Гнойна ангина без антибиотик?!

  • 18 432
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 334
Здравейте.
 Днес малката вдигна висока Т и ни естествено веднага я заведохме при педито.Тя каза,че детето е с гнойна ангина,но ще му мине без лекарства/антибиотици/ да съм давала само повече вода и сокчета и нещо за Т.Аз я попитах, добре ако инфекцията слезе надолу?Тя ми отговори,че било вирусно и ще мине без нищо.Честно казано не смея да и вярвам и взех да и давам Суметролим сироп.Искам да питам правилно ли постъпвам като не се доверявам на педито?

# 1
  • Мнения: 184
Ние също изкарахме 5 дена  с много висока тем.-39.5 и само панадол, кръвните изследвания бяха добри, но на 6-тия ден щом се появиха гнойни налепи педито изписа веднага антибиотик. по принцип той дава антибиотици само  в краен случай, така че му вярвам.

# 2
  • Мнения: 1 425
За сега може би състоянието на детенцето ти не е толкова зле щом не е изписал антибиотик.След няколко дни ще си проличи.Но пък за пример мога да ти кажа,че моят син никога не се оправял от ангина без антибиотици.Не мога да кажа за Вас?????????

# 3
  • Мнения: 334
Ние също изкарахме 5 дена  с много висока тем.-39.5 и само панадол, кръвните изследвания бяха добри, но на 6-тия ден щом се появиха гнойни налепи педито изписа веднага антибиотик. по принцип той дава антибиотици само  в краен случай, така че му вярвам.
Ние вече сме с гнойни налепи.Тя дори отказва да яде.Притеснявам  се да не започне да кашля...........

# 4
  • Мнения: 184
Абе най-правилния подход е да се вземе гърлен секрет и да се изчакат резултатите ако може, но зависи дали можете да изчакате 3 дена.

# 5
  • Мнения: 1 938
Не вярвам гнойна ангина да мине без антибиотик! Naughty

# 6
  • Мнения: 2 768
Миналата година и двете караха гнойна ангина, мина БЕЗ антибиотик, но с хомеопатично лечение.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 783
Ако е гнойна  ангина, наистина, трябва антибиотик, иначе рискуваш усложнения. Успех!!

# 8
  • Мнения: 1 937
Миналата година и двете караха гнойна ангина, мина БЕЗ антибиотик, но с хомеопатично лечение.

И при нас!

Давала съм Лимфомиозот!

# 9
  • Мнения: 334
Много ви благодаря ,значи притесненията са ми основателни.Но какво да направя :Да и давам Суметролим на моя глава или да натисна педито да изпише подходящ антибиотик?

# 10
  • Мнения: 1 079
Аз  знам  че ако  не  се  лекува  ангината едно  от  усложненията  е  отит .Мисля  че  трябва  да  пиете  антибиотик  , не  знам  дали  е  много  правилно  но гнойните  налепи  могат  да  се  почистят със  сода .

# 11
  • София
  • Мнения: 13 200
Много ви благодаря ,значи притесненията са ми основателни.Но какво да направя :Да и давам Суметролим на моя глава или да натисна педито да изпише подходящ антибиотик?
Не давай нищо на своя глава!!! Консултирай се с лекар.. То самата диагноза ГНОЙНА ангина си предполага антибиотик... Налепите наистина могат да се почистват. Консултирай се с лекар, за да не се усложнят нещата. Суметролим не е антибиотик, а химиотерапевтик, като Бисептола едно време... дето все го изписваха и какво от това... Crazy

# 12
  • Мнения: 1 116
Давай SUmetrolim добър ,е ако няма алергия към него. Лекаря явно за пореден път не знае какво става 
 Simple Smile

# 13
  • Мнения: 1 425
Значи всички да спрем да ходим на лекар и да ходим направо в аптеката, а какво ще кажеш??????Супер ,ако сме я докарали до там,.........

# 14
  • Мнения: 334
Давай SUmetrolim добър ,е ако няма алергия към него. Лекаря явно за пореден път не знае какво става 
 Simple Smile
На нея само Суметролима и действа добре , и ще започна да го давам още довечера.

Благодаря Ви   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт