Моля за съвет

  • 1 930
  • 17
  •   1
Отговори
Бихте ли ме посъветвали каква е оптималната квадратура за жилището на едно четиричленно семейство?

# 1
  • Мнения: 4 806
едва ли има отговор на въпроса. Мисля, че по - голямо значение има архитектурното решение за тези квадрати. Колкото и да си говорим за несъвършенствата на панелното строителство, бяха постигнали много добро оползотворяване на площите. Един панелен апартамент върху 85-90 кв.м. има добра възможност за разполагане на 4членно семейство. Сега строени 85-90 квадрата обикновено са крайно недостатъчни.

# 2
  • Мнения: 8 505
Зависи от доста неща-дали децата ще са в обща или в отделно стаи,бани-една или две,всекидневната и кухнята в общо помещение ли ще са ,трапезария-да или не,колко големи да са помещенията...

# 3
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
За квадратура няма да говоря, но задължително 3 стаен+кухня трябва да е, за да имате хол, спалня и детска и да не се налага да се бутате, като в дядовата ръкавичка, по квадратура може и да не е голям, но да е 3 стаен  Peace

Ние живеем в 80 и няколко квадрата, имаме хол, спалня, детска, кухня, баня, тоалетна и 2 тераси.  Всичките стаи са просторни, живеем 4 човека, аз, мъжа ми, детето и свекър ми

# 4
  • Мнения: 1 446
Над 60 кв.м. за да има три стаи и кухненски бокс.

# 5
  • Мнения: 1 492
Не знам за квадратура, но в брой стаи,мога да те посъветвам. Simple Smile Хол,семейна спалня, стая за всяко дете, кухня.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 383
4 х 30 кв. = 120 кв.

# 7
  • Мнения: 1 680
Квардратурата не е много важна. Важен е броят на стаите - кухня, хол, спалня за родителите и детска стая. Още по-добре е  да са две детските, но е е задължително особено при малки деца. Според мен минимума е 70 квадрата.

# 8
  • Мнения: 3 360
Всеки се шири според възможностите си!Ако можеш да си позволиш 120кв.м. жилище-защо не HugБи било добре ,ако всеки си има спалня/и децата и родителите/,плюс общите-дневна ,кухня...Но това може да се вмести и в по малка квадратура мисля newsm78

# 9
  • Мнения: 2 220
Ако не разполагате с много средства, за мен идеалният вариант е тристаен маломерен. Има 2 спални и просторен хол. А иначе идеалното жилище за мен например трябва да е 100-120 квадрата...

# 10
Благодаря на всички, и аз си мислех, че броят на помещенията е по-важен от общата квадратура, но две дечица все пак... и то момиченце и момченце, ще ми се да са в отделни стаи.

# 11
  • Мнения: 4 621
Най-добрият вариянт е всеки със собствена спалня, хол и кухня Peace

# 12
  • Мнения: 14 471

четири стаи по 30 квадрата ли искаш да кажеш? имаш ли идея колко са 30 квадрата?? #Crazy нашият хол е толкова защото се състои от две големи стаи /живеем в апартамент старо строителство, не от новите дето не можеш да се обърнеш./ спалнята ни е 15 квадрата и е доооста голяма тъй че според мен това дето се пише в нотариалните актове е.... ooooh!нашият апартамент е 90 квадрата по нотариален акт. по-голям е от на майка ми, чийто е 120 кв. странно нали? е тя има повече тераси - ние имаме само една - 7 кв. тъй че много е относително това 120 кв. - ако ти включва тераси, а при новото строителство ти включват в квадратурата на апартамента и квадратите от общите части дето ползваш и става една.....кажи речи купуваш 85 а живееш в 60 да не кажа и 50.

# 13
  • Мнения: 1 150
Около 100 -те  Peace

# 14
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Нашият апартамент е 112 м. кв. с терасите. Две спални, хол, трапезария и бокс. На тази квадратура щеше и три спални да се съберат, така настоящите са излишно големи. Присъединявам се и аз към мислещите, че броят помещения е по-важен.

Общи условия

Активация на акаунт