Мухъл по матрака - какво да го правя?

  • 2 886
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 680
Купихме преди няколко месеца матрак от пенолатекс, но продавачите не решиха, че е необходимо да ни казват, че това било дишаща материя и трябва да се слага не върху цяла плоскост, а върху подматрачна рамка. Съответно вчера като го обърнахме останхме много неприятно изненадани.
Сега ще сложим рамка, но как да изчистим мухъла? Не е много, но все пак предпочитам да го няма.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 569
Дано да е със свалящ се калъф. Нашия е такъв и беше мухлясал малко. Свалих калъфа и излях Вениш на петното - веднага всичко изчезна, само че не можах да го събера в пералнята и се наложи да го занесем на обществена. Хубаво е честичко да обръщате матрака за да не мухлясва.

# 2
  • Мнения: 274
Аз имам един препарат за мухъл SAVO, но го ползвам само за банята и за чглите в стаята - мухала изчезва веднага, не знам дали може да се ползва и на матрака! пише че може да не се плакне, а да се изчака да изсъхне.

# 3
  • Мнения: 5 790
Не искам да те разочаровам, но на малката матрачето така мухляса, защото го бях сложила на цяла плоскост. Не помня дали беше от пенолатекс или нещо друго, но беше супер гадно и миришеше много. Търках го с какво ли не, проветрявах и нищо. Накрая го изхвърлих и купих ново. Дано наистина твоя да има калъф, за да смениш само него.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 095
В Савото има амоняк. Не знам как ще се отрази на матрака. Може да пише в указанието.

# 5
  • Мнения: 274
В Савото има амоняк. Не знам как ще се отрази на матрака. Може да пише в указанието.

Пише само от метал да се изплакне, защото става реакция, метала става на петна.

# 6
  • Мнения: 689
Не слагай Саво, ще се повреди плата на матрака. Става на едни грозни петна. Саво е само за мухъл по стени и т.н. Пробвай с Вениш или белина

# 7
  • Мнения: 252
Опитайте с белина

Общи условия

Активация на акаунт