По-колко грамаж.../за по-големите дечица/

  • 578
  • 12
  •   1
Отговори
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Сина ми е на 1г.8м, изяжда около 220гр., дори понякога по-малко. Та се питам малко ли е това количество ? Вашите дечица по-колко изяждат на едно хранене ?

# 1
  • Мнения: 8 505
Честно казано определям порциите на око.Представа нямам като грамаж как са.Колкото изяде-толкова,не я карам повече.Ако пък иска още-сипвам и допълнително.Мисля,че вече са достатъчно големи,за да могат да преценят колко храна им е необходима.

# 2
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Честно казано определям порциите на око.Представа нямам като грамаж как са.Колкото изяде-толкова,не я карам повече.Ако пък иска още-сипвам и допълнително.Мисля,че вече са достатъчно големи,за да могат да преценят колко храна им е необходима.

Ами аз се водя по детската кухня, там лелята сипва около 210-220гр. в бурканчето+хляб като надробя и се докарва около 230гр., обаче малкия не изяжда всичко

# 3
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
На Алекс не му стига този грамаж от 220гр. Rolling EyesКато му готвя му слагам на око, но значително повече от този грамаж.Скоро му бях купила едно пюре на Хип и той остана гладен.Не го ограничавам, той сам бута чинията като се нахрани.И аз това си мислих на скоро, ако бяхме на детска кухня, как ли щеше да се засища Confused

# 4
  • Мнения: 5 790
И Вики яде по толкова на обяд и на вечеря. Сутрин изяжда по малко повече - по 300 грама. Мисля, че това количество е нормално и детето не трябва да се насилва да яде повече. Вики си показва колко иска. Като се наяде - слага ръка на устата.

# 5
  • Мнения: 1 645
Дани едвам изяжда по 100 гр от обедното или вечерното хранене.
По някога изяжда и доста по - малко.Най- малко яде сутринта.
Но, не го насилвам,колкото толкова.
На обед обаче си изяжда плода който е поне 150гр.
Вечер си хапва и краставички,малко от нашите чинии и така .................

# 6
  • Мнения: 3 042
Злати изяжда около 250 гр на ядене, но много често е без хляб, иначе се засища по-бързо и не си изяжда яденето.
Има дни, когато яде и по-малко, а  има и такива, в който яде и повече. Зависи в какъв период е.

# 7
  • Мнения: 46 430
Сутрин 210 мл.
Вечер не й стигат 210, изпива най-често 300 мл., но и до 400 е стигала  Laughing

# 8
  • Мнения: 4 621
Количеството, което изяжда Яна много зависи от вида на яденето. На обяд обикновено хапва със зор по 100 гр готвено от кухнята или пюре, след това изпива 1 чаша сок. Когато е нещо, което обича (мляко с бисквити, крем, т.н.) е изяждала и по 250 гр. Тя сама определя, от кое колко да изяде.

# 9
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Сутрин 210 мл.
Вечер не й стигат 210, изпива най-често 300 мл., но и до 400 е стигала  Laughing


А от твърдата храна по-колко изяжда Софи ? Иван вече не пие АМ, отказа го за съжаление  Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 7 837
И аз слагам на око. Ако му купя от готовите манджи, които са 170 г, не му стига. Дори и да е изял прилично количество манджа на обяд, десерта не го пропуска и е задължителен.
Е, има дни, в които и две лъжици ядене са му много  Tired

# 11
  • Мнения: 46 430
А от твърдата храна по-колко изяжда Софи ? Иван вече не пие АМ, отказа го за съжаление  Rolling Eyes

Различно, аз в чиния я сипвам и на око ми се вижда към 200 грама, но м/у двете хранения минава доста време, към 3-4 часа.

# 12
  • Мнения: 2 910
Сутрин и вечер, ако яде нормално грамажа е около 180г, но много често изяжда и само 100, а понякога и до там не стига Rolling Eyes На обяд сипвам на око, може би около 250г, тогава се храни най- добре. За следобедна закуска напоследък хапва кроасанчета, иначе, ако е нишесте или грис е около 180г.

Общи условия

Активация на акаунт