Помощ! Възпален венец...

  • 9 814
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 858
Здравейте ! През миналата седмица ми се счупи зъб но от тогава до сега все не намерих време да отида на зъболекар Confused. Та така аз не отидох на зъболекар а сега ще мога да отида чак в вторник. До тогава обаче не знам какво ще правя защото венеца около счупения зъб много се възпали. Такова нещо никога не ми се е случвало и не знам какво да правя. За момента единственото за което се сетих беше отвара от лайка. Моля ви дайте идеи как да облекча венеца са докато дойде вторника. Благодаря ви предварително!

Последна редакция: сб, 22 юли 2006, 00:47 от maatete

# 1
  • Мнения: 1 116
Ами лайка добре , ама ако е сериозно възпалено вземи да пиеш Родожил .Така и иначе няма да може зъболекар да го оправи ако не се премахне възпалението.

# 2
  • Мнения: 1 858
A какво е това "Родожил" newsm78! На билкова основа ли е или какво?

# 3
  • Мнения: 1 116
Не не , не е на билкова основа.Съдържа   Metronidazole  и   Spiramycin .Метронидазола е за анаеробни бактерии , Спирамицина е антибиотик и има висока екскреция чрез слюнката.

# 4
  • Мнения: 1 858
Ок. А ще ми кажеш ли как да го приемам?

# 5
  • Мнения: 1 116
През 12 часа се гълтат по два хапа.Само никъв алкохол че ще повърнеш .
 Flutter

# 6
  • Мнения: 1 858
Ок. Моного ти благодаря! Утре сутринта ще си купя!

# 7
  • Мнения: 1 116
Но нали ти казвам , ако е сериозно възпалението.

# 8
  • Мнения: 1 858
Aми според мен е сериозно. След като пия и обезболяващи. Той така се е подул, че направо е скрил почти здравия ми зъб. Сутринта се събудих от болка...
Според мен няма начин да ме боли самия зъб защото той беше с пломба и извадени нерви.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 132
Родожилът е доста силен антибиотик и не мисля, че трябва да се приема без да е предписан от зъболекар.

# 10
  • Мнения: 1 116
Ами.Какво значи силен антибиотик ?! Това да не ти е Ванкомицин ?! Зъболекарят със cигурност ще изпиши  Rodogyl или Lyncomycin, a може и Tetracycline.

# 11
  • Мнения: 1 858
Кога трябва да се успокои възпалението? След първи, втори или трети прием кога? Преди малко изпих първите две.

# 12
  • Мнения: 1 116
Минимум 24 часа. Не забравяй за алкохола.

# 13
  • Мнения: 1 858
Няма да забравя! Много благодаря Grinning!

# 14
  • Мнения: 1 116
KaTo MuHe uHФekцuяTa ga ugeш BegHara Ha cToMaTo/\or.
 Peace

Общи условия

Активация на акаунт