Анима/Анимус

  • 798
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 877
Днес ми е ден за пускане на теми  Laughing

Напоследък се питам дали развиваме достатъчно "момчешкото" начало у момичетата и "момичешкото" у момчетата? Харесва ми идеята за двуполовата душа и ми се струва, че съвременното възпитание е насочено към създаването на хиперженственост и хипермъжественост - списанията са отделни, играчките са или много женски - разните му барбита, гримове и дрънкулки, или много мъжки  - пистолети, герои-трепачи...
Има и унисекс, разбира се, но впечатленията ми са за нарастващо разделение. Върха бяха двата "Монопола" - момичешки и момчешки, като на момичетата им се предлагаше да си купят фризьорски салони, а на момчетата - банки...

# 1
  • Мнения: 643
Развитието на двуполовата душа, зависи до голяма степен от родителското възпитание. ТО ясно че има социално разделение което влияе, но все пак от нас зависи, какви нагласи ще дадем на децата си спрямо разбирането на другия пол, и преодоляването на стереотипите мъжко -  женско. Като му повтаряш на едно момче цял живот, е няма да плачеш какъв мъж си, то нормално, че той цял живот ще се мъчи да бъде мъж и да не проявява слабост. И т.н.

# 2
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Стараем се да се придържаме само към необходимите разделения (само момчетата пишкат прави и само момичетата носят поли....второто всъщност май не е точно така..... и разни такива).

Като се позамисля и играчките и са предимно унисекс.
Има барбита...но има и багери.......Simple Smile

# 3
  • Мнения: 765
 Аз пък намирам разделението за нормално , нещо повече - харесва ми , че си имам моите женски "неща" . По - важното за мен е да  науча детето си да възприема себе си и да обича това което е и като външност и като пол , без да забравя , че качеството на човек все пак не зависи от това дали е момче / момиче /мъж/жена .

Общи условия

Активация на акаунт