Хипоспадия?????

  • 1 992
  • 4
  •   1
Отговори
Здравейте,
Интересува ме всичко свързано с тази аномалия!
Какво може да включва увреждането?
Как протича лечението?Много ми се иска да изгледам някакви кадри от такива операций , но не намерих!
Възтановяването какво е ?
На каква възраст се прави операция?
Колко операции са нужни?

Много ще съм Ви благодарна за всякаква информация!
Особенно ако някой може да ми изтегли филмче на операция  bouquet

# 1
  • Мнения: 60
Миличка, влез в google,  запиши    ГИПОСПАДИЯ  и търси с *изображения* Има много материали, на руски са, но пък има и снимки на хипоспадия. Моето детенце е с друг урологичен проблем, но докато бяхме в детска урология, се запознахме с дечица с хипоспадия. Това, което аз мога да ти кажа е, че след операцията, детенце не лежи в реанимация, стои с катетър няколко дни, докато зарастне операцийката и след като го махнат ,само чакат да се изпишка и обикновено го изписват веднага. От родителите на детенце с хипоспадия ,разбрах че първо се прави корекция на каналчето и след време се прави още една операция - обрязване, която е съвсем лека и не се остава в болница . Детенцето беше на 1г.10м. В друга болница са им казали че ще чакат детето да стане на 3г. ,но в Пирогов са ги приели без проблем. Това ти го казвам с ясното съзнание, че всяко детенце си е индивидуално и само доктор може да каже с точност какво що и как...
Надявам се да съм ти била от полза. Ако става въпрос за твоето детенце, желая ви всичко да мине възможно най-леко и бързо!!! Hug

# 2
  • Мнения: 87
Здравей мила,
много зависи от степента на Хипоспадиас- те са 4. В зависимост от определянето на тази степен са и операциите. Най-рано на около годинка може да се направи първата, като много зависи , ако е 1-ва степен то е само леко зашиване на фистулки за да се игради каналчето, поставя се катетър и цистофикс. Цистофикса се маха между 3 -5 ден след операцията, а катетъра 2 дни по късно и на следващия ден ви изписватл Консултация можеш да направиш в Пирогов или Правителствена болница и в двете сме лежали и знам какво е.
Кой определи тази Хипоспадиас? Правили ли сте консултация с уролог?
Пиши да разкажеш повече
Поздрави

Последна редакция: пт, 28 юли 2006, 13:12 от allia

# 3
# 4
Здравейте, ще Ви бъда много благодарна, ако имате някакви координати на добър уролог, особено ако е от Пирогов! Предварително Ви благодаря за съдействието!

Желая на всички здраве!

Общи условия

Активация на акаунт