хипотрофично бебе?!!!

  • 5 415
  • 23
  •   1
Отговори
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 052
Моля ,споделете ми.От две седмици ми се обърна света.Вече сам в 36 г.с.,-нямах никакви проблеми и оплаквания ,чувствах се страхотно/вярно коремчето ми не е голямо/ и изведнъж ехографа превърна дните в кошмар-лекарят ми каза ,че бебето  е хипотрофично/прозвуча ми ужасно/ ,т.е. изостава по обиколка на главата с една седмица,а по коремна обиколка с 3 седмици,по другия признак-дължина е о.к.Сега всеки ден ми проверяват тоновете /за сега да чукна на дърво са добре/според акушерката-прекрасни,а според лекаря не са зле.../Объркана съм и стресирана/Лекарят иска в края на 37 г.с. ако бебето не нарастне да го извади-според него ще е около 2200 кг./Мисля си доколко може да се разчита на тези ехографи,не дават ли отклонение?Моля, дайте съвет...

# 1
  • София
  • Мнения: 3 392
Разбира се, че дават!! Има и лекари, които са много прецизни, проверяват и най-малките си съмнения, за да не допуснат риск за бебето и теб. Моят лекар беше точно такъв- изключително прецизен, за какво ли не се притесняваше, според ехографа моята бебка беше с много дълги крака, спрямо главата, а в коя седмица съм, можеше да се съди само по това, защото менструацията ми беше много объркана преди да забременея и терминът ми беше 27 февруари, а родих на 12 март- без да съм преносила- според водите.
По едно време мислеше, че плацентата не е наред, като забременях, мислеше, че е кухо яйце- според последна менструация трябваше да съм 7 седмица, а аз бях 3-та- изобщо- какво ли не Simple Smile))
Не се притеснявай, всичко ще е наред, леко раждане и сладко бебе   bouquet

# 2
  • Мнения: 748
а ти отиде ли да те видят на поне още 1-2 места?
на мен на края на бременността единият лекар, при когото ходех ми казваше, че беб е 1 седмица напред. втората - че всичко е ок, но не се ангажираше с размери - отговаряло си на седмиците и толкова. а пък трета, която веднъж заместваше тая втората ме наплаши, че бебето било 2 седмици по-малко, на килограми много малко, с някакви жестоки разминавания в размерите...   Shocked отначало ме шашна, но точно за 5 минути, после просто избрах да повярвам на първия лекар, за да не се притеснявам излишно. накрая се оказа, че той е познал Grinning
така че не се притеснявай толкова, много голямо отклонение дават ехографите. според мен трябва да отидеш да те види и друг лекар. просто за твое успокоение  Peace

п.п. сега като го пишех ми хрумна следния тъп въпрос - абе твоя лекар да не би да излиза в отпуска след 37 г.с, когато иска да го вади? нищо не искам да кажа с това, само питам, щото е отпускарски сезон и нещо зачестиха такива случки

# 3
  • Мнения: 554
Аз имах същия проблем ... бебе малко ... малко води .... следяха тоновете на бебата и ме приеха за 4 дена в Шейново за да ми вливат разни полезни неща и да наблюдават бебчето. Всичко завърши добре и беба се появи 10 дни по- рано с планово секцио ( заради хернията ми) 2550 тежка и 46 см дълга. Не се притеснявай !!!

# 4
  • София
  • Мнения: 626
Често се случва разминаване в размерите на различните части на тялото. При мен пък главата беше  с 2  седмици по-напред. Не се притеснявай.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 131
Хипотрофично бебе е бебе, което не отговаря на седмиците си. Големият ми син се роди в 35 г.с със р-ри за 31-32 /имаше причина за това/. И на мен ми звучеше страшно това определение, но е важното зрелостта на бебето. Те лекарите си знаят работата и ако наистина бебето не расте е по-добре да се роди по-рано, защото иначе страда.
А ти ако искаш да се успокоиш, можеш да отидеш при друг лекар.
М/у другото сега се сещам, че синът ми който се роди преди 10 дни лекаря каза, че ще е най-много 2700, а той се роди 3200 - с половин килограм отгоре. Така, че те ехографските изследвания винаги дават отклонения.
Стискам палци. Всичко ще е наред, но таке е.... до като не се роди бебо и да видиш, че всичко му е наред всеки се притеснява.  bouquet

# 6
  • Мнения: 5 500
Моля авторката на темата да си разчисти пощенската кутия!!!

# 7
  • Мнения: 4 392
Аз съм родена с тегло 1800г и след раждането съм спаднала до 1600 г.Майка ми е повръщала през цялата бременност,нищо не е можела да хапне,без да го повърне. Sick След това е стояла след раждането с мен цял месец в болницата,докато кача някакви прилични килограми.
Иначе съм си родена нормално в 9.месец.
Когато бях бременна и споделих за това с моята гинеколожка,тя употреби точно този термин,който аз чувах за първи път.
Здрава съм ,никога не съм влизала в болница( Да чукна на дърво!) и се моля никога да не влизам .
Това го пиша само информативно. Иначе аз на ехографи не вярвам много.Не се притеснявай,няма от какво!Всичко ще бъде наред.

# 8
  • Мнения: 5 500
Амарена, момиче вече роди, бебчето наистина е мъничко.

Последна редакция: пн, 09 окт 2006, 18:54 от Мадам от Финландия

# 9
  • Мнения: 4 392
Чак сега видях,че темата не е нова. Embarassed
AFRODDITA вече те е посъветвала. Кърменето е много важно!
Честито бебче!  bouquet

# 10
  • Мнения: 1 878
Бебчо е роден бе хора, сега стискаме палци всичко да се развие както трябва  Praynig

# 11
  • Мнения: 5 500
Бебчо е роден бе хора, сега стискаме палци всичко да се развие както трябва  Praynig
Да бе знаем, обаче marianik ме пита на лични, а тъй като е с една публикация само ми дава, че пощенската й кутия е вече пълна и не мога да й пиша, за това пиша в темата й, дано погледне!
А бебето, то ще се оправи!
Само дето тя ще се изнерви много, личен опит!

# 12
  • Хасково
  • Мнения: 726
да е жива и здрава малката и бързо да пораства за радост на всички
дъщеря ми се роди малка-2,600, но не колкото твоята , с редовно кърмене обаче вече изобщо не и личи   
надявам се всичко с малката да е наред, ще чакаме да научим колко е наддала за 1 месец
 Laughing

# 13
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 052
Здравейте,
Благодаря на всички,които ми писаха по темата и извинете,че не ви известих навреме за раждането на моето малко слънчице-Виктория.Да е жива и здрава.Всичко стана толкова непредвидено.Докато проучвах във форума инфо за моя проблем,докато се чудих дали ехографите са прави-природата си каза думата.На 27.07 получих контракции и ми изтекоха водите.Д-р Яков от "Майчин дом" се оказа прав-бебка наистина е била мъничка ,мъчила се е в коремчето ми-роди се 2000 гр.,46 см.На третия час след раждането бях залепнала за малкото кувьозче и нищо и никой не беше в състояние да ме отдели от там-струваше ми се ,че там тя се мъчи,непрекъснато питах всеки срещнат от персонала как е тя-искаха да ми дават успокоителни,толкова се бях притеснила за нея.След това трябваше да остане още 2 седмици в болницата и аз на всеки 3 часа и носех кърма/,а мъжът ми - вечер/По такъв начин следях и как се грижат за нея/.А тя милата-такава борбена-малкото ми лъвче-изписаха ни вчера-11.08. с тегло 2420.Вече сме у дома,ако има някакви специални съвети как по-бързо да нарастнем-,моля пишете ми.Още веднъж голямо БЛАГОДАРЯ!!! 

# 14
  • София
  • Мнения: 630
Честито бебче marianik! Да ти е жива и здрава  bouquet. Ако си решила да кърмиш (от поста разбрах, че си носила кърма, докато бебка е била в кувиоз Simple Smile) важно е да и  предлагаш  често. Кърменето нощно време е от изключително значение. Не чакай да се събуди, бебетата сучат много по-добре в сънно състояние. Просто на 2 часа я слагай на гърдата и тя ще си яде. Оставяй я да суче толкова дълго, колкото и е необходимо. Не давай други неща -вода и чайчета. Признавам, че те агитирам за "кърменето на поискване"  Heart Eyes. Успех.

Общи условия

Активация на акаунт