вашето бебче има ли секрет в нослето?

  • 2 034
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 66
Вашето бебче има ли секретчета в нослето ? не е баш секрет а си  е направо сополче като на големи хора !А искам да попитам пак за това давене ,той е на 30 дена .дави се даже като е прав като яде все се дави все бърза ,при вас така ли е ?

Последна редакция: пн, 17 юли 2006, 07:52 от Рижа Проклетница

# 1
  • Мнения: 495
това за носа - да, чистех го с памучен тампон, навит на фунийка, навлажнен
а за давенето, да не би биберонът да е с голяма дупка? или го храниш по-нарядко и е изгладнял?.... не мога да си обясня, не че е нещо фатално, де, давенето имам предвид

# 2
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 316
Секрета в носа се чисти с тампонче навлажнено с физиологичен разтвор. А за давенето  newsm78, знам ли - кърмиш ли го или е на АМ с шише?

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 926
И ние имахме секрет на вашата възраст. Слагах физиологичен разтвор и го опчиствах внимателно с клечка за уши като махах малко памук.
Ако е на АМ виж кой номер ти е бибата. Наталия се даваше , защото сучеше с изкуствени зърна , а те са с огромни дупки #Crazy

# 4
  • Мнения: 4 621
Яна също имаше секретче в носа на вашата възраст. Чистих го с тампонче с физиологичен разтвор. За давенето ако го хранеш с биберон провери дупките и сложи по-малка (ако има такава), за друго не се сештам newsm78

# 5
  • Мнения: 1 146
Моята беборана още след самото раждане като ми я дадоха имаше сополки в нослето. Другите момичета правилно са казали за физиологичния разтвор. А ако сополчето се подава от нослето даже и с пръсти съм го издърпвала Laughing
За давенето - същите бяхме и ние. Много лакомо ядеше и непрестанно се задавяше.

# 6
  • в стаята
  • Мнения: 469
И ние имаме секрет в нослето, момичетата правилно са ти обяснили как да го махаш. А за давенето, аз ли нещо не разбрах, но защо го храниш прав newsm78

# 7
  • Мнения: 535
Ние сме абсолютно същата история, но сме на 34 дни  Wink

Според мен се дави точно заради тези секрети в нослето - като суче и не може да диша добре през носа и в един момент си поема по-рязко въздух през устата (без да съобрази естествено, че ще погълне мляко, а не въздух) и тогава влиза рязко мляко и тя се дави. По моите наблюдения над Нина така се получава. Не знам обаче какво може да се направи, за съжаление...  ooooh!

А това с памучния тампон за почистване на нослето как го правите  newsm78  На моята хубавица в нослето нищо не се вижда, а хрипти ужасно и направо на моменти не може да диша. Като не се вижда сополче, как ще го извадиш.....

Аз слагам физиологичен разтвор и после дърпам с помпичка, ама ако не се вижда предварително, че има нещо в нослето, не излиза и грам... И аз вече се видях в чудо как да ги изчистя тези натрупвания  Thinking

# 8
  • София
  • Мнения: 3 359
Да, новородените дишат само през носа, известно време, затова гледай да е почистено носленцето, миличка  Hug

# 9
  • България
  • Мнения: 224
И моето бебче имаше секрет в нослето,но започнах да го изсмуквам с аспиратор.Учудих се като видях колко секрет може да има в това малко носле ShockedСлагах и физиологичен р-р или NIZITA-СОЛЕН Р-Р СПРЕЙ.Сега на моменти като излизат зъбки пак й става мокър носа,но със спрея се оправяме.Успех!!! Peace

# 10
да имаше и го чистех с бебешка помпичка за носле на чико, много добра работа върши и сега като имат хрема или някое пипи, а за давенето нямам голям опит, моите не са от лакомите

# 11
  • София
  • Мнения: 3 960
Аз бих направила микробиологично изследване на носен секрет. Димана имаше зелени сополчета, бяха я заразили със стафилококи в болницата.

# 12
  • Мнения: 1 165
чистех с бебешка помпичка за носле на чико, много добра работа върши
Може ли да се използва помпичката на чико от тази възраст?На мен в магазина ми казаха ,че мога да я използвам след 1 годинка? newsm78 newsm78 newsm78
Иначе и аз почиствам с физиологичен р-р и клечка аз уши,но е явно,че понякога не успявам,защото като започне да хърка...
Аз бих направила микробиологично изследване на носен секрет. Димана имаше зелени сополчета, бяха я заразили със стафилококи в болницата.
Въпроса ми може да е доста тъп ooooh!,но опасна ли е тази стафилококова инфекция?

# 13
  • Мнения: 962
Секрета го чистя със аспиратора  Peace

# 14
  • Мнения: 657
Чистех го с физиологичен разтвор и клечка за нос

Общи условия

Активация на акаунт