Отговори
  • Мнения: 407
Бебчо сучеше добре, докато не се изцедих и не видях, че кърмата ми от едната гърда е само 60гр., а трябваше да изяжда по 100гр. Започнах да я слагам и на двете гърди, но без резултата. Когато я слагах на първата гърда тя почва да суче лакомо, но след време, когато млякото намалее почва да реве. Слагам я на другата, но тя вече е толкова изморена, че отказва да суче. Почнах да и давам от едната гърда и после я захранвах с АМ.
Но сега от 2 дни неиска да суче от гърдата изобщо. Слагам я, но започва да реве истерично. На мен ми се къса душата като я слушам и затова почнах да се изцеждам и да и го давам.
Чела съм, че сукането от майчината гърда влияе на психиката на детето, а и действа успокоително на детето. Моля Ви кажете ми какво да правя? Верно ли е това за сукането? Може ли да ми спре кърмата от това, че се изцеждам с помпа?
Благодаря на всички, които ми отговорят!!!

# 1
  • София
  • Мнения: 4 381
Най-добре спри да използваш всякакви видове биберони - шишета и залъгалки. Най-вероятно се е получило объркване на зърното - техниката на сучене от гърда и биберон са различни.
Изцеждането от гърдата не е никакъв критерий колко кърма имаш! Това показва само колко си добра в цеденето и нищо друго. Единствения показател за изсуканата кърма е бебето - мокрите памперси (4-5 за денонощие), мръсните памперси (1-3 от мокрите за денонощие), спокойно и доволно бебе. Количеството кърма, която бебето изсуква, е различна през отделните части на деня. За това не се вторачвай в грамчетата, а следи детето. Предлагай гърдата винаги, когато бебето пожелае, когато се унася да заспи или се пробужда (когато са сънени бебетата сучат перфектно от гърдата). Може да използваш следния трик - предлагаш биберон и после сменяш с гърда. Или използвай компресия на гърдите (подробно е описано в статия от Библиотеката, закована тема в началото). С много постоянство и търпение ще се върнете към гърдата, но трябва да си убедена, че правиш най-доброто за бебчо. Първите дни бебето няма да бъде доволно и ще си търси бутилката, но това не трябва да те разколебава. След като ни изписаха от болницата моята девойка изобщо не искаше да засуче от мен. Стоеше като гардже с отворена уста и чакаше млякото само да се излива в гърлото й. Първите дни я хранех, като се изцеждах директно в устата й. Постепено се научи да суче и ето, че вече повече от година се кърмим.
Успех и пиши ако имаш други затруднения!

# 2
  • София
  • Мнения: 4 129
По-добре започни да даваш всеки път първо "лошата" гърда, за да увеличиш млякото.
При нас имаше период, в който малкия не искаше да суче. Беше гладен, но когато му давах гърдата започваше да се върти и да я изблъсква с език.
Пробвах каквото се сетих. Опитвах да го кърмя седнала, легнала, полуизправена, дори разхождайки се.  В повечето случаи като започнех да "скачам" седнала на един стол или на канапето, той се успокояваше и захапваше. Бях седнала и си вдигах само дупето. А и започваше да се успива. Трябваше само да захапе и засуче. После се успокояваше и продължавахме нормално.
Направо на маймуни ни направи в този период. Добре, че беше една седмица.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 162
Вивчо вече ти е казала какво да правиш. Аз само да те окуража, че ще се справиш ако не се отчайваш бързо. Сгрешила си че си дала АМ, а после и че си почнала да даваш от шише, но щом е само от 2 дена мисля, че ще се оправите лесно. Аз изживях абсолютно същото преди 2 месеца: винаги когато беше достатъчно спокойна я слагах на гърдата- колкото изсуче толкова. За щастие й се събираха доста на брой хранения така че не ми се налагаше да давам добавка. Прочети и следните статии- на мен много ми помогнаха:http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=5186
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=50119.0
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/859/
Успех!

В момента пак имаме проблеми, но се надявам че ще се справим.

Последна редакция: пт, 21 юли 2006, 22:38 от lilfi

# 4
  • Мнения: 1 737
Бих споделила нещо относно "трябването" да изяде 100 мл и цеденето на едва 60 мл.
Първо докато кърмих по естествен начин имах електронен кантар в къщи и бебето изсукваше понякога 20 мл, друг път 120мл. точно за едно и също време - 20 мин. За това кърмачетата трябва да се кърмят на поискване, а не под час.
А когато започнах да храня детето само с изцедена кърма установих, че докато се цедя точно на 3 часа от 2-те гърди до край, изцедената кърма варираше от 80 до 250 мл. Всеки ден общото количество е различно, на всяко цедене - също. Така, че 60 мл. нищо не означават, освен това има успешно кърмещи майки, които не могат да изцедят и 10 мл с най-хубавата помпа.
Ако махнеш добавката и кърмиш по-често, на поискване, бебето само ще ти увеличи кърмата, ако има нужда от това.

Общи условия

Активация на акаунт