Събирам инфо за Испания

  • 8 227
  • 31
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 679
Здравейте,
Ще ходим на почивка в Испания, в Коста дел Маресме. Естествено че ще отидем и до Барселона - дори може и няколко пъти  Wink
Кажете какво да НЕ пропуснем  Simple Smile, къде да се разходим, какво да видим, къде да хапнем и къде да напазаруваме  Simple Smile
Чакам с нетърпение отпуската  Simple Smile

# 1
  • Мнения: 1 030
Саграда Фамилия, парка "Гюел", хълма "Мон Жуик" / Мон Хуик /, стадиона Ноу Камп, Олимпийския стадион, Аквариума, хълма Тибидабо, Олимпийския квартал, централната улица, Атракционния парк "Порт Авентура"......за друго не се сещам - може би коридата, фламенко-вечер....2 пъти съм ходила в Барселона / на екскурзия /

# 2
  • Мнения: 5 622
Здравейте,
Ще ходим на почивка в Испания, в Коста дел Маресме. Естествено че ще отидем и до Барселона - дори може и няколко пъти  Wink
Кажете какво да НЕ пропуснем  Simple Smile, къде да се разходим, какво да видим, къде да хапнем и къде да напазаруваме  Simple Smile
Чакам с нетърпение отпуската  Simple Smile

Ще споделиш ли колко ще ви излезе пътуването и какво включва цената? Страшно много искам да отида в ИСпания, но ми се струва, че ще излезе много скъпо това удоволсвие и ми се ще да посъбера мнения. Също кажи как се спряхте точно на Коста дел маресме, а не примерно на Палма де майорка, или другите от предлаганите курорти.

 Peace

# 3
  • Мнения: 1 030
Здравейте,
Ще ходим на почивка в Испания, в Коста дел Маресме. Естествено че ще отидем и до Барселона - дори може и няколко пъти  Wink
Кажете какво да НЕ пропуснем  Simple Smile, къде да се разходим, какво да видим, къде да хапнем и къде да напазаруваме  Simple Smile
Чакам с нетърпение отпуската  Simple Smile

Буба, понеже работя в тур.агенция, мога да те посъветвам да отидете на почивка през септември - тогава излиза между 400 и 500 евро на човек - самолетен билет, 7 нощувки, 7 закуски и 7 вечери в хотел 3 звезди, примерно.
Препоръчвам ти курортите Коста Брава/ северно от Барселона/ и Коста Дорада/южно от Барселона/. Има влак, който за по-малко от час ще ви закара в центъра на Барселона /гарата е под земята/ и е много удобно!
А на Балеарските острови /Майорка/ - ще ви е малко скучно.
Надявам се съм била полезна, ако имаш въпроси - питай, работата много ми липсва, затова от време на време ходя до офиса /барабар с бебето Grinning/

Ще споделиш ли колко ще ви излезе пътуването и какво включва цената? Страшно много искам да отида в ИСпания, но ми се струва, че ще излезе много скъпо това удоволсвие и ми се ще да посъбера мнения. Също кажи как се спряхте точно на Коста дел маресме, а не примерно на Палма де майорка, или другите от предлаганите курорти.

 Peace

# 4
  • Мнения: 5 622

 mousy, благодаря ти много!   bouquet

Тази година едва ли ще можем да отидем през септември(ще имаме друг ангажимент), но ще го имам предвид като съвет за следващата. Наистина много благодаря   bouquet

# 5
  • София
  • Мнения: 3 679
Ние ще ходим с Астрал, кумецът ни работи там и той поразпита и ни препоръча този курорт. На 40 км е от Барселона и има влакче през 30 мин. до там. Ние ще ходим 6 души и ни направиха отстъпка и ни излиза около 550 евро на човек в 4 звезден хотел на база закуска и вечеря, със самолет, 7 нощувки.
В Палма де Майорка казаха, че било доста скучно, а този курорт бил младежки  Simple Smile Като се върнем ще разказвам. Наистина септември месец падат под 500 евро цените, но понеже сме 6-ма и единствено август успяхме да си съчетаем отпуските.
Разгледай сайта на Астрал - има оферти по дати с цени  Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 3 679
Саграда Фамилия, парка "Гюел", хълма "Мон Жуик" / Мон Хуик /, стадиона Ноу Камп, Олимпийския стадион, Аквариума, хълма Тибидабо, Олимпийския квартал, централната улица, Атракционния парк "Порт Авентура"......за друго не се сещам - може би коридата, фламенко-вечер....2 пъти съм ходила в Барселона / на екскурзия /
  bouquet
А нещо за шопинг  Wink

# 7
  • Мнения: 6 039
Буба, не ти препоръчвам курортите на север от Барселона, няма да ти харесат, скучни са, пренаселени с германци. Мога да публикувам и снимки. Барселона е чудесен град, ако успея да публикувам снимки, ще ги приложа към забележителностите.

# 8
  • София
  • Мнения: 9 899
Саграда Фамилия, парка "Гюел", хълма "Мон Жуик" / Мон Хуик /, стадиона Ноу Камп, Олимпийския стадион, Аквариума, хълма Тибидабо, Олимпийския квартал, централната улица, Атракционния парк "Порт Авентура"......за друго не се сещам - може би коридата, фламенко-вечер....2 пъти съм ходила в Барселона / на екскурзия /

Още - ако ви интересува изкуството - музея на Пикасо; зоопарка, каса Мила и други къщи на Гауди. Ако ви се разхожда по-надалеч и сте фенове на моторните спортове - пистата, на която се провежда Формула 1 (пътува се около 30-40 мин, но после има малко ходене, освен ако не намерите транспорт - не помня как беше).

Аааа, на пристанището имаше много готин рибен ресторант, не е много евтин, ама имаше много неща.

# 9
  • София
  • Мнения: 144
През април бяхме в Барселона,много ни хареса!
Има какво да се разглежда,момичетата са писали.За шопинг-много магазини и търговски центрове.Има Mall d"Espanya на пристанището(работи и в неделя),впечатлена съм от Centre Comercial Gran Via 2-наистина огромен мол (работи до събота включително,в неделя не),друг мол е Centre Comercial Barcelona-Glories.Освен това се сещам и за една верига магазини El Corte Ingles-продават всичко-хранителни стоки,дрехи,козметика,за дома.Многоетажни и добре заредени,но ми се струва,че е скъпичко в сравнение с други магазини,специално за дрехите.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 679
През април бяхме в Барселона,много ни хареса!
Има какво да се разглежда,момичетата са писали.За шопинг-много магазини и търговски центрове.Има Mall d"Espanya на пристанището(работи и в неделя),впечатлена съм от Centre Comercial Gran Via 2-наистина огромен мол (работи до събота включително,в неделя не),друг мол е Centre Comercial Barcelona-Glories.Освен това се сещам и за една верига магазини El Corte Ingles-продават всичко-хранителни стоки,дрехи,козметика,за дома.Многоетажни и добре заредени,но ми се струва,че е скъпичко в сравнение с други магазини,специално за дрехите.

  bouquet

# 11
  • Мнения: 1 173
Не разбрах, защо е скучно на Майорка?
Вярно, ходихме преди 3 години, но едва ли нещата са се променили кой знае колко. Такъв луд купон му спретнахме, че едва ли скоро ще го забравя.
В Барселона ходихме през май. Има много неща да се видят. На нас 4 дни не ни стигнаха. Организацията трябва да е по-голяма.

# 12
  • София
  • Мнения: 3 679
Ами и аз незнам точно защо е скучно в Майорка - доста хора ни го казаха включително и от туристическата агенция.
Явно в другите курорти предлагат повече атракциони - знам ли  newsm78

# 13
  • Мнения: 1 021
Първо да се извиня на Jutoo, че и се намесвям в темата за Испания, но ние имаме планове да ходим Септември в Италия. Та исках да попитам Mousy (а и всички останали) за нейното мнение. Току виж сме сменили Италия за Испания  Wink

# 14
  • София
  • Мнения: 9 899
Испания е страхотна! Но съм сигурна, че и Италия е също прекрасно място Simple Smile
И на двете места има много неща, които да се видят.

Общи условия

Активация на акаунт