задължителна ли е помпата

  • 2 553
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 314
момичета,вече сме в очакване на бебо и това,което не съм си набавила е помпа за кърма.ясно ми е вече,че ако ще купувам,то ще е на авент,но въпросът ми е задължително ли е използването на помпа,в смисъл,тя е нещо,без което не можем или ...все още се двоумя,знам,че не се цеди постоянно,за да не се получи хиперлактация и все пак чакам вашите мнения.

# 1
  • Мнения: 50
Здравей!
Поздравявам те за избора на помпа - наистина Авент е най-доброто в момента на българския пазар и аз ползвам моята помпа вече девети месец, без никакъв проблем, повреда и т.н.
Според мен изчакай да видиш как ще ти бъде раждането, дали ще ти дадът детето скоро след това и прецени дали ще ти трябва помпа на момента или за по късен етап.
При мен се получи така, че имах подарък Чико помпа която не ми свърши никаква работа и вечерта когато ми слезе кърмата съм се изцеждала цяла нощ на ръка, защото болката от пълни с кърма гърди е невероятна. Цяла нощ слизах до втория етаж на болницата за да се пробвам на тяхната електрическа помпа, която не ми помогна особенно, и така на ръка цяла нощ. Децата ми бяха в детското отделение, едната даже беше в кувьоз извесно време, и затова не можах да ги сложа на гърда веднага, затова се и изцеждах.
Затова и без да чакам повече си взех Авент!
След това изцедената кърма я носих на децата си за да ги хранят. И така докато не ми ги дадоха в стаята.
Помпата ще ти е полезна ако решиш детето ти да приема кърма дълго време - тоест аз кърмих 4 пълни месеца, без да давам каквото и да е било друго, тогава помпата не съм я ползвала активно, освен в случаите когато се е налагало да се доизцеждам. И в момента когато започнахме захранването, и след това заместването на кърмете с храна, аз продължавах да се изцеждам и събирах кърма, която замразявах във фризера.
Започнах и работа, изцехдах се в офиса и носих кърмата след това в къщи.
Наложи ми се да пътувам до Лондон за 1 седмица, помпата беше с мен и там съм се изцеждала по 4 пъти на ден, понякога дори и навън!
Така че искам да ти кажа , че на мен помпата ми е много много полезна.
И хиперлактация не може да се получи от изцеждане!Това е голяма заблуда!
Успех!

# 2
  • София
  • Мнения: 4 966
Ами аз буквално не можех без нея.Използвах я ежедневно в продължение на 5 месеца.Сутрин като се събудих и гърдите ми бяха препълнени,бебчо изцокваше едната ,аз изцеждах другата и бам във фризера.Напълних го,та сега ме питай какво ще правя цялата атзи кърма вътре.

Има мами,които не са използвали помпа.Но за мен беше необходимост.

# 3
  • София
  • Мнения: 480
Нa мен не ми беше необходима. Спокойно можеш да изчакаш с тази покупка и след раждането да си прецениш дали ти е нужна.

# 4
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Помпата не е задължителна.
Добре е да прецениш конкретната ситуация при теб - дали се очаква често да си далече от бебето (работа, лекции, изпити, тренировки и т.н.) или ще си го гледаш основно ти и имаш възможност да сте постоянно заедно. Ако е второто, вероятно няма да ти се наложи да ползваш помпа. Добре е обаче да си поне на теория запозната с изцеждането на ръка - то често е доста по-ефективен начин, а и при свикнала и умело правеща го мама е и почти толкова бърз като помпата (при това - безплатен и винаги на разположение, просто няма как да си забравиш ръцете или важна част от тях Laughing). Това ще те улесни за облекчаване на препълнени гърди, за възможни запушени каналчета или инцидентно оставяне на мляко, ако се наложи.
Препълването при слизането на млякото първите дни може да се избегне напълно, ако има възможност бебето да е постоянно при теб и да суче често.

# 5
  • София
  • Мнения: 18 679
Вече смятам, че не.Но преди да родя не мислех така и си купих два месеца предварително Mr. GreenМного се бях надъхала на кърменето, исках да съм подготвена отвсякъде LaughingЕ, помпата си ми влезна в употреба де.

# 6
  • Мнения: 163
Здравейте от мен
Аз имам следния въпрос:предстои ми раждане със секцио.Разбрах от доки ,че бебока ще ми го дадат живот и здраве на 4 ден след раждането-дотогава ще имам ли нужда от помпа за кърма  - с цел отпушване на канали по лесно тръгване на кърма и т.н или нищо не трябва да правя докато не ми дадат бебо???Моля ви раждали мами помагайте -много искам да кърмя детето си,но и доста ме е страх дали ще се справя-имам чувство ,че това с кърменето не е естествен процес ами си е цяла наука. newsm78

# 7
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами зависи.На някои жени не им слиза кърмата първите три дни.ПО-добре изчакай, и ще видиш.Ако ти дотрябва - нека мъжа ти да знае какво да ти купи.Но едно друго нещо ми е любопитно.Защо няма да ти дадат бебето?Може и да  ми е тъп въпросът, но не съм раждала секцио и не знам в каква форма е жената на следващия ден примерно.Едно обаче мога да кажа със сигурност - ако ще имаш сили да станеш и да цедиш, хиляда пъти по-лесно и ефективно е да си лежиш до бебчето и просто да си кърмиш.За ползата от коластрата няма да обяснвам, ясна ти е, предполагам.
А кърменето наистина си е естествен процес, но информираността никога не е излишна.Аз вече за родитеството като цяло се убеждавам, че си е цяла наука, та било и най-естествената.Що книги изчетох, малкият пак си ме прави на луда калинка hahaha

# 8
  • далечно
  • Мнения: 1 029
Zdravei! Az rodih sas sekcio v Germania, bebeto go dadoha na tatkoto bukvalno sled kato go "izmyknaha", sled kato se savzeh ot upoikata (palna upoika, tai kato moeto sekcio beshe po speshnost) vednaga go slozhih na gardata. Ne razbiram zashto na 4 den??? Parvite 2-3 dni ne si koi znae kolko fit, ama na men mi noseha bebo v stajata ili az si dokocukvah do stajata za karmene da go slozha na garda. Govori s tvoja lekar da ti dadat bebeto vednaga.

Uspeh i leko razhdane!

# 9
  • София
  • Мнения: 4 966
И на мен ми е любопитно,как така на 4-ия ден ще ти дадат да видиш бебчето.Мен на 4-ия ме изписаха. newsm78
На следващия ден /след като родих/ми дадоха бебето.А кърмата ми слезе на 3-ия или 2-ия ден.Но ако не бях вдигнала температура,нямаше и да разбера.Добре че имаше свестна акушерка да ми помогне с потичането и зацокването на бебо.

# 10
  • Мнения: 163
ами момичета какво да ви кажа не знам newsm78
така ми обясни доктора
тук в нашето Аг в СЗ родилите мами секцио лежат на втория етаж(сиреч реанимация и гинекология) 3 дена и на четвъртия ден ги качват в родилното при другите мами които раждат нормално и където са и бебоцитв.Можеш да ходиш да си гледаш бебока  по всяко време,но само толкова.
На въпроса ми към доки няма ли да ни ги носят поне за кърмене той отговори че през тези три дена ги хранят с АМ и след това вече като се качиш горе тогава ти ги носят за кърмене newsm78
Та аз и затова питам след като няма да ни ги дават за кърмене ще трябва ли да се работи с помпата дотогава,за да може да не се стига до проблеми в последствие newsm78
Пропуснах да уточня че тук живот и здраве ,ако всичко е ок с мамата и бебока изписването е на 7 ден #Crazy

# 11
  • София
  • Мнения: 18 679
Няма ли ВИП-стаи, където да те оставят с бебето?Адски тъпо е да му дават АМ, а ти да си цедиш коластрата и да я хвърляш #Crazy
Не знам, някои бг-болници просто си живеят в миналия век ooooh!

# 12
  • Мнения: 169
аз имам авент и съм доволна Peace

# 13
  • Мнения: 169
аз имам авент и съм доволна Peace

# 14
  • Мнения: 163
Няма ли ВИП-стаи, където да те оставят с бебето?Адски тъпо е да му дават АМ, а ти да си цедиш коластрата и да я хвърляш #Crazy
Не знам, някои бг-болници просто си живеят в миналия век ooooh!

Абе че ВИП стаи има , има,но и там те качват след 3 ден,т.е първите три дена нямаш никакъв шанс да си си заедно с бебчо в нашата болница-това е .Друг избор поне в нашия град НЯМА КОЛКОТО И ДА Е ОТВРАТИТЕЛНО ТОВА #2gunfire #2gunfire
ТА и аз затова се интересувам какво да правя с гърдите си през тези 3 дена,защото знам ,че на родилите по естествен начин им дават бебоците още на 3тия  ЧАС. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт