С КАКВО СЕ ЗАТВАРЯ ОТВОРА СЛЕД МОЗЪЧНА ОПЕ

  • 1 626
  • 2
  •   1
Отговори
Здравейте мами!
Това което зная за затварянето на отвора през който се достига до мозъка е,че може да се използва същото капаче,което е изрязано или да се сложи изкуствено.Последното го предпочитат хирурзите в повечето болници,а в Александовска б-ца използват естественото.Знаете ли вие нещо повече по въпроса?А в кои случаи не  затварят отвора изобщо, освен това което има в темата "счупена му е главичката"?Поради какви съображения мислите ,че на повечето места се използват изкуствените капачета?Информацията ми е от неврохирург в Александровска б-ца.

Последна редакция: пт, 18 авг 2006, 18:47 от daninnna

# 1
Връща се костта, която е била вдигната при операцията (и се връзва здраво с хирургична тел). Освен при операциите за краниостеноза (преждевременно срастване на шевовете на черепа), когато се оставят отвори в черепа. Обвивката на костта (периост) с израстването на детето образува кост в областта на дефектите.

Не съм компетентна, но ми се струва, че изкуствените материи не са много използвани, освен при явна необходимост (риск от отхвърляне, струват пари, а и защо да се слагат, когато имаш собствена кост?)

# 2
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Аз лично имам своите основания да вярвам на неврохирурзите от Александровска болница. Да, те предпочитат да използват собствената кост от черепа и това е по - широко използвания метод и в световен мащаб. Слага се изкуствен материал, ако по някаква причина липсва достатъчна част от костта.
  При операциите от краниостеноза се оставя отворен черепът, но не за постоянно. Слагат се, грубо казано, подпорни частички, които са или от изпилената кост или от специален силиконов материал. Но ако до две години след операцията отворите остават големи, се прави изкуствено запълване на дупките  Sad За други случаи не съм компетентна.

Общи условия

Активация на акаунт