месо за кърмачки - да или не

  • 470
  • 3
  •   1
Отговори
Здравейте,
В родилния дом преди месец получих с промо пакет и листовка за чая за увеличаване на лактацията на HIPP. За моя изненада прочетох в нея, че в менюто си не бива да включвам МЕСО?! Направих справка на няколко места, навсякъде по-скоро се препоръчва употреба на месо. Дали това наистина ли е вярно, или е техническа грешка в листовката?

# 1
  • Мнения: 3 760
Единственото, за което се сещам е, че е препоръчително да се избягва телешкото. Особено ако в семейството има случаи на АБКМ (алергия към белтъка на кравето мляко), тъй като кравешките белтъци по принцип създават проблеми.
Но други причини не са ми известни.

# 2
  • Мнения: 6 243
Не съм запозната със съдържанието на тази листовка, но месото като храна за кърмачката през първите седмици след раждането не представлява никакъв риск за кърменето - поне не повече, отколкото яденето на месо въобще. И обратното - неприемането на месо, ако такава е диетата на майката, също не е проблем да с екърми успешно. Важното е храната да е пълноценна и разнообразна, а откъде майката ще си набавя тия потеини, си е въпрос на личен избор или предпочитания.

# 3
  • Мнения: 1 737
Първо - като кърмачка, увеличила нееднократно кърмата си, бих казала, че при мен точно лактогонният чай на Хип нямаше абсолютно никакъв ефект.
Второ - въобще не е вярно това за месото, с изключение на това, което е писала Мъни.

Общи условия

Активация на акаунт