аеробика

  • 572
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 65
Здравейте, момичета!
От доста време отлагам, но вече взех решение да се захвана с спорт през малкото свободно време. Спряла съм се на аеробиката, но ми е необходива информация, ако някой от вас посещава такива спортни центрове и се занимава с този спорт, за цените, инструктурите и условията. Тъй като съм абсолютно начинаеща, ще се радвам да чуя вашите мнения.

# 1
# 2
  • Мнения: 169
и аз да се разпиша ,за да следя за още линкове

# 3
  • София
  • Мнения: 3 046
Аз ходя в Атлетик на АЯнко Съкъзов, на тези, които се водят по-носко динамични (оцветени в жълто в програмата) http://www.athletic-bg.com/?p=10&id=2&l=1
Много ми харесва, към цената тренировката се включва и сауна. Заличката е малка и хубава, съблеканите чисти, душувете са 4, не се натрупва народ.
Цените са 6лв за преди 5 и 7лв са след 5, както и събота и неделя. Аз ходя преди 5 със карта, струва 50лв за 12 посещения и така посещението ми излиза по 4.30  Peace
Ходила съм и на Спартак, в Грета спорт, също е добре, там струва 3лв, но на мен ми е далече и накрая с транспорта ми излиза по-скъпо
На стадион Васил Левски има 3 клуба, там струва по 4лв
Има и една мама от форума, която си има клуб, някъде на Раковска, но и там не ми е много удобно и не знам подробности. Нейният се казва Дани-спорт, сигурно има сайт
Дано съм била полезна  Hug

# 4
  • Мнения: 1 455
Цените в повечето зали са еднакви - около 4 лв за тренировка. Има възможност и за месечни карти и така тренировките излизат по-изгодно. Зали вече има навсякъде, важно е да си избереш някоя, която ти е в близост до работата или дома. Има големи и по-малки зали, зависи от предпочитанията ти. Някои обичат да играят в големи зали, а други предпочитат по-малките, заради по-малките групи.
За инструкторите - трудно е да се препоръча, защото всеки си има свои предпочитания. На едни му харесва един инструктор, на друг - не, така че само ти самата може да прецениш, дали даден инструктор ти допада. Инструкторът трябва да обръща персонално внимание на клиента (в големите зали това е почти невъзможно, особено ако има над 15-20 човека), да обяснява и коригира, когато е необходимо, да е лъчезарен и в добро настроение, да разнообразява тренировките и музиката и не на последно място - да умее да води тренировката от сърце, така че клиентът да не усеща как минава времето. Трябва да изпробваш няколко тренировки, за да избереш това, което ти пасва на теб.
След като не си тренирала досега, най-добре започни с нещо по-ниско интензивно и постепенно може да увеличиш темпото. Може да започнеш с Пилатес или Каланетика. Ако пък този вид тренировки са ти бавни и скучни, тогава пробвай някакъв вид танци (латино, ориенталски, народни) или евентуално степ-аеробика, но за последното - само ако нямаш проблеми с глезените или коленете. Аеробика и Тае-бо са доста интензивни и не ти ги препоръчвам за първи тренировки. Може да поиграеш една-две седмици нещо по-леко и след това да се пробваш с по-интензивните тренировки. Все пак, за да разбереш какво ти допада, трябва да го изпробваш.
 Всеки спорт е подходящ, стига да ти носи удоволствие!
поздрави

# 5
  • София
  • Мнения: 3 046

Това е въпросната мама, за която писах по-горе  Hug
Тя не е посмяла да се рекламира, да не й се скарат, но пък аз мога да го направя - какво пък, ние сме си едно затворено общество и трябва да се подкрепяме!
Ето то линк към нейният клуб, http://www.danisport1.com/
предполагам, че няма да ти откаже да ти обърне персонално внимание ако отидеш в нейн час и й се представиш  Hug

Общи условия

Активация на акаунт