въпроси за секциото

  • 5 068
  • 112
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 319
Предстои ми второ секцио. Първия път се наложи по спешност и ми поставиха пълна упойка. След това се чувствах много отпаднала - почти цели 2 месеца. Едва ми стигаха силите да стана и накърмя бебето. Дали ако този път ми поставят спинална упойка няма да се чувствам по-добре след това?

# 1
  • Мнения: 46 430
И аз бях с пълна, не съм имала такива усещания, все едно бях спала дълбоко и се събудих, никакви други последствия.

# 2
  • Мнения: 5 790
Спиналната е доста по-добре, не съм се чувствала отпаднала, бях в съзнание през цялото време. После се чувствах добре. Ако трябва да избирам, ще избера спиналната.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 319
А не е ли страшничко? Не чуваш ли разговорите между хирурзите, удрянето на скалпелите...

# 4
  • Мнения: 9 894
А не е ли страшничко? Не чуваш ли разговорите между хирурзите, удрянето на скалпелите...
при мен те говореха доста тихо. Само когато ми казваха нещо лично, ги чувах, а това беше вече като обсъждахме бебето и красивия ми шев Simple Smile Освен това бяха пуснали радио. А и може да си говориш с анестезиолога, ако е приказлив Simple Smile а скалпелите не ги удрят с всичка сила, не се бой Simple Smile

# 5
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
И аз бях с пълна, не съм имала такива усещания, все едно бях спала дълбоко и се събудих, никакви други последствия.


И аз бях така. Предполагам, че всичко е въпрос на организъм.

# 6
  • Мнения: 1 949
А не е ли страшничко? Не чуваш ли разговорите между хирурзите, удрянето на скалпелите...

Говореха си тихо, когато явно беше във връзка с операцията. Иначе обсъждаха разни клюки и първия епизод на филма "Такъв е животът-Шейново"  Mr. Green Аз бих избрала спинална, защото си виждаш бебето веднага и чуваш как плаче... Незабравимо е  Heart Eyes
Иначе не знам как е с пълна упойка  newsm78

# 7
  • София
  • Мнения: 790
Аз бях със спинална. Наистина се чува какво си говорят лекарите  Simple Smile Мойте си клюкарстваха за други разни доктори, но пък така се разсейвах че иначе ме беше шубе... Една приятелка беше с пълна и ужасно я боля главата 1-2 дена, но както са казали и другите майки зависи от организма ти.

# 8
  • Мнения: 1 350
Миличка...и аз бях като тебе.Смятам сега да родя със спинална и хич няма да ме е страх,че щяла съм да чувам там разните му инструменти и говори.Само като си помисля колко гадно се чувствах след пълната,едвам се надигнах...Ако не беше едно мамче да ме вдъхнови....И тя с операция,ама станала,ходи и добре изглежда...А пък аз не мога да си отворя очите и никакъв контрол в/у тялото си нямам.Зачудих се:само аз ли съм такъв парцал?!И да не остана назад и аз станах....Добре,че беше това момиче!7 години от тогава,но този момент се е врязал в паметта ми...Сега-със спинална  и дано имам повече късмет.Не я искам късата клечка!:peace:

# 9
  • Мнения: 3 089
бях със спинална. инструменти и аз не чух. и самите оператори не чувах какво си говориха един с друг. през цялото време обаче си говорих с мъжа ми (присъстваше) и след изгонването на плода - и с операторите за името на детето, на кой е кръстено, защо такова име сме избрали, второто кога ще е. такива глупости. нямах проблеми след упойката. но жената в реанимация (второ секцио) имаше ужасно главоболие - дори й вливаха системи. а и тя пи солпадеин като нас. явно си е до организъм.
успех с раждането!

# 10
  • в стаята
  • Мнения: 469
А не е ли страшничко? Не чуваш ли разговорите между хирурзите, удрянето на скалпелите...

И аз се притеснявах от това. Но единственото което чувах бяха въпросите към мен и еди разговор за коли Grinning. Мисля че спиналната упойка е по добра. Peace
Леко раждане Grinning

# 11
  • Мнения: 200
Спинална или епидурална е 1000 пъти по-добра от пълната. Пълната анестезия е доста тежка. Избери сипналната! Успех

# 12
  • Мнения: 82
Спинална или епидурална е 1000 пъти по-добра от пълната. Пълната анестезия е доста тежка. Избери сипналната! Успех
  Peace много по- удачният вариант

# 13
  • Мнения: 356
     Моето секцио беше със спинална упойка.
Не чуваш ли удрянето на скалпелите...
  Ей от това най-малко ме беше страх. Дори не съм се и замисляла по този въпрос... Но не се чува удрянето на скалпелите, а разговорите на докторите слушах като те общо взето клюкарстваха. Hug

# 14
  • София
  • Мнения: 4 127
Спинална с морфин.

Пред теб слагат един зелен плат и не виждаш нищо. А за разговорите - те си приказват. Първия път аз си приказвах с две студентки, а вория със сестрата. Всичко свършва много бързо. Изобщо не е страшно. Бебето го вадят след 5 или 10 минути и после те зашиват.

Не се притеснявай. Леко раждане

Общи условия

Активация на акаунт