bg/bdias/6369d.pdf

# 659
  • Мнения: 822
На сестра ми са и изписали антибиотик Akses 500 в следствие на остър бронхит.Понеже няма интернет ме помоли да питам какъв е риска и има ли въобще опасност за бебето, понеже тя кърми.Лекарят и го е изписал, но се тревожи. Моля ви за съвет.

Общи условия

Активация на акаунт