Търся съвет

  • 872
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 126
 Синът ми е на 3 години  и 8 месеца и досега не е проговорил има също така и проблеми с концентрацията от досега направените изследвания в неврологията  свети Наум на 4ти километър излиза,че всичко е наред  с мозъка  а и слухът е добре  засега има поставена диагноза: Умерена умствена изостаналост и някаква форма на Алалия това според невролозите.Лично аз имам съмнения за някаква форма на аутизъм защото детето понякога не може да понася различни звуци и си запушва ушите с ръце а имаше период когато стъпваше на пръсти  трудно установяваме зрителен контакт с него.
 Ходи на детска градина там се чуства добре някои работи като самостоятелно хранене и ходедене дотоалена ги научи в градината.
  Четох за ролята на аминокиселините и хранителните добаки при деца с такива проблеми ако някои може да ми каже нещо повече за тях а и също така и дали на тази възраст са удачни посещенията при логопед. От "св. Наум " казаха,че не е аутизъм нонякои от симтомите си ги има дано да греша. Иначе според мен не е хиперактивно  а и не се забелязва агресивност в поведението му.Ще съм ви благодарен ако някои ми прати нещо за аутизма ,алалия,или някои адреси  в София на специалисти занимаващи се с такива деца.                                                  

# 1
# 2
  • Мнения: 1 710
Знам специалисти, които работят с деца с аутизъм, можеш да ми пишеш тук за повече информация.

stoitsev@dir.bg

# 3
         Здравей, Rainov.
       На моето момче диагноза аутизам му постави проф. Ачкова в клиника "Гургулят" в София. От услуги дават телефони. Ти не се натискай много за тази диагноза.  За да постави правилна диагноза един детски психиатър  трябвя да наблюдава детето поне 3 седмици, но не знам в БГ къде може да стане това. В противен случай много са важни описанията и разказите на родителите, но те са мн. субективни. Може да четеш за аутизъм, да припаснеш детето си и несъзнателно да подведеш психиатъра. Теории има много. Пепоръчвам ти книгата "Аутизъм и генерализирани разстройства на развитието". Тя е сборник от статии. Също и в миналогодишните броеве на "Специална педагогика". Аутистите когато са добре могат да бъдат и забавни. Стискам ти палци да не е аутизъм. Виждал съм сина си и много зле - да не може да ходи, да говори, да пие по 8 дни. Все едно че никога не е можел . Тук на по нататъшните страници също има 3-4 теми за аутисти.
        Желая на всички Ви приятен уйкенд.

# 4
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Всяко дете се повлиява по различен начин от аминокиселините и добавките. Аз съм пробвала под наблюдение на невролог няколко. Моето дете по принцип реагира много чувствително на такива неща, затова те съветвам да го направиш под наблюдението на лекар, защото може да се наложи да се коригира дозата или изобщо да се спре. При това става дума за неща, които се продават без рецепта! Аз съм опитала всяко едно от тях и на мен например не ми се отразяват по никакъв начин на психиката.

# 5
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
Диагноза аутизъм трудно могат да ти поставят преди 4г и 6м,
освен това при умствена изостаналост няма алалия ( и въобще този термин го ползват малко хора, защото е доста амортизиран). Интересното е как поставиха диагнозата умствена изостаналост - имате ли основно заболяване или проблеми около раждането? - на 3г, не можем да сме толкова категорични, защото повечето процеси в мозъка, завършват своето развитие между 4г6м и 5 г, но може и да има основание екипът на Пулнарева.
Във всички случаи само с аминокиселини или лекарства нищо няма да стане. Трябва ви логопед или специален педагог, който да работи с детето извън заниманията в детската градина - имам предвид, че може и да е в градината, но извън заниманията с другите деца

Общи условия

Активация на акаунт