Децата и навикът

  • 562
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 266
Синът ми е на две години и вечер не заспива без шише с вода.Притеснявам се,че ползва биберон.Иначе през деня си пие вода от чаша,но вечер не ляга без шишето.Като бебе сам се отказа от биберона залъгалка след втория месец. Misc Baby Bottle

# 1
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Василена беше същата, даже беше на 2г и 3-4м. Използвах едноидване на сестра ми с кучето и уж случайно изпуснах шишето под носа му. Васи е чистница до немай къде...Повече не потърси шише. Но аз бях решила, ако това не проработи, да кажа, че го е изял /горкият Джаки Wink /. На тази възраст май не се сещат, че е възможно да им се купи друго шише  Joy

# 2
Голямото ми дете беше на 2г и 6м когато уж хвърлихме шишето на котето е няколко нощи го търси но после забрави за него

# 3
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не виждам какво трябва да те притеснява, но ако е проблем за теб- не му давай шишето, а чаша. Ще отвикне, къде ще ходи...

# 4
  • Мнения: 8 505
Можеш да опиташ с чаша с накрайник.

# 5
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Можеш да опиташ с чаша с накрайник.
Добър съвет - трудно е направо с чаша, защото в легнало положение се разлива Wink....

# 6
  • София
  • Мнения: 7 097
И Калина е така - бибичка не искаше от малка, но още заспива с шишето с вода. Аз се чудя нощно време като се събуди и се размрънка какво да я правя, ако й махна шишето? Сега й го тиквам и веднага заспива /спи при нас на спалнята/?!

# 7
  • Мнения: 639
Не се притеснявай , моята е на 4г.и 6м и си смуче пръста още Mr. GreenМного съм чела по този повод разни детски психолози и те обесняват ,че малките деца се нуждаят от навици и постоянно повтарящи се ритуали ,особено преди заспиване защото това им дава сигурност и ги прави по-спокойни.
Може да пробваш с някой друг ритуал преди лягане и пиене на вода от чашка след това ,но всичко зависи от детето и неговата психика.Няма еднакви формули за всички.И спокойно когато е готов и няма нужда от шишето сам ще го хвърли това със сигурност ще е преди 20 му Р.Д. Grinning Grinning.

Общи условия

Активация на акаунт