температура от ваксина -ДТК

  • 1 270
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 68
дъщеря ми е на 6м. преди два дни и сложиха ваксина дтк+поли и вдигна температура 37,5 градуса,от тогава яподаржа .какво да правя ? newsm78

# 1
Здравей! Моят син поддържаше температура след всяка една от 3 те дози ДТК по 2-3 дни. Това което аз правих е, че давах Панадол, нищо повече. Все пак педиатърката ни искаше всеки път да и се обаждам сутрин и вечер и да и съобщавам как се развиват нещата. При нас до 3-тият ден температурата се нормализираше и не сме имали други проблеми. Това което знам е, че някой деца реагират по тежко на тази ваксина с температура по-продължително време.
Би трябвало това да ви е 3тата доза, като гледам възрастта? Как е реагирало детенце на първите две?

# 2
  • Мнения: 68
При първите 2 ваксини нямаше никаква реакция, сега за първи път вдига температура.

# 3
  • Мнения: 220
Не се притеснявай, това е естествена реакция на организма-той ще се справи. Панадол давай само ако температурата е над 37,5. Ние и при трите имахме такава субфебрилна температура. Успех.

# 4
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
При първата имаше подобна реакция, но не поддържаше Т, а вдигна еднократно. При втората- също еднократно, но по- висока. При третата стигна близо 39 градуса.
Не се тревожи. До 2-3 нещата трябва да се стабилизират. Ако продължи и след това да поддържа Т, търсете причината другаде.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 783
Не се притеснявай, повечето деца я понасят тежичко тази ваксина Sick, моите, даже спираха да ядят и бяха кисели по една седмица. Търпение, Peace!

# 6
  • Мнения: 694
На малкия днес му сложиха ДТК и в момента е с температура 38, давах два пъти Калпол. При голямата ми дъщеря такива реакции нямаше и сега ми е малко притеснено.

Общи условия

Активация на акаунт