СПЕШНО: повръщам, с разстройство съм, ще ми спре ли кърмата?

  • 1 015
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 728
 И какво мога да направя, за да не спре? А на малкия какво да давам да яде?

Последна редакция: вт, 18 юли 2006, 21:58 от Доня Рижа Проклетница

# 1
  • Мнения: 6 243
Първо: поздравления за заглавието. Много синтезирано очертава проблема.

В същият дух да ти отговоря: Няма да ти спре кърмата. Но може да имаш проблеми с количеството, защото в резултат от повръщането и дрискането има вероятност да се обезводниш, а това е фактор при производството на мляко.

Решението: оводняване. С вода и някакви електролитни напитки. Може нещо готово от аптеката, може вода с ентерол. За разстройството - смекта. Иначе това твоето вероятно е неприятния вирус, който тръшна почти всеки тия дни.

На малкия - докато е добре - каквото досега. Ако се одриска и той - само кърма. Ако почне да повръча - свещички "вомитусхийл" действат чудесно. И все пак консултация с педиатъра, ако детето почне и то да повръща е повече от желателна.

Оправяй се скоро!!!

# 2
  • Мнения: 590
Не се притеснявай за кърмата. Ше намалее количеството и, но ако пиеш много течности и бебето суче по-често ще се справите. Срещу повръщането много добре действа домашно приготвена лимонада (пресен лимонов сок, вода и захар) и кока кола. За разстройството обикновено смекта и ентерол, чай от шипка. 
Ако бебето се зарази ще се оправи много по-бързо от теб, тъй като получава готови антитела срещу вируса. Важното е да суче много често.
Два пъти  сме заразявали с тези гнусни вируси. Първият път Ели беше колкото твоето бебче.  Не се притеснявай ще се справите.
Важното е и двамата да поемате много течности.

# 3
  • Мнения: 455
Краси, стискам палци за бързо оздравяване  Hug и да няма никакви проблеми с бебчо и кърменето  Praynig
Дано съветите на мамите ти помогнат!

# 4
  • София
  • Мнения: 1 057
Аз бях така преди два дни. GP-то каза да взимам "смекта" четири пъти дневно, да пия чай (без захар или мед) от лайка и/или мента и/или шипки, но на 15 - 20 минути, по една малка чашка, за да не се дразни стомаха. Не ме е ограничил по колко чай да пия, но ме сложи на диета от варени картофи, варен ориз, солети и обикновени бисквити. Предписа ми ефералган, за да ми спадне температурата. Всичко това, защото знае, че кърмя и няма да има никакви последици за бебето Simple Smile
Спазвайки съветите му, се чувствам отлично и си кърмя детето. Не ми е намаляла кърмата  Grinning

# 5
  • Мнения: 385
А на малкия какво да давам да яде?

Давай му по-честичко да суче, за да поддържаш производството на кърмата. Ако му даваш повече друга храна, т.е. той няма да иска да суче, и оттам гърдите ще се настроят да произвеждат по-малко.  Иначе другите майки са ти дали доста съвети за първия ти въпрос. Дано да се оправите скоро.

# 6
  • Мнения: 728
Момичата, мерси за подкрепата! HugСега съм по-добре. Ще видим утре бебо как ще е, засега още не го е хванало. Дано да му се размине, поне този път Praynig

Общи условия

Активация на акаунт