Ортодонт в София...

  • 218 745
  • 173
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 27
Записах дъщеря ми при д-р Димова за 26.01.2010г.Може ли някой,който е бил при нея, да ми даде информация за цени и разбира се, добра ли е като професионалист?

# 76
  • Sofia
  • Мнения: 4 699
Много полезна темичка откъм имена на ортодонти , но ми е много трудно да се спра на конкретен,  а трябва да заведа дъщеря ми ...
Като ги пообиколя ще споделя мнение Simple Smile

# 77
  • София
  • Мнения: 18
ladybug, умишлено или неволно пропуснахте един от най-добрите ортодонти далеч не само в София - д-р Галина Настева-Димова?
http://www.dental-studio.biz/
Ортодонтията там също е "по наследство" - д-р Петър Настев (лека му пръст  Praynig) е един от първите ортодонти, които популяризират брекетите у нас още през 80-тте....
Суперлативите за д-р Димова са просто излишни - зъбите говорят  Mr. Green

Приемам критиката за д-р Димова като градивна. Естетвено има много имена, които си заслужават да бъдат споменати също, но просто споделих свои впечатления, без да искам да засегна когото и да било. Стоматолозите в София сме ужасно много и е трудно се селектира, за това е и форумът- да се дадат гледни точки, а иначе избора всеки прави сам.

# 78
  • София
  • Мнения: 18

ЗДРАВЕЙТЕ! НА 23 ГОДИНИ СЪМ И ИСКАМ ДА СЛОЖА БРЕКЕТИ. ЗЪБИТЕ МИ НЕ СА ОСОБЕНО КРИВИ, НО ОПРЕДЕЛЕНО ИМАТ НУЖДА ОТ “РЕМОНТ” Simple Smile)). ИМАМ ОБАЧЕ ПРОБЛЕМ, ЗА КОЙТО , НАДЯВАМ СЕ, ВИЕ ЩЕ МЕ ПОСЪВЕТВАТЕ. ХОДИХ ПРИ ДВАМА ОРТОДОНТИ. ЕДИНИЯТ, ПРПОДАВАТЕЛ В ДЕНТАЛНИЯ ФАКУЛТЕТ, МИ КАЗА, ЧЕ ЗА ДА ИЗПРАВИ ЗЪБИТЕ МИ ЩЕ ТРЯБВА ДА БЪДЕ ИЗВАДЕН ЧЕТВЪРТИЯТ ПРЕДКЪТНИК В ДЯСНО. ХОДИХ И ПРИ ВТОРИ – НА ЧАСТНА ПРАКТИКА. ТОЙ МИ КАЗА, ЧЕ ЩЕ СЕ НАЛОЖИ ИЛИ ДА ИЗВАДИ И ДВАТА ЧЕТВЪРТИ ГОРНИ ИЛИ ДА НОСЯ НЯКАКВА ШИНА, КОЯО Я ИЗБУТА, Я – НЕ КЪТНИЦИТЕ НАЗАД.  МОЛЯ ВИ ПОСЪВЕТВАЙТЕ МЕ. ВАДЕНЕТО НА ЗЪБИ ЗАВИСИ ОТ ПРАКТИКАТА НА КОНКРЕТНИЯ ЛЕКУВАЩ ИЛИ ПРОСТО СЕ НАЛАГА? ТРЯБВА ЛИ ДА ВАДЯ ЗЪБИ?!? БЛАГОДАРЯ Simple Smile)))

Моят съвет е да се доверите на този, който ви дава някаква гаранция за резултата. На мен лично шина, която я избута, я не -не ми звучи много обещаващо. Може да се консултирате и с трети специалист. Що се отнася до вадене или не на зъби това се разбира от телерентгенография, модели и фотоснимки, които би трябвало да са ви направили. Споменатите се анализират и тогава се казва с точност колко и кои зъби ще се вадят. Има и критерии за вадене на зъби /ако се стигне до такова решение/, лекувани ли са, имат ли големи пломби, позицията им и т.н. Напоследък тенденциите са към по-рядко вадене на зъби с цел да се запази профила на лицето и да се избегнат тъмните коридори при усмивка, дори има цяла философия и система брекети, които се основават на тези тенденции. Няма да ви е лесно да изберете. Дано резултаът да е удовлетворителен.

# 79
  • София
  • Мнения: 2 497
Това с избутването е като при мен - двама ми казаха, че трябва да ми се махат зъбчета (била съм първи клас), иначе нямало да се оправи. Друг обаче ми направи снимка, и се оказа, че въобще нямам зародиш на мъдреци. Това се предавало по-наследство и можело да се възползваме. Носих две години шина, която ми избута зъбите и така се оформи пространство, за да се наместят кривите зъбки. Те обаче се подреждат с брекети.
Според мен това е просто по-дългият вариант. Най-лесно е да ти извадят зъбите и да ги наместят, но дали е по-добре.. не знам.

# 80
  • Мнения: 423
Изчетох цялата тема.. и не стигнах да отговора който търсех .  И аз като вас нямам излишно време , нерви и пари за губене. Но искам най-доброто за сина си , като всички разбира се  Wink Е сега се чудя при кои да ходим за преглед и за лечение колебая се между  доц. Лаура Андреева и клинка Валор . А нямам и актуални телефони  Wink Mr. Green  Ако поглеждате тук дайте мнение ..пък аз ще си преценя  Grinning

# 81
  • Мнения: 15 379
Категорично препоръчвам д-р. Петрунов Peace.

# 82
  • Мнения: 1
Здравейтее!А какво ще кажете за д-р Ирена Хасара,постоянно чета какви ли не неща.Колко е добра-НЕ ХОДЕТЕ ПРИ НЕЯ...та вече наистина незнам какво да си мисля,а на 25 ще ми слага брекети  cry

# 83
  • Някъде в търсене ............
  • Мнения: 920
Аз единствено мога да се похваля от нашата ортодонтка д-р Левиева, зъбите на Лари се оправят много бързо и ефективно. Сложихме шините на 12.02 и резултата беше видим на 3 тата седмица. Докторката има страхотно отношение към децата  те и вярват и се радват когато им кажа че сме на ортодонт. (още едно детенце на наши приятели ходи с моята щерка).
Не съм залитала към "големите"  и спрягани за големи светила , нашата ми я препоръча познат зъболекар и да момента не съжалявам грам, мога да кажа само хубави неща за нея Peace

# 84
  • Мнения: 1
      Хора искам да предупредя всички, които са решили да използват услугите на ортодонт КАМЕН ЦВЕТАНОВ с офис на ул. Гладстон 20-22, гр. София. ЗА НИЩО НА СВЕТА НА ХОДЕТЕ ПРИ НЕГО!!!  Преди 2 години аз се съгласих да започна лечение при този човек с брекети на горната и долната челюст. Резултатите са трагични - не само, че не ми оправи зъбите този некадърник, но дори сега положението е много по-зле и ще се наложи да използвам услугите на Д-р Люис, за който има доста по-добри отзиви.
     Аз се опитах да се разбера с Цветанов поне да ми върне обратно заплатената до сега сума, която възлиза на 2 000 лв.  за целия период, тъй като сега ще трябва да заплатя около 2500-3000 лв. на Люис, за да ми оправи зъбите.  Той обаче се съгласи да ми върне само 1 100 лв., понеже толкова му струвал труда.. Просто нямам думи. Не стига, че ми увреди значително зъбите и венците, но дори и парите не поиска да върне обратно.
     По време на лечението изпитах страшни неща. Караше ме да ходя 2 пъти седмично, за да ми натяга брекетите, в резултат, на което постоянно ми кървяха венците и зъбите ме боляха постоянно. Не ме предупреди, че трябва да използвам вода за уста, да си мия зъбите със специални четки, да завиша устната хигиена. Поради това сега венците ми са страшно възпалени, постоянно кървят и състоянието ми е като старец на 70 години, въпреки, че съм на 26. Отделно и за това похарчих доста пари, за да ми се заздравят отново венците.
     За срока от 2 години изобщо не ми се оправиха зъбите, въпреки, че първоначално ме ИЗЛЪГА, че щял да ми ги подреди за година и половина максимум. В последствие постоянно удължаваше скока, тъй като зъбите си бяха все така неподредени. Друг голям абсурди вреда, която допуснах да ми причини, е че ми извади преден долен зъб, уж за да се подредили по-бързо. В момента долните ми зъби са още по-зле, като така и не можаха да се подредят, а в ортодонтията ваденето на преден зъб е абсолютно неприемливо.
     Казвам Ви този човек е абсолютен некадърник и измамник. Страшно съжалявам, че отидох при него. Не отивайте там дори и за пломба. Сигурен съм, че дипломата му за стоматолог е фалшива, а за ортодонт дори и няма! Аз се съгласих да започна лечение при него най-вече заради по-ниската цена в сравнение с другите ортодонти, но сега страшно съжалявам. Трябваше да си платя още      1 500 лв. и да отида при истински ортодонт, но уви.....

# 85
  • Мнения: 0
Абе,злобар,кои ти е виновен ,че не си чул ,че трябва да си миеш зъбите ,за водите за жабурене - има реклами дори по телевизията.
Не стига че ти е върнал пари , а ти пак плюеш, и то за едни венци- евалата.  На негативни пациенти и изнудвачи никога не им върви лечението ,независимо при кои се лекуват.Също така -няма безгрешни хора ,лекари или инженери.....Срамота е да пишеш така за лекар ,които се е грижил за теб,не всяко лечение е успешно- какво да кажат онколозите,например. 

# 86
  • Мнения: 0
Г-н Pacienta трябваше да прочете мнеията за д-р Камен Цветанов преди да публикува своето. Многобройни са доволните пациенти на д-р Цветанов , като се започне  от малки деца и се стигне до хора в напреднала възраст,което според мен е критерий за неговата перфектна квалификация. Да не говорим за топлото отношение, с което се преодолява страха от предстоящата манипулация. Колкото до Вашата зъбна редица...просто не сте имали търпението и уважението към  труда на лекаря да изчакате необходимото време ,за да се радвате на добър резултат. Вероятно са Ви липсвали и хигиенни навици, които се създават в най-ранна детска възраст.....така, че не обвинявайте други, заради собствената си небрежност.

# 87
  • Мнения: 0
zdraveite,ne jiveia v bg,zatova niama kirilizator.
zachetoh se za niakva polezna info. ,no otkrih samo avto reklami i zlobni izkazvania za bg lekari-vseki e mrazen ot niakoi si.
geiski obvinenia za tova -kak gadnia klinik doktor ,ne kazal ,-mii si zubi ot vreme na vreme,- tuk ima parodont doktori za venci,
drugata puk bila mnogo skup, i gruba...........
apeliram za korktni vuprosi,i otgovori ot  diplom doktors , mislia,togava  forum stane atraktiv.

# 88
  • Мнения: 1
Абе,злобар,кои ти е виновен ,че не си чул ,че трябва да си миеш зъбите ,за водите за жабурене - има реклами дори по телевизията.
Не стига че ти е върнал пари , а ти пак плюеш, и то за едни венци- евалата.  На негативни пациенти и изнудвачи никога не им върви лечението ,независимо при кои се лекуват.Също така -няма безгрешни хора ,лекари или инженери.....Срамота е да пишеш така за лекар ,които се е грижил за теб,не всяко лечение е успешно- какво да кажат онколозите,например.  

Не знам кой се крие зад този профил - най-вероятно е или самия Д-р Цветанов или негов близък. Аз съм сигурен, че всеки негов пациент е убеден, че това е страшно некадърен и измислен стоматолог.
За твое сведение си миех зъбите минимум 2 пъти дневно и то много старателно. Това обаче никак не помогна понеже той ми беше забил брекетите в основата на зъбите (почти върху самия венец), така че беше невъзможно да се почистят както трябва колкото и да се старая, което доведе до тяхното възпаление и постоянно кървене. Аз лично го попитах за вода за уста и други такива медикаменти, а той ми отговори, че това не е нужно и, че просто е някаква глезотия - това не ти ли доказва какъв "ортодонт" е всъщност. Възпалението на венците беше най-малкия проблем - най-лошото е, че ми извади преден долен зъб и зъбите ми в момента са много по-зле подредени отколкото преди започването на лечението. Също така ми счупи и мъдрец докато се опитваше да го извади и като видя, че не може да се справи ми каза да си потърся друг зъболекар и да се оправям сам и така със счупен зъб и кървяща уста си тръгнах и отидох при хирург Close.
Тия 1 100 лв които ми върна са една нищожна сума - беше длъжен да ми върне поне двойно това, което съм му заплатил, т.е. към 4 000 лв., защото аз му гласувах пълно доверие, изпълнявах всичко, което ми казваше, винаги ходех на преглед в уреченото време и това продължи цели две години. А в крайна сметка какво се оказа - че човекът е един от много измамници в тази държава, които изкарват пари причинявайки страдание на хората. Затова и пиша всичко това, за да предпазя хората, които са решили да му се доверят.

Последна редакция: ср, 15 сеп 2010, 10:38 от pacienta

# 89
  • Мнения: 1
Г-н Pacienta трябваше да прочете мнеията за д-р Камен Цветанов преди да публикува своето. Многобройни са доволните пациенти на д-р Цветанов , като се започне  от малки деца и се стигне до хора в напреднала възраст,което според мен е критерий за неговата перфектна квалификация. Да не говорим за топлото отношение, с което се преодолява страха от предстоящата манипулация. Колкото до Вашата зъбна редица...просто не сте имали търпението и уважението към  труда на лекаря да изчакате необходимото време ,за да се радвате на добър резултат. Вероятно са Ви липсвали и хигиенни навици, които се създават в най-ранна детска възраст.....така, че не обвинявайте други, заради собствената си небрежност.

Всички положителни неща за този "доктор" са написани от самия него. Той си е направил реклама във всякакви сайтове и форуми - аз затова се подведох да започна лечение при него. Ако попитате други стоматолози или ортодонти те или не са чували за него или никак не го препоръчват. Няма едно положително мнение за този тип!  Аз съм сигурен, че всеки, който се е лекувал при него е убеден, че той е голям некадърник!
Наистина отношението му е много добро и винаги те посреща с една мазна усмивка, но всичко това е маска, зад която се крие един голям измамник, който ме увреди за цял живот!
По отношение на хигиената ми - миех си зъбите минимум 2 пъти дневно и то много старателно. Това обаче никак не помогна понеже той ми беше забил брекетите в основата на зъбите (почти върху самия венец), така че беше невъзможно да се почистят както трябва колкото и да се старая, което доведе до тяхното възпаление и постоянно кървене. Аз лично го попитах за вода за уста и други такива медикаменти, а той ми отговори, че това не е нужно и, че просто е някаква глезотия - това не ти ли доказва какъв "ортодонт" е всъщност. Възпалението на венците беше най-малкия проблем - най-лошото е, че ми извади преден долен зъб и зъбите ми в момента са много по-зле подредени отколкото преди започването на лечението. Също така ми счупи и мъдрец докато се опитваше да го извади и като видя, че не може да се справи ми каза да си потърся друг зъболекар и да се оправям сам и така със счупен зъб и кървяща уста си тръгнах и отидох при хирург Mad.
Господ да му отмъсти за всичко, което ми причини на мен и на много други хора. Това, което съм длъжен аз да направя е да предупредя всички, които са решили да започнат лечение при него в никакъв случай да не го правят.

Общи условия

Активация на акаунт