Романтичен десерт, със сладолед (примерно)?!

  • 4 079
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 248
Моля ви, дайте ми идея за романтичен десерт ... би могло да е с нещо от сорта на сладолед и плодове?! Бишкоти?! Thinking

Единствено условие е да НЕ се получи много сладко! Praynig


Предварително благодаря!  bouquet

# 1
  • Мнения: 2 584
сладолед върху голо тяло Grinning
Списък на необходимите продукти:   

3 жълтъка
1 ч. ч. сладкарска сметана
1 пакет суха сметана
300 г почистени череши
1 ч. ч. захар
20–30 г коняк
1 ванилия    

Начин на приготвяне:   
1. Черешите се слагат в тенджерка, върху тях се сипва 1/2 от захарта и се загряват на котлона, като се бъркат, докато захарта се разтопи.
   
2. Жълтъците се разбиват с миксер заедно с останалата захар, докато започнат да избледняват. Долива се кипналата сметана и отново се бърка.

3. Яйчено-сметановата смес се прехвърля в тенджерка и се бърка, докато кипне. След това се отстранява от котлона, добавя се ванилията и се разбърква.

4. Сухата сметана се разбива на сняг според указанията на опаковката. Черешите се пюрират, добавя се яйчено-сметановата смес и се разбърква с шпатула. Сипва се и разбитата на сняг сметана и се бърка внимателно в една посока.
   
5. Сладоледът се покрива с фолио и се поставя във фризер. През около 1 час периодично се разбърква, за да не се получат ледени кристали.
 
от сайта на Звездев е ето и други
http://www.bonapeti.tv/recipes.php?t=meal&pid=10&id=88

# 2
  • Мнения: 3 248
Мерси! Hug
Както обикновено - от рецептата, която си ми постнала взех доста идеи, добавих фантазия (много обичам да си измилям разни рецепти Blush) ... и дано се получи нещо, дето да се яде! Crazy

# 3
  • Мнения: 732
Току що спретнах един сладкиш с бишкоти, банани и заквасена сметана:
Продукти:
2 пакета бишкоти
2 големи кофички заквасена сметана
1 1/2 ч.ч. захар
3-4 банана
Начин на приготвяне:
Заквасената сметана се разбива със захарта. Прибавят се бананите нарязани на шайби.
В тавичка се редят първо от крема, после ред бишкоти и така докато свършат продуктите. Завършва се с крем.
Аз използвах български бишкоти, опаковката е 150 гр. Също така вместо бишкоти съм слагала обикновени бисквити "Житен дар", натрошени на дребни парченца.
Вместо 2 кофички заквасена сметана може да се сложи 1 заквасена и 1 кисело мляко 3.6%.
Бананите могат да се заменят с плод по желание, като малини, ягоди, къпини и т.н. Абе рецептата търпи доста вариации Mr. Green

Получава се много лек десерт, тъкмо за лятото Grinning

# 4
  • Мнения: 2 825
Аз ти предлагам "БАНАНА СПЛИТ" на Звездев
В нас стана фаворит - със сладолед и банани е  Wink
Ето рецептата : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=97694.0

# 5
  • Мнения: 3 248
Ще се пробвам с Банановия сплит Peace ... всъщност вчера по стечение на обстоятелствата нямаше романтичен десерт! Embarassed

Мерси!  bouquet

# 6
  • Мнения: 2 584
Ще се пробвам с Банановия сплит Peace ... всъщност вчера по стечение на обстоятелствата нямаше романтичен десерт! Embarassed

Мерси!  bouquet


може да си направиш мелба на корема и ... от там да го хапне половинката ти, или на неговия корем и да си хапнеш ти Grinning

# 7
  • Мнения: 2 825
Ще се пробвам с Банановия сплит Peace ... всъщност вчера по стечение на обстоятелствата нямаше романтичен десерт! Embarassed

Мерси!  bouquet


може да си направиш мелба на корема и ... от там да го хапне половинката ти, или на неговия корем и да си хапнеш ти Grinning

 Laughing Laughing Laughing Това си е направо еротично, ама е кеф  Party

# 8
  • Мнения: 3 248
Mен, ако питате, това си е направо спам ... еротичен спам ... в Готварския! ooooh! Mr. Green
Иначе идеите ви са ...  Party Peace Hug! И на мен подобни неща миидваха на ум преди да пусна темата, мислейки си, че само при мен хормоните бушуват така съсредоточено, но явно съм се объркала нещо! Laughing

# 9
  • Мнения: 2 584
лято е време за море и още нещо Embarassed

# 10
  • Мнения: 2 825
лято е време за море и още нещо Embarassed
Ама що се червиш, идеята си е супер, особено при 40 градуса на вънка  Wink

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
Плодова салата например, с повечко киселки плодчета ( портокали, киви, ананас), щом не искаш да е прекалено сладко. Hug

Общи условия

Активация на акаунт