подуване и болки в пръст на крака?Какъв специалист

  • 14 690
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 561
Мами, баща ми има следния проблем - от време на време му се подува един пръст на крака и едва ходи.Пие в момента едни хапчета и е по-добре,но аз се притеснявам.Някой знае ли какъв доктор да търсим тук в София и ако имате подобен опит дайте координати.Преди малко научих, че на една приятелка са и отрязали ръката и нещо многа се притесних.Не занм какво и е било, не ми се разпитваше, но искам да погледнат и баща ми, за наше успокоение.Чакам съвети и ви благодаря предварително!

# 1
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Имам подобен опит, при мен проблемът идваше от нокътя. При баща ти къде точно е подуването? Ако е кожно е за кожен лекар, ако е от костта или нокътя е за ортопед.

# 2
  • Марс
  • Мнения: 439
Най -добре посетете хирург-той ще си каже думата и евентуално ще го препрати с направление за друг специалист.

# 3
  • Мнения: 1 350
Подай повече инфо....Може да е проблем на оросяването-тогава се дават хапчета за оросяване на крайниците(пентоксифилин или същото с другите му имена или подобни лекарства)..,може да са гъбички,...може да е враснал нокът(среща се при 50-60годишните)....а оттам е и различното лечение.При всички случаи си е за лекар... Peace

# 4
  • Мнения: 1 561
Ohрмай е подагра, благодаря на всички.Намерих инфо в нета!

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 513
Точно щях да предполагам, че е подагра. Да иде да му направят изследвания. Свекър ми има и е с точно  такива оплаквания. Трябва специална диета. Наричат я болест на богатите, защото се ядат специални неща.  Laughing

# 6
  • Мнения: 353
Точно щях да предполагам, че е подагра. Да иде да му направят изследвания. Свекър ми има и е с точно  такива оплаквания. Трябва специална диета. Наричат я болест на богатите, защото се ядат специални неща.  Laughing
Май се казва болест на аристократите,защото прекаляват с месото(пурините в месото и някои др.продукти се разграждат до пикочната киселина,която е повишена при подагра).Спазва се стриктна диета,освен урикозурични средства.

# 7
  • Мнения: 220
Нека си изследва пикочната киселина в кръвта.Успех

# 8
  • Мнения: 1 561
Благодаря на всички за отзивчивостта!!!!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт