Да се махнат ли високоговорителите на Джамията?

  • 7 190
  • 164
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 474
Какво мислите по въпроса?   newsm78
Пречат ли високоговорителите? Да ги намалят ли или да ги махнат?  newsm78 Няма ли тези протести да предизвикат проблеми на религиозна основа в държавата  newsm78


П.П. Не съм привърженик на АТАКА!  Naughty

# 1
  • Мнения: 1 150
Да ги намалят или както е във Франция, ако не се лъжа - само в петък, един път на ден.
Не зная, но нищо чудно да предизвикат нещо, но чак до религиозна война, не мисля, че ще се стигне.

Аз съм против Атака и винаги съм била. Действията им в момента са напълно неоправдателни, поне за мен Peace

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Да се намалят може би, но да се махнат? Къде отидоха религиозните свободи, да не би мюсюлманите да рИват срещу неделните камбани и по празници, като ехти целия град?!

# 3
  • Мнения: 1 150
Къде отидоха религиозните свободи, да не би мюсюлманите да рИват срещу неделните камбани и по празници, като ехти целия град?!

И аз това се питам. На крива ракета, космоса й пречи. Нещо такова се получава

# 4
  • Мнения: 7 837
Дано темата не се обърне на поредния религиозен спор...

Лично аз смятам, че е добре да бъде понамалена силата на звука. В Кърджали джамията е в центъра на града, нямам нищо против да се чува, все пак има доста вярващи. Но 3 пъти дневно, отекващ звук в целия град, просто е леко дразнещо и пречещо.

# 5
  • Мнения: 4 806
аз съм за махането.
Ако почна да привеждам аргуменентите, може да се наложи изтриване на темата. А и има ли смисъл да обяснявам?

# 6
  • Мнения: 1 107
Да ги намалят - компромисно решение.
Не знам дали Наредбата за обществения ред се прилага в такива случаи, но ако да - още по-добре, ще има и законово основание.

# 7
  • Мнения: 1 150
аз съм за махането.
Ако почна да привеждам аргуменентите, може да се наложи изтриване на темата. А и има ли смисъл да обяснявам?

На мен би ми било интересно  Peace

# 8
  • Мнения: 1 937
Не, разбира се!

Пак се движим по ръба на бръснача!

А той реже!

# 9
  • Мнения: 4 806
може и да е интересно, ама мен подобни теми прекалено ме натоварват - ще ми отнеме време и усилия, а не виждам особен смисъл.
само едно вмятане - мислите ли, че в центъра на една западноевропейска държава това би било възможно? Имам предвид сегашното положение... На няма и километър разстояние от Президенството и Министерския Съвет? Що да се правим на по - светци от папата... Ако ставаше дума за джамия в село Долно Нанагорнище - нямаше изобщо да коментирам...

# 10
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
ами да измерят децибелите на една катедрала като бие за сутре(на и ве4ерна литургия и на една джамия,да ги съпоставят с нормите и ето ти го решението!

# 11
  • Мнения: 7 831
Не!
Намери си повод Сидеров да е в новините  Twisted Evil .

# 12
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
ами да измерят децибелите на една катедрала като бие за сутрешна и ве4ерна литургия и на една джамия,да ги съпоставят с нормите и ето ти го решението!
Правилно. Иначе... за едни може, а за други - не... А ние сме една от най-толерантните в религиозно отношение държава. Не бива.

# 13
  • Мнения: 4 806
и защо това да е решението? Все пак не става дума за затваряне или събаряне...

определено изразявам своето мнение, без изобщо да съм наясно с проявите на Сидеров, за което научавам от тук. Не съм фен на атака. Отдавна не съм минавала покрай това място. Говоря по спомени. И всичко казано дотук е, за да си кажа направо - повече няма да пиша по темата.

# 14
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
и защо това да е решението? Все пак не става дума за затваряне или събаряне...
А какво? Да не се чува ни гък, ни мък, а от православните и католическите храмове да бият камбани да може, така ли?
Или следващата Сидерова стъпка ще е и на католиците да иска да не им бият камбаните?

Общи условия

Активация на акаунт