RH- след аборт НЕ поставена инжекция. А сега искам бебе

  • 5 648
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 497
Здравейте мили мами от форума.
Нуждая се от вашия опит и съвети. Аз съм нова, на 27 г. и със съпруга ми искаме да си имаме бебче Simple Smile.
Но когато бях на 18 г. направих аборт по мое желание, тогава бях малка, изплашена и НЕОСВЕДОМЕНА! какво трябва да се направи, при условие, че съм с отрицателен резус-фактор, а лекарите не ми казаха и не са ми били инжекция, за да не се образуват антитела в организма ми.
Вчера бях пр моя генеколог (който е друг сега) и говорихме по този въпрос. Каза ми, че след като не са ми поставили тази инжекция в рамките на 72 часа след аборта, вече НИЩО не може да се направи  Sad
Моля ви кажете ми има ли мами, които са преживели същото? Имали ли сте проблеми вие или децата ви?
Моля ви, много ме е страх да забременея сега, а толкова много го искам  Cry Cry Cry
Наистина ли нищо не може да се направи?

# 1
  • Мнения: 2 171
Напротив, има какво да се направи. Трябва да ти пуска редовно изследвания за антитела и да ти се постави тази Анти Д Гама глобулин /май така се казваше/ ваксина. Аз също съм с отр. резус фактор и питах какво би се случило при втора бременност, ако след първото раждане не си я  поставя. Отговориха ми, че най-вероятно през втората бременност ще ми се наложи да си я поставя 2 или 3 пъти. Моето бебе обаче се роди със същия резус фактор като мен, така че изобщо не ми се наложи да си я слагам.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 865
потвърждавам думита на nati_r.
на мен след първото раждане не ми поставиха анти-Д-гамаглобулин, въпреки че детето беше с положителен резус фактор. някой просто пропусна да си свърши работата.
по време на втората бременност правих няколко теста за наличие на антитела, все отрицателни. е, бебето се роди с отрицателен резус фактор, но още преди да го разберем, аз поисках да ми сложат инжекцията.

въпросът е, че има методи за наблюдаване на антителата и има възможности за навременна реакция.

# 3
  • Мнения: 497
ох, надявам се да е така! Praynig
Много ме изплаши моя гинеколог, а и от това, което съм чела по въпроса, пише много страшни неща за бебето, може да се роди мъртво, да боледува след раздане и все такива страхотии...
много ме е страх. Ще ходя да си изследвам титъра тия дни, но вероятността да са се образували антитела в организма ми е много голяма.
yanita - ти си нямала образувани антитела, затова не е имало проблем, слава Богу!

# 4
  • София
  • Мнения: 4 865
да, нямах образувани антитела, въпреки положителния резус-фактор на първото бебе и непоставената инжекция.
а мен да знаеш как ме бяха наплашили! едно приятелче - тогава студент по медицина - ми разказа с подробности всички възможни варианти.... това е и една от причините децата ми да са с такава разлика - докато се престраша и докато събера информация...

# 5
  • Мнения: 497
Няма ли мами, в подобно положение? Моля ви кажете наистина ли нищо не може да се направи, ако има антитела? много ме е страх  Sad
 smile3518 smile3518

Последна редакция: пт, 21 юли 2006, 14:15 от e_v_g_e_n_i_a

# 6
  • София
  • Мнения: 4 865
има какво да се направи, дори и да има вече образувани антитела!
успокой се и си направи изследвания.

# 7
  • Мнения: 2 047
   Консултирай се и с друг гинеколог.

# 8
  • Мнения: 65
Eвгения, на мен след първият спонтанен аборт не знам дали са ми били гамаглобулин. Затова при втората бременност ми изследваха антителата като забременях, за да знаят дали да ми бият инжекция с гамаглобулин. Не се притеснявай. Ама този гинеколог като не знае тези елементарни неща и те плаши май трябва да го смениш.

# 9
  • Мнения: 318
Евгения спокойно мила. Аз съм в същото положение, просто при втора бременност ще ти следят антителата, никой не може да ти каже бебето от първата бременност с какъв резус е било. Не се притеснявай предварително, а и в крайна сметка не знам дали ако си пуснеш такова излседване дали няма да кажат има ли антитела или трябва да си бременна, за да ги установят newsm78 ЯА тоя твоя доктор що така те плаши? #2gunfire

# 10
  • Мнения: 131
Няма ли мами, в подобно положение? Моля ви кажете наистина ли нищо не може да се направи, ако има антитела? много ме е страх  Sad
 smile3518 smile3518

Мила, медицината е напреднала - все има какво да се направи, ако се наложи! Не се притеснявай излишно! При мен беше така - първа бременност (аз Rh -, таткото Rh +) но направих аборт. Не зная дали са ми поставили тогава антиДгамаглобулин (и аз като теб бях неосведомена). Сега втора бременност (таткото пак Rh +) = през цялата бременност ми следиха за появата на антитела - слава Богу нямах никакви проблеми. Бебо се роди с Rh + и на мен веднага ми направиха серума.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 240
Миличка, и аз бях като теб - спонтанен аборт, без анти Д след това, поради незнание. Като забременях, изревах сумати рев, като прочетох на няколко места за възможностите за аборт или аномалии на бебето при майки с отрицателен Rh.
НО ПОЛОЖЕНИЕТО СЪВСЕМ НЕ Е БЕЗНАДЕЖДНО страшен доктор си си намерила. Просто, като забременееш, трябва да си правиш редовни изследвания за антитела - ако не се открият няма проблем, ако да - също, лекарите си знаят работата, медицината е достатъчно напреднала, за да сe сдобиеш с едно прекрасно и здраво БЕБЧЕ!
При мен, за късмет, антитела не бяха открити, а детенцето - Константин / RH+/ всеки ден ме изпълва с щастие от Майчинството.
След раждането ми биха инжекцията, за която настоявах. 

Повтарям - не се притеснявай, действай. А когато чудото стане и забременееш само ще те боцкат по-честичко. Успех! bouquet

# 12
  • София
  • Мнения: 830
Я се стегни. Wink Да не мислиш че си единствената жена с отрицателен Rh, която е забременявала два пъти. Не видях от кой град си, но си смени доктора. С новия си изгради стратегия (какви изследвания, кога да бебеправите, колко често ще те изследват) и дерзай.
Хайде със здраве и по-често секс.

# 13
  • Мнения: 497
Благодаря ви мами!
Работим по въпроса за бебче  Laughing, така че след като стане ще си направя необходимите изследвания и задължително ще се посъветвам с друг гинеколог.
Още въднъж БЛАГОДАРЯ! Hug

# 14
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Мила, не се притеснявай. Аз съм аналогичен случай с прекрасен краен резултат. Направих аборт преди 6 години. Аз съм Rh -, мъжът ми +. Никой не ме изследва тогава. Сега като забременях ми правиха изследвания за антитела 3 пъти. Резултатите бяха отрицателни. Бебчо се роди с положителен Рh, биха ми Анти Д Гамаглобулин и всичко е наред. Само Преслав изкара малко по-тежка жълтеница, но всичко е ОК. Не се тревожи, започвайте да работите!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт