Има ли зна4ение кой сезон се прави тест за алергии?

  • 1 002
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 098
Днес бях в спешното,прегледаха ме,поставиха диагноза,назна4иха ле4ение 1 месец със съответните медикаменти.Най_отдолу на листа записал,4е трябва да отида при ли4ния си лекар,за да ме изпрати на алерги4ни проби.
Преди да отида при него оба4е,кажете който е правил теста,дали е възможно да бъде през лятото?

# 1
  • Мнения: 1 116
Разбира се.Не е страшно и не боли.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 129
Когато попитах за алергичен тест за малкия ми казаха, че трябва да изчакам до есента.

# 3
# 4
  • Мнения: 3 098
Когато попитах за алергичен тест за малкия ми казаха, че трябва да изчакам до есента.
ВсъЩност и аз така разбрах,правят ги на децата есен или пролет.
Днес в аптеката попитах и ми отговориха,4е ако няма много по4иваЩи лекари,няма проблем да се направи веднага.
Но все пак не трябва ли да из4акам да ми свършат лекарствата,има ли зна4ение?И дали да не из4акам септември,август подходяЩ ли е за такива тестове?

# 5
  • Мнения: 1 116
Нямя причина да се чака есента.Какви лекарства пиете?

# 6
  • Мнения: 3 098
ВсъЩност не пия,а капя,мажа...
Acular-collyr.
Opatanol-collyr.
Eritromicin-ung.

# 7
  • Sofiq
  • Мнения: 192
Аз също знам, че такива тестове се правят на есен. И то не само на бебта, а и на възрастни.

# 8
  • Русе
  • Мнения: 7 766
Правят се само пролет и есен

# 9
  • Мнения: 3 271
Зависи от алергията. Поленовите примерно се правят зимата, когато реакцията на организма е най-реална. На пролет, когато всичко цъфти тя би била доста завишена. Но за храни и упойки примерно няма такова значение. Макар, че пак при наличие на други алергии достоверността и най-вече степента остава спорна

# 10
  • София
  • Мнения: 3 421
 За тестовете върху кожата - ние ходихме при д-р Мустаков и той ни каза, че избягват да ги правят лятото, защото кожата от слънцето е по-нечувствителна и тестовете не показват реалните резултати. А ако сте ходили на море в края на август(примерно) не може да се правят тестовете преди края на септември(нищо, че сезонът е вече есен).
За кръвните не знам - предполагам, че и те е добре да се избягват лятно време).

Общи условия

Активация на акаунт