Лекарства - дозировки , странични ефекти , взаимодействия ...

  • 881 533
  • 2 912
  •   2
Отговори
# 1 845
  • Мнения: 647
[quote author=tonev link=topic=116033.msg10494245#msg10494245

коларгол на деца? защо? сребърна вода? не сте виждали алергия към сребро нали?  все пак сме в 21 в... бяло поддъбиче? детето е 2.5 г... внимавайте моля ви... бялото поддъбиче е много отровно...
@аир-  доза панадол и малко олинт ще са достатъчни...  
[/quote]

Колега,

Моля ви да правите премерени изказвания. Коларгол се дава именно на деца. Честотата на алергията към коларгол е около едно на 20000, докато честотата на алергии към парацетамол е едно на 8000. Нека не правим прибързани изказвания! Алергията към коларгол не е алергия към среброто, а към протеина, в който е свързано хелатно металното сребро...

И в 21 век подъбичето си расте, както е расло и преди химията. После, подъбичето не само, че не е отровно, ами и ще ви напиша състава му: танини, барнилацетат, смоли, флавоноиди, горчиви дитерпени, аскорбинова киселина. Кое тук е отровно?! Бялото подъбиче се ползва дори като подправка в рибната консервна промишленост за овкусител. Покажете ми сериозен източник, който да твърди, че билката е отровна и защо...

Билката има тинизиращо, затягащо, кръвоспиращо и диуретично действие. Бактериостатично действа спрямо причинителите на дизентерията и паратифа, спряма стрептококи и стафилококи. Ползва се при диарии и хемороиди. Много силна употреба има за вагинални промивки при бяло течение при жените.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 1 846
  • Мнения: 647
Здравейте отново, маг. фарм. Вълев, направи ми впечатление, че сте дали някои съвети за алтернативно лечение и билкови смеси, та затова да ви питам за този продукт http://www.ecopharm.bg/lang_bg/product.php?id=73    дали е подходящ за дете на 2 г.5 м..Освен това на село от бабите чух, че запекът се лекувал и с плодове на черен бъз, но дали е подходящо за толкова малко дете?
А сокът от алое ?

Здравейте, Veniz !

Не познавам този продукт от личен опит, но познавам Екофарм като сериозна фирма, която държи на качеството. Овен това, описаните съставки са отдавна известни - сините сливи ги има дори и в детските пюрета, Те наистина имат слабителен ефект. Копърът се дава, знаете, при всички случаи на колики при бебетата.

Предполагам, сте яла мармалад от сини сливи или сладко от смокини и знаете, че те имат именно такова меко слабително дествие- изхождането става меко и без напъни (тенезми). Така че, този продукт звучи обещаващо.

Плодчетата от черен бъз се ползват или накиснати във вода или под формата на мармалад, докато са били пресни. Те са много добъв източник на природни витамини, основно Б-комплекса, витамин С, органични киселини: ябълчна, винена, лимонена, янтърна. Съдържа също пектин и минерални соли.

Сок от плодчетата на черен бъз се използва като мощен имуностимулант и даже на пазара има сума фирми, които го правят. В Америка е хит на сезона през зимата, заради естествения си произход.

Има два цианогенни гликозида, които обаче се разпадат от естествените ферменти при зреенето и затова може да се дава и при много малки деца!

Така че, смело на мармалада от плодчета на свирчовината (черен бъз, дървовиден бъз) !

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 1 847
  • shumen
  • Мнения: 17 899
Здравейте маг.фарм.Вълев.Забравила съм да Ви пиша,че на всичкото,което е аз и повръщам.Затова съм за инжекционен АБ според мене,а и от личен опит знам,че друго не ме оправя така ли съм с бронхит,увеличени лимфни възли и болки в ухото.А и вече 5 ден пия Лекоклара,а не помага.Продължавам да кашлям,да имам хрема и да вдигам Т до 38-38.3.Аз си имам и пиелонефрит и затова се съобразяваме какъв АБ да пия.

# 1 848
  • shumen
  • Мнения: 17 899
Здравейте.маг.фарм.Вълев.Сега се прибрах от лекар и бързам да Ви пиша.Наистина минахме на Гентамицин,защото по Антибиограма само той и Пеницилин ми действат.Лимфните ми възли били много увеличени,а ухото ме боли понеже ми е дало усложнения от бронхита.Направила съм и лек отит според УНГ,понеже и там ме пратиха.И според CP-to i според него най -добре било гентамицин.

# 1 849
  • Мнения: 647
Здравейте.маг.фарм.Вълев.Сега се прибрах от лекар и бързам да Ви пиша.Наистина минахме на Гентамицин,защото по Антибиограма само той и Пеницилин ми действат.Лимфните ми възли били много увеличени,а ухото ме боли понеже ми е дало усложнения от бронхита.Направила съм и лек отит според УНГ,понеже и там ме пратиха.И според CP-to i според него най -добре било гентамицин.

Кога направихте антибиограмата? За нея се искат три дни, докато излезе резултата? Взеха ли ви проба за изследване? И, като се повлияват от Пеницилин, защо минавате на Гентамицин?!

Напишете ми кои антибиотици са използвани в антибиограмата - избройте ги поименно! Има ми там Цефаклор? Цефтриаксон?

Моля ви, дайте отговор. После да не съжалявате завинаги!

Чакам коментара ви!

# 1 850
  • Мнения: 2 070
Бихте ли ми отговорили Умкалора,ще подразни ли рефлукса?

# 1 851
  • shumen
  • Мнения: 17 899
Здр.маг.фарм.Вълев.
Антибиограмата ми беше готова днес до обяд,след като още онзи ден ми е пуснаха в четвъртък.Незнам защо,но и 2-та лекари решиха Гентамицин,понеже сега вече почти не правили Пеницилин според тях.Да проба за изследване ми взеха.Сега ще Ви изброя кои антибиотици са използвани в Антибиограмата.Те са:

Пеницилин:S;
Ampicilin:R;
Augumentin:R;
Cephalecin:R;
Cefriaxone:R
Centamicin:S;
Nelidix:R
Ciprofloxacin:R.Това са използваните АБ в Антибиограмата.

# 1 852
  • София
  • Мнения: 3 742
Току-що прочетох,че една от съставките на ваксината ПЕНТАКСИМ е против менингит.Така ли е наистина?

# 1 853
  • Мнения: 647
Бихте ли ми отговорили Умкалора,ще подразни ли рефлукса?

Здравейте пак, Пали !

Пеларгониумът няма вещества, които да повишават киселинността. Хипер-киселинността много често, обаче е резултат от приема на препарати, в този смисъл, не е изключено. Но, ако се случи, това няма да се дължи изключително и само на билката в Умкалор-а, а на иднивидуалната реакция на пациента.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 1 854
  • Мнения: 2 070
Благодаря Ви!По добре него ,от колкото АБ.Преборва настинки с хреми без проблем,поне при нас.Адетето има непрекъснат проблем с хремите ,така че го почваме

# 1 855
  • Мнения: 647
Здр.маг.фарм.Вълев.
Антибиограмата ми беше готова днес до обяд,след като още онзи ден ми е пуснаха в четвъртък.Незнам защо,но и 2-та лекари решиха Гентамицин,понеже сега вече почти не правили Пеницилин според тях.Да проба за изследване ми взеха.Сега ще Ви изброя кои антибиотици са използвани в Антибиограмата.Те са:

Пеницилин:S;
Ampicilin:R;
Augumentin:R;
Cephalecin:R;
Cefriaxone:R
Centamicin:S;
Nelidix:R
Ciprofloxacin:R.Това са използваните АБ в Антибиограмата.

Здравейте,

Не знам ко ви е правил антибиограмата, но тя не е планирана много калпаво.

Първо, включена е нелидиксовата киселина, която не се ползва от години - това е безсмислена информация. После, изброени са само най-често излопзваните антибиотици, към които е почти очаквано да има резистентност.

Антибиограмата се планира така, че да даде по-голямо разообразие от антибиотични фамилии агенти. При така направената антибиограма излиза, че само Гентамицин и Пеницилин са показателни, но тук въобще нямате Цефаклор, Азитромицин, Цефиксим - това са антибиотиците на последващ прием, а не веднага Гентамицин!

Казвам ви - гентамицинът уврежда трайно слуховия нерв и рискувате завинаги да оглушеете! Не ме ли разбрахте?!

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 1 856
  • Бургас
  • Мнения: 446
Искам да питам за имуномодулатора Биозин. Изписаха го на децата ми, които се възстановяват от пневмония (единия) и бронхит (другия), но сега прочетох, че става за деца над 6г, а те са на 3г 7м. Какво ви е мнението за този препарат?
Пак да попитам  Confused

# 1 857
  • shumen
  • Мнения: 17 899
Здравейте отново маг.фарм.Вълев.Според мен антибиограмата е правена в една от най-добрите лаборатории тук в Шумен.Аз знам,че Гентамицина е опасен,но при малки деца.
А при мене не минава година без Гентамицин.Незнам,но си има лекари,който все пак решават. newsm78

# 1 858
  • Мнения: 647
Искам да питам за имуномодулатора Биозин. Изписаха го на децата ми, които се възстановяват от пневмония (единия) и бронхит (другия), но сега прочетох, че става за деца над 6г, а те са на 3г 7м. Какво ви е мнението за този препарат?
Пак да попитам  Confused

Здравейте, jojoba!

Биозин е хранителна добавка. Ако е вярно, че съдържа ехинацея, сибирски жен-шен, чесън, прополис, инозитол, витамин С и цинк, то тогава няма никакви проблеми да се взема при деца под 6 години. За съжаление, контрол върху състава на хранителните добавки в България няма, така че се налага да разчитаме на това, което са написали производителите на кутията.

Долна граница на прием на препарат се дава по две причини- доказано е, че има странични действия или не е изпитван никога върху такава група пациенти, съответно няма информация.

Съставките на ехинацеята и жен-шенът, както и прополисът нямат долна възрастова граница за употреба, инозитолът е инертен въглехидрат, а за чесъна, цинка и витамин С няма нужда да ви говоря.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев



# 1 859
  • shumen
  • Мнения: 17 899
Здравейте отново маг.фарм.Вълев.Извинявайте,ако съм Ви засегнала пошгоре,но не съм искала.Занапред мога ли пак да се допитвам до Вас,ако има нещо.

Общи условия

Активация на акаунт