Предимства и недостатъци на първия етаж

  • 11 763
  • 76
  •   1
Отговори
  • Мнения: 603
Реших да пусна тази тема,в помощ на тези,които ще си купуват апартамент.И пускам я сега вследствие на последната неприятност от днес.Значи в банята имаме прозорец-отдушник,който обаче се пада на стената,която е залепена до другия блок-еми пълно с боклуци-та то не бяха закачалки,опаковки от вафли,капачки от шишета и ред други работи  #Crazy#Cussing out-очаквах и дамски превръзки,но за сега няма.А колко работа си отворих не е истина-прахоляк навсякъде,все едно бяхме изкъртили цялата баня
КАК МОЖЕ ДА ИМА ТОЛКОВА БЕЗОЧЛИВИ И МАЛУМНИ ХОРА-МЪРЗИ ГИ ДА СИ ИЗХВЪРЛЯТ БОКЛУКА-АКО НЕ Е ПРЕЗ ПРОЗОРЕЦА ЩЕ Е ТАМ В ОТДУШНИЦИТЕ.
МИНАЛАТА ГОДИНА ИЗЧИСТИХМЕ КОМИНА НА ЦЕЛИЯ БЛОК,ЗАЩОТО НЯКОЙ ОТ УМНИТЕ НИ СЪСЕДИ БЕШЕ НАПУСКАЛ КАМЪНИ ВЪТРЕ,АБЕ ДУМИ НЯМАМ
Но си има и предимства на ниско си-и да не работи асансьора няма проблем,децата не се качват в асансьора,за да се притесняваш,а и до колкото знам май са и по евтини newsm78,но пък нали все някой трябва да живее там и да чисти боклука на съседите #2gunfire-това е моето мнение,а вашето?

# 1
  • Мнения: 953
родена съм и съм израснала на първия етаж.освен че е ниско беше и тъмен защото имаше сгради които пречеха на светлината да влиза нормално в дома ни.така и не свикнах с този дом.прибирах се в него по задължение но не и с желание.освен това зиме,лете си затворен отвсякъде.терасата остъклена и затворена,врати,прозорци - защото са се качвали и по-добре да се удушиш вътре но да си спокоен че няма кой да влезе през балкона.търпиш боклука на целия блок и блъскането на асансьорната врата.студа от избите защото всички прозорци са счупени и отдолу става течение.
накрая убедих родителите си и го продадохме с много зор.за фирма не го искаха даже.сега съм на 12ет. и съм много щастлива.Имам слънце и светлина и много цветя съответно. спя на отворени прозорци и врати и не се притеснявам че някой ще влезе.не търпя студа от избата,не търпя шума от асансьора денонощно.Направо си е друго.Доволна съм.Ако питате мен тези първи етажи трябва да бъдат офиси,магазини,и други такива но не и жилища

# 2
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Наистина е тъмен и много студен cold

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 6 281
никакви предимства не виждам  , в момента живея на 1 ет и ми се налага да чистя боклуци изхвърлени от по-горните етажи,терасата ми се замърсява много бързо ,чувам всички коли,които спират и гледка няма кой знае каква хем е над партер

# 4
  • Мнения: 8 505
И аз съм живяла на 1. етаж,ни за кратко (на квартира).Тъмно е,студено-колкото и да е топло в стаята,подът си остава яко студен.Често е и влажно.

# 5
  • София
  • Мнения: 18 679
За мен първите етажи нямат никакво предимство.Имахме възможност да си вземем такъв на много ниска цена, но не се навих, хам беше над магазини.Тъмнината ме притеснява и студеното/освен ако не си над абонатна/.

# 6
  • Мнения: 483
Никога не съм живяла на първия етаж. Винаги на третия, но съм имала  приятели, които са живели на първия етаж и в момента имам колеги, които живеят на първия етаж и въпреки решетките вечно им крадат дрехите от простора дори когато са си в къщи. Та май предимства няма. Само Недостатъци. Много шум. Много прахуляк и мръсотия... Пък и мен лично би ме било страх.

# 7
  • Мнения: 958
Живяла съм доста време на първо етаж,
беше вътрешен към дворче та нямах проблем с шума, съседите бяха много възпитани и никой не си е хвърлял боклука освен това беше ниска кооперация нямаше асансьор, респективно и шум, и входа се заключваше, проблема беше че е доста мрачно и че сякаш държеше хладно от мъзетата, въпреки че отдолу имаше абонатна станция, и най-големия проблем като се замисля бяха хлапетата защото много викаха и редовно удряха с топки по прозорците, а и два пъти ни обраха Sad
Сега съм на 6 но акто гледам ще се местя на ниско но този пък в къща така че се надявам да няма проблеми все пак няма да има съседи Wink

# 8
  • Мнения: 1 492
Никога не съм живяла на първия етаж. Винаги на третия, но съм имала  приятели, които са живели на първия етаж и в момента имам колеги, които живеят на първия етаж и въпреки решетките вечно им крадат дрехите от простора дори когато са си в къщи. Та май предимства няма. Само Недостатъци. Много шум. Много прахуляк и мръсотия... Пък и мен лично би ме било страх.

И аз съм на третия, но съседите ми на първи етаж ги е страх да си оставят балкона или прозореца отворен вечер докато спят. Не бих живяла така.

# 9
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
И на мен не ми харесват жилищата на 1-я етаж. Мрачно, мръсно, студено.... неприветливо Tired

Но има 1-ви и 1-ви етажи. Някъде стават.

# 10
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Никакви предимства няма, само недостатъци. Най-добре е на 2-ри или 3-ти етаж да живееш.
Живея на 1-ви етаж, всичката мръсотия от входа е пред вратата ми  Close, да оставиш отворени прозорци е немислимо, когато излизаш  Tired, вратата /на входа/ се заключва и като дойдат гости на някой от горните етажи все в нас звънят да отварям  Close /ама аз не им отварям, де  Mr. Green Mr. Green/, абе, НЕ СИ КУПУВАЙТЕ АПАРТАМЕНТ НА ПЪРВИЯ ЕТАЖ-голяма грешка ще е   bouquet

# 11
  • Мнения: 1 059
Никакви предимсва. Живяхме няколко месеца на 1 етаж, ами беше си направо ужаш. Студ, мизерия и много шум. Предпочитам да живея на последния етаж отколкото на първия

# 12
  • Мнения: 6 889
Аз пък се сещам за едно предимство на първия етаж. Ако детето ви заключи на терасата някой може да дойде със стълба и да ви спаси Mr. Green

# 13
  • Мнения: 428
Никакви предимства и мнооого недостатъци Stop

# 14
  • Мнения: 1 680
Предимства не виждам.

Общи условия

Активация на акаунт