Кой разбира от леки коли?

  • 3 086
  • 24
  •   1
Отговори
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Здравейте, предстои ни закупуване на лек автомобил и имаме различни оферти, но се колебаем за марката и за цената?
 Praynig
Ще Ви помоля, ако някой е карал или ползвал такива коли да разкаже накратко за предимства и недостатъци!
Също ме интересува и цената дали е нормална!
Също така ме интересува дали някой продава колата си / но по възможност да е от София/?
Ето и информацията за нашите оферти:
Тавана, който можем в момента да предложим е 5 000 лв.
До тази цена имаме следните предложения:
1. Renault Clio 1,9D - дата на производство -1997 - цена 4700 лв.
2.Opel дата на производство -1992 - цена 3200 лв.
3. VW  - дата на производство -1993 - цена 4500 лв.
4.Fiat PUNTO -дата на производство -1996 - цена 3200 лв.

Благодаря Ви предварително за информацията!

# 1
  • Майничка
  • Мнения: 12 560
Мога само да предполагам, че Опел-а е Корса, а VW е Голф, но 3 или 4? Ако е така, колите са в един клас и аз лично бих избрала Клио-то, най-"младо" е, а моделите от този период са сполучливи (монтьорите ще кажат по-трудни за ремонт, но това е техен проблем), части има (оригинални и алтернатива - турски и италиански) и не са скъпи. Би могла да се пробваш да свалиш с пазарлък 200-300лв.
Виж, ако VW-то е Пасат... бих прежалила 4-те години разлика.
Опелчето, ако е Корса, ми се види старичко за тези парички - 2 300-2 500 максимум и то ако е много читаво.
Пунтото не е лошо (за градска кола), сравнително ново е, но за сумата, която предвиждате, бихте могли да потърсите читава Темпра, ако е Фиат.
И накрая, независимо от марката, задължително прекарайте избраната кола през познат сервиз - първо за да имате идея колко още ще дадете за "дооправяне" и второ - на база "препоръките" от сервиза може да се пазарите за сваляне на цената.

# 2
  • Мнения: 50
Клиото е малко и капризно и не си струва парите. Опелите от тези години, пък имат много смотани ламарини и ръждясват жестоко. Фиат Пунто - само нов от магазина.
За тези пари VW Vento е правилния избор.

# 3
  • Мнения: 677
голф-а земи !нали е 3-та сериа?

# 4
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Благодаря на всички за отговорите!
  bouquet
Не към описала Опела, защото не сме ходили да го гледаме, а VW е модел 1994 VENTO с газова уредба, колебанията са ни между него и Renault Clio, а и Фиата и той е ново производство, не знам кое е най-изгодно и изобщо реални ли са цените? Колите са в добро състояние!
 Hug

# 5
  • Мнения: 61
VW ако искаш здрава, издръжлива и надеждна кола Simple Smile още по - добре ако си намерите хубава японска ( Honda, Toyota, Nissan )

и както имаше една приказка " от макаронаджии и минетчии кола не купувай " Simple Smile

# 6
  • Майничка
  • Мнения: 12 560
На вас семейна кола ли ви трябва или втора?Много ли пътувате? Изяснете си го, защото клио и венто са различни класове - клиото е малка кола, по-икономична е, става идеално за града и за къси пътувания, а венто-то е доста по-голяма, ако пътувате често през уикендите е значително по-удобна (отзад) и с по-голям багажник.
Що се отнася до цените - зависи от оборудването, но по принцип винаги има място за пазарлък, затова писах за сервиза. Mr. Green

Лично аз все пак бих избрала клио-то, ако е в добро състояние, заради възрастта.Пък ако има и климатик...

# 7
  • Мнения: 4 473
С две ръце  newsm80 за Vento  Peace

Само не FIAT Stop Naughty

# 8
  • Мнения: 7 474
Венто или Реното(дизел)малко харчи и по-младо!
Немското си е немско!
А защо не потърсите Ауди В4 - желязна кола!

Последна редакция: чт, 20 юли 2006, 19:30 от Leo

# 9
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Ама дали ще има до 5 000 лева? А и икономична ли е? Трябва ни семейна кола, за пътуване на къси и на дълги разстояния!

# 10
  • Мнения: 43
Венто или Реното(дизел)малко харчи и по-младо!
Немското си е немско!
А защо не потърсите Ауди В4 - желязна кола!


Аи стига с тва немско кво му е хубаво на вентото , здраво било, здраво дрънци. Как няма да е здраво като които се е набутал с венто или голф 3 го е страм да си признае.
За клиото- добри колици са икономични частите са на прилични цени и като всяка кола (дори и немска) се разваля не рядко. Всичко е въпрос на състоянието в което ще я вземеш. Пунтото е кола на 95 година много издръжлива абсолютно елементарна за подръжка частите са в пъти по евтини от която и да било, кара се много лесно и е удивително широка и просторна вътре. За тези 5000 хиляди може да се вземе и японка но годинките ще и са натежали а там вече става страшно с подръжката, иначе са железни машини. Другият вариант е малкия мотор на Ланча делта 75 коня колата е красива както отвън така и отвътре за около 4000 се взима екземпляр 95-96 година с всичко което се сетиш като екстра и наи важното климатроник( не прави грешка да си купиш кола без климатик, не ми разправяи като повечето "разбирачи" че няма да ти трябва щото се развалял, аиде моля ви се, да караме каруци тогава щото нямат нищо за разваляне, пълни глупости) от екстрите в една кола по важно нещо няма. Та за ланчата евтини части здрави ламарини, такава кола изгнила няма, и комфортна. Но щом се двуомиш между клиото и вентото , по добре си вземи клио, само че си намери бензиново.

# 11
Здравейте,

Според мен, при този избор, пред който сте поставени, насочете се към фолксваген-а. Специално за реното имам слаби наблюдения. За опел не искам да коментирам - ръждата е хроничната им болест (освен по-новите модели). За фиат или италианските коли на такава възраст също бих се въздържал - имам сериозни наблюдения! Още повече, че търсите семейна кола, а от изброените единствено VW-на може да се приеме за такава, но не съвсем.

Аз лично карам VW пасат комби 92 г. 1.8 моноинж. - един чудесен семеен автомобил. Изключително здрава ходова част (а това е нещо много важно особено за нашите пътища), сравнително евтина поддръжка, комфорт при пътуване особено на дълъг път. Имам и климатик. Вярно е, че евентуални ремонти по него са соленички, но така или иначе си е гот като екстра.
Ауди Б4 също не е лошо като възможност. В сравнение с VW то е с по-спортен дух, с по-нежно окачване и ходова част и като поддръжка е по-солено от VW. Обема на купето е видимо по-малък в сравнение с VW пасат, въпреки че отвън видимо изглеждат почти еднакви.

Така че, помислете за VW венто в случая, пък може и да помислете за модел пасат - по-големия като размери. Но каквото и да решите да вземете, прегледайте колата в сервиз преди покупката, ако е възможно, или отведете ваш човек, който да разбира и да огледа колата. Щом като има и АГУ няма да е лошо да се прегледа и то в сервиз.

Успех!

# 12
  • Мнения: 2 274
   Не съм "разбирач", но да си кажа мнението  Mr. Green!
   Наши приятели имат японска кола. Купиха я защото уж японските коли се трошали по малко! Наистина рядко се налагат ремонти, но пък колко струват частите...
   Ние сме с Рено Лагуна - 98г., но ни излезе 8000лв. Иначе е идеална за семейна кола. За сега нямаме оплаквания, но я имаме от февруари. Повечето ни приятели са с Рено и са доволни. Кои с 19-ки, кои с Меган, но никой с Клио, щото ги правят в Турция / така съм чувала от мъжете в компанията/.
   Баща ми има Фолксваген и е много доволен - желязна количка!
   За Фиата - твърдо "Не"  Naughty! Много се лесно се трошат!
   Опелите много ръждясват!
   Късмет! Дано попаднете на здрава кола!  Peace
  

# 13
  • Мнения: 1 451
Пунто не си вземай. Имах 6 години такова нещо. Много върви, ама и много проблеми дава. Ходовата част е много нежна. Има да сменяш амортисьори и други чаркове. Иначе пък частите бяха ефтинки Wink

# 14
  • Мнения: 742
не се колебай-вземи венто-то! Фолксвагените са корави машини - добро окачване в смисъл здраво. Дизел не ви препоръчвам освен ако не е от магазина!

Общи условия

Активация на акаунт