електрическа инсталация в ново жилище?

  • 728
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 772
Моля ви, дайте някакви насоки и съвети, ако можете:
занимаваме се със аменяне/закупуване на жилище ново строителство и от строителната фирма сега ни викат да кажем как да завършат ел. инсталацията, защото са до този етап, а никой от нас никак, ама съвсем никак, не разбира от такива неща.
ако знаете, кажете, моля, като за неспециалисти за какво да се оглежаме, за какво да попитаме - ние се сещаме само за някакви такива неща - че искаме колкото може повече контакти, колкото може по-нависоко, но къде трябва да излиза контактът за бойлера, за което са казали, че ще ни питат, си нямаме никаква идея.
Много ви мерси, ако дадете полезни хрумки!

# 1
  • Мнения: 7 474
Разположение на лампи и изходи за кабелна телевизия, ако ще имате) да са вкопани с тръби в стените и пода . newsm78 Вижте и бушоните, да не са големите електроуреди на един бушон,че се изключват.

# 2
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами ние си представихме горе-долу какво ще ни е обзавеждането и си поръчахме допълнителни изводи за лампи и контакти - по стените, над бъдещия бар-плот, от двете страни на спалнята и т.н.

# 3
  • София
  • Мнения: 771
Сещам се и за кабел за климатик, при нас се наложи да се изкара кабел на подходящо място, съобразено с бъдещото разположение както на вътрешното, така и на външното тяло на климатика.

# 4
  • Мнения: 772
  bouquet
Много тенск за отговорите, аз направо ще си ги разпечатам!
лошото при нас е, че и идея си нямаме как ще го обзавеждаме... то дори не е съвсем ясно кой ще живее там... ако сме ние, аз вече имам мнение по въпроса къде да бъде детската и къде - 'възрастната' спалня и дотук... ето, за климатик никак не ми бе хрумнало, ама може и да се наложи Thinking

Общи условия

Активация на акаунт