Секцио и секс

  • 611
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 029
Бихте ли споделили кога за първи път правихте секс след раждането със секцио. Предполагам, че при всички е индивидуално и е въпрос на това как сте се чувствали и колко бързо сте се възстановили, но все пак има ли някаква лекарска забрана за някакъв период от време? Аз така и не попитах лекарите, пък и ми беше малко неудобно  Embarassed
Благодаря ви предварително!

# 1
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 360
Не мисля, че има нещо неудобно да се пита за секс - за мен е напълно естествено. Аз ходих на контролен преглед около 40 дни след секциото - горе долу тогава ми спряха лохиите. Моят гинеколог каза, че всичко е наред, матката се е прибрала, операцията е зарастнала и ако аз се чувствам готова мога да правя секс.  Hug

# 2
  • Мнения: 2 125
И при мен нещата бяха ОК след втория месец след секциото, но всеки си решава сам в този случай. Малко ме притесняваха гърдите ми, които бяха пълни с мляко и понякога ставаха инциденти по време на секса Crazy

# 3
  • Мнения: 4 621
Някаде месец след секциото с презерватив. Всичко си беше ОК Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 6 788
Когато ми спряха лохиите, май на 25 ден  newsm78

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Аз чак на 51я ден,но можеше и по-рано.

# 6
  • Мнения: 2 000
След първото секцио - на 42 ден, но втория път не чакахме толкова и сефтето беше на 30-ия след секциото  Simple Smile

# 7
4ак на третия месец,моята рана все гноясваше и ми беше неудобно да го правя така.(Не е много приятно да си с марля и да правиш секс,много е грозно. Sad

# 8
  • Мнения: 1 949
55-я ден. Горе-долу тогава ми спряха лохиите. Ама малко ме болеше  Close Казвам го, за да не се учудиш, като мен... И не боли операцията, ами при проникването  ooooh!

Проблемът изчезва след определено време, не съм засичала обаче колко точно. Става постепенно! Няма да се плашиш Simple Smile

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
След спирането на лохиите - 20 ден. А иначе с каката малко по-късно, около 30 ден.

Общи условия

Активация на акаунт