в какъв размер е помоща от соц.грижи за балнолечение

  • 1 196
  • 5
  •   1
Отговори
Детето ми има в соц.оценка право на балнолечение,от социални грижи ми казаха,че отпускали някакви пари,т.е. връщали  част от тези дето са изхарчени за почивката,след като им представиш фактури май.Някой знае ли колко са тези пари и какво точно трябва да им покажа на тези бюрократи.Едва ли ще тръгна да се разправям с тях , но все пак ви благодаря ,ако някой е запознат с това право на децата ни.

# 1
  • Мнения: 2 327
165 лева ви се връщат, но не знам дали на човек или общо - май на човек беше. Не знам колко е голямо детето, но предполагам все още има нужда от придружител.

# 2
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
   Две минимални работни заплати.  Плащаш си всичко,вземаш фактура и я носиш в социалните,които ти осребряват полагащото ти се .   Доколкото знам има някакъв списък на санаториумите-провери.    Peace

# 3
  • Мнения: 997
 Тази тема беше разисквана преди известно време - давам ти линк, дано откриеш нещо полезно Hug

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=101798.0

# 4
  • Мнения: 234
Аз питах социалните - казаха, че системата е - първо направление от личния лекар - оттам в дирекцията по санаториумите да ти кажат за кой санаториум сте. Звъниш в санаториума и правиш резервация. Като си тръгнеш, взимаш фискален бон и фактура за детето и - изрично - за придружителя. Социалните връщат до 165 лева на дете и на придружител. Но - плащат за не повече от 20 дена. И - фактурите трябва да се представят на социалните в едномесечен срок!

# 5
  • София
  • Мнения: 1 677
Момичета,

Знаете ли дали,ако отидем  във Велинград на квартира,от социалните ще ни го признаят и ще ни върнат парите?Незнам дали има някакви процедури,които може Мони да ползва и как става,ако не спи в базата на СБР-НК.
Моля ви,ако някой знае нещо по въпроса да ми пише!

Общи условия

Активация на акаунт