Много моля за помощ за снимки на Рубеола

  • 4 993
  • 13
  •   1
Отговори
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 223
Много ви се моля мами за помощ за снимков материал на рубеола .Бебко беше с херп ангина и Т 3 дни и от днес вече няма Т но има нещо много леко като обрив което много прилича на обрив от претопляне .страхувам се да не е рубеола защото мислехме да ходим на море а имам по голямо дете и ако е рубеола би могло и то да я хване та няма как да ходя където и да е .Пуснах търсачката ама нищо не открих та ако може някой да ми помогне аз естествено ако се засили обрива веднага ще го заведа на лекар ама то сега само дежурни вече и много не ми се иска .Помогнете ми мамчета моля Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig

# 1
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 043
Снимки няма да ти помогнат... Дежурни -недежурни, по- добре заведи детето да го види лекар. Клиничната картина при различните индивиди е различна малко или много, така че не разчитай на мами лаици  Peace

# 2
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 223
Еми заведох го оттам се връщам ами не бил достатъчно обрива за да кажела дали е рубеола според мен нищо не разбират? newsm78 newsm78

# 3
  • София
  • Мнения: 1 546
 newsm09 Какво значи "не бил достатъчно обрива" ????? То според мен и две пъпки да имаш би следвало да може да се разбере от какво са smile3506

# 4
  • Мнения: 4 150
Не са ли ваксинирани децата?
http://www.lib.uiowa.edu/hardin/md/cdc/4513.html

# 5
  • Мнения: 1 079
при  рубеолата  се  подуват  лимфните  възли отзад  на  главичката .

# 6
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 223
благодаря за снимките на Кристиян -да големият е ваксиниран но става въпрос за малкото което е на 7 месеца и не е ваксинирано .А колкото до лимфните възли да подуи са аз и за това очаквах обрив работата е там че подутите възли биха могли да са и от херп ангината. А като гледам снимките нашия обрив наистина не е толкова обилен засега е само по коремчето и по вратлето и леко по бузките .За сега чакам и ако се пръсне и по крайниците вече ми е ясно

# 7
  • Мнения: 4 150
Зехова,
Всяко дете кара раzлично една инфекция.При вас може рубеолата да мине само с подуване на лимфни вьzли и малко Т,дори беz обрив или с много мальк поне.Ако бебето я иzкара сега,zавинаги Ще има имунитет.Когато дойде време zа ваксини,направете необходимите тестове дали я е иzкарало като бебе,zа да не го товарите ненужно с сьЩата ваксина (рубеола).Можете да направите теста след като премине инфекцията.Антитела Ще бьдат от4етени и Ще zнаете сьс сигурност какво е било.
Рубеолата минава в 99% от случаите беz никакви проблеми и последствия.  bouquet

# 8
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 223
Благодаря ти много кристиян -аз не се притеснявам от това че евентуално бебето я кара а затова че баткото би могъл да се зарази и това да се прояви примерно след 10 дни на морето .То и затова заведах малкия на преглед ама то явно нищичко не се умее и се налага да се учим по форумите.
Ще се възползвам от съветати и като дойде време за тази ваксина ще искам изследвания.  bouquet

# 9
  • Мнения: 4 150
Ти написа преди,4е голямото дете е ваксинирано?ЗаЩо се страхуваШ да не се zараzи?
По страШно е,ако ти zабременееШ сега и малката е с рубеола,друга опасност не виждам да има....

# 10
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 223
Ами аз си мислех че въпреки че е ваксинирано ако е контактно би могло да се зарази или бъркам newsm78

# 11
  • Мнения: 4 150
Мисля zнаеШ мнението ми zа ваксините и zатова и отговорьт ми тук Ще е ДА,вьпреки ваксината може да се zараzи.

# 12
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 223
Кристиян благодаря ти за кореспонденцията на мен ми остава тогава да се надявам баткото да не се е заразил ако евентуално бебко е с рубеола . А относно ваксините както всички знаем тук в България не са пожелание.....
Желая ти приятен ден.  bouquet

# 13
  • Мнения: 1 084
Ето още един линк със снимка: http://pediatrics.about.com/library/pictures/bl_rubella.htm
Иначе за рубеолата можеш да прочетеш тук:  http://www.zdraveto.bg/issues_content.php?issueID=252

Общи условия

Активация на акаунт