ендометриоза

  • 797
  • 12
  •   1
Отговори
Здравейте,
бих искала да събера мнения за това как се установява ендометриозата,какви признаци насочват за поставянето на такава диагноза.
Ще се радвам на всякакви отговори по темата.

# 1
  • София
  • Мнения: 4 272
Има много писано по темата. Виж с търсачката. Самата аз имам такава диагноза. Поставя се единствено с лапароскопия. Признаци може да има, може и да няма. Най-често се прави лапароскопия по повод неустановена причина за безплодие и тогава се открива ендометриоза. Ще прочетеш много за тази болест в този сайт www.zachatie.org

# 2
  • Мнения: 65
Имах една позната с ендометриоза. Имаше доста болезнен и обилен цикъл. Често тя е и причина за безплодие.

# 3
# 4
  • Sofia
  • Мнения: 375
Добър диагностик може да я открие и с преглед на ултразвук.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 841
Добрия диагностик може да ПРЕДПОЛОЖИ, че я има, и да назначи лапароскопия или коремна операция, защото ако я открие с ехограф, то значи, че има впечатляващи екстрасенски способности  Grinning

# 6
  • Мнения: 4 324
Добрия диагностик може да ПРЕДПОЛОЖИ, че я има, и да назначи лапароскопия или коремна операция, защото ако я открие с ехограф, то значи, че има впечатляващи екстрасенски способности  Grinning

Подкрепям напълно!

# 7
  • Мнения: 57
Добрия диагностик може да ПРЕДПОЛОЖИ, че я има, и да назначи лапароскопия или коремна операция, защото ако я открие с ехограф, то значи, че има впечатляващи екстрасенски способности  Grinning

И аз подкрепям напълно!
При мен всички предполагаха ендометриозна киста, докато не излезе хистологията след оперативно отстраняване на кистата. Оказа се, че не е ендометриозна Peace

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 375
Е, аз значи съм била късметлийка, щом докторът, (който и ми направи лапароскопията), когато за първи път ме видя на ехограф - беше сигурен в предположението си и излезе прав - ендометриоза 4 (най-тежка) степен.

Последна редакция: вт, 25 юли 2006, 14:34 от bj

# 9
  • Мнения: 4 324
Ще повторя думите на Милена - д-ра с ехографа може да предположи ендометриоза, но само лапароскопия може да я потвърди. Ето и ти пишеш че си правила лапароскопия!

Много съжалявам за диагнозата Sad
Пожелавам ти скоро да се оправиш!

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 375
Да съгласих се - даже редактирах мнението си да не излезе, че се заяждам. Явно съм имала късмет. Дано и други да са като мен, ако им се наложи! Успех!

# 11
  • Мнения: 547
Биджи,всъщност щеше да имаш късмет ако доктора беше сгрешил и при лапароскопията не ти бяха открили проклетата чума.Имаше ли киста или някаква друга видима формация.Успя ли да се пребориш със здравната каса и какво лекарство ти предписа лекарят ти?Наистина на ултразвуков преглед може само да се предполага и Адел,от сърце ти желая да нямаш такова заболяване.Ако имаш сериозни основания за съмнение за ендометриоза може би е добре с лекаря ти да обсъдите вариант за диагностична лапароскопия.Все пак аз съм на мнението,че е най-добре проблемите да се откриват възможно най-рано,за да има възможност лечението да е възможно най-щадящо.УСПЕХ и на двете ви!

# 12
  • Варна
  • Мнения: 841
Е, аз значи съм била късметлийка, щом докторът, (който и ми направи лапароскопията), когато за първи път ме видя на ехограф - беше сигурен в предположението си и излезе прав - ендометриоза 4 (най-тежка) степен.
Пожелавам ти да имаш моя късмет, на ВСИЧКИ  с тази "чума " го пожелавам, и да не се налага да минавате през това, което аз изживях за тези 3 години ходене по мъките, верно, че резултата си заслужава, но никоя жена не заслужава такова наказание
 Hug Hug Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт