Ужасна хрема и бременност

  • 13 711
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 151
Мили мами, моля ви помогнете.
От 4 дни вече имам адска хрема, причинена от грип с лека температура. Не мога да спя, да се храня, а при всяко духане на носа имам чувството, че мускулите на корема ми притискат ужасно бебето и то почва да се мята.
Опитах всички бабини методи, билкови капки,  хомеопатия, чайове, морски води, физиологично разтвори и какво ли още не. Помагат ми само капки със xylometazoline като Olinth, Otrivin, Ксилофатр.

Много ме е страх да не навредят на бебето. Има ли сред вас някой, който успешно ги е ползвал по време на бременност.
Благодаря ви!   bouquet

# 1
  • Някъде там...
  • Мнения: 795
Lessy  знам колко е ужасно това и аз през цялата бременност бях с кашлица и хрема и като ме почна от 4-я месец една хрема , една кашлица , няма оправяне 2 месеца. Но лекарката ми каза никакви капки, изписа ми едни само Nisita и наистина оправят и са малко по-скъпи, а всъщност са вода със сол, но поне на мен ми помогнаха.
А тези капките с ксилометазолин не са много хубави да ти кажа , защото се привиква към тях и после без тях не може.

# 2
  • Мнения: 707
По време на бременност всички опити zа самолечение са zабранени  Shocked. Проблем ли ти е да отидеШ на лекар? ЗаЩо рискуваШ?
Дано се оправиШ по-скоро и в бъдеЩе - да се паzиШ повече!

# 3
  • Мнения: 151
MimSss, права си мила че се привиква, ама аз май вече съм си привикнала. Нисита ползвам през цялата си бременност, защото имам запушване на носа от самата бременност. До сега ми действаше, но сега съм точно в пика на грипа и нищо друго не помага. Интересува ме опасно ли е за бебчето.

Таниа, ходих на лекар и от там ми изписаха какпки, които не помагат. За Олинт съм питала доктора си, твърди, че може, но го каза някак несигурно и затова питам и вас. Убеди се, че за подобни неща мамите във форума са по-запознати от някои Доктори.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 701
Аз също имах такъв проблем по време на бременноста и се оправих с Фервекс и Осцилококцинум.xylometazoline само след консултация с  лекар,а за другите не знам.Пожелавам скорошно оздравяване  bouquet

# 5
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Явно имаш проблем, и твоята Жизнена сила го е изтраскала в периферията, като "ужасна хрема", но ако успееш да победиш Жизнената си сила с  упорито и продължително използване на xylometazoline и други капки за нос, опасноста е да "вкараш" болеста навътре - гърло, бели дробове...
 - и не обвинявай хомеопатията, защото си използвала някой търговски насочен полипрепарат - смес от 5, 7 и повече хомеопатични "лекарства", които в най-добрия случай Потискат симптоми, но не лекуват причини...

Последна редакция: сб, 22 юли 2006, 13:31 от Aleksander

# 6
  • Мнения: 549
ами и аз имах такъв проблем и лекарката ми каза ,че набъбвали лигавиците по време на бременоста и за това било така.Ужасно е наистина ,но внимавай не може сякакви капки да се слагат!

# 7
  • Мнения: 1 350
 .....с ксилометазолина трябва да се внимава при бременни.Може да пробваш с Мукосептонекс или Мукосептонекс-Е,но съветът ми е за Виброцил капки,спрей или гел.Ако намериш Ринолекс унгвент също става,но не и Антиринол.....И нали знаеш за средствата против хрема-не повече от 5 дни се прилагат.....Пинозол капки и мехлем съдържат само етерични масла,но за по сигурно виж в проспекта.....

# 8
  • София
  • Мнения: 6 360
ако става дума за лекуване на временна хрема, причинена от вирус - вземи си детски Ксимолетазолин 0.1% - може да го ползваш до 2 седмици. предписван ми е бил от гинеколог по време на бременността.
Виброцил не става, понеже някой го препоръча преди мен - дори и в листовката си го пише, че не е за бременни.
но ако си с т.н. "хрема на бременността", която се среща понякога (аз също страдах от нея) - няма спасение, докато не родиш. на мен хремата ми изчезна още в деня на самото раждане.
никакви Низити, Стеримари, Пинозоли и други подобни не помогнаха преди това...

# 9
  • Мнения: 667
Lessyy, мина ли хремата.
Аз съм по принцип със синузит и естествено капки за нос вече не ми помагат. Но традиционното налагане с торбички със затоплена морска сол ме облекчава и хремите ми минават по-лесно.
Важно е да се пият повече течности.
Когато усетиш първите симптоми на хремата, пий сок от прясно изцедени лимони - понякога така се разминавам с хремите.

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
аз имах хрема, незнам на какво се дължеше, така и никой не разбра.В 3-ия месец за три седмици се разболях три пъти, дори незнам дали бях болна просто носа ми течеше постоянно и
от непрестанното издухване почваше да ме боли глава, изранваше ми се носа, ужас беше. Получи се така дори, че почти цяло лято от страх ходех с яке, завивах се с зимно одеяло,  абе болен мозък. Как се оправих ли? Ами не съм пила нищо, абсолютно нищо, просто вечер като се
приберях от работа, моята свекърва ми разтриваше леко местата около носът, челото и бузите.
Тя е медицински работник, така че и се доверих напълно и .... имаше ефект. Споделям ти го просто като опит. Желая весела почивка, умната със слънцето и леко раждане

Общи условия

Активация на акаунт