Какво ядат малките котенца?

  • 18 563
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 899
Някой днес е оставил малко котенце във входа ни. Към него вървеше и паничка с мляко, кренвирши и пастет за котки предполагам. Милото доста се беше натъпкало, коремчето му беше подуто. Спомням си, че в една тема наскоро бяха казали да се дава АМ на малките котенца, но не си спомням името й, за да я погледна. Въпросът ми е дали трябва АМ да яде котето или може и друга храна вече? Според мен е на около месец или малко повече.

# 1
  • Мнения: 2 327
Ако е на повече от месец може да си яде съвсем нормална храна.
Чак адаптирано мляко май няма нужда. Моите котета до месец бяха прояли гранулирана котешка храна. Но млякото може би е по добър вариант.
Както виждаш то животното няма да се остави да умре гладно Simple Smile
Проблемът е само да не е по мъничко.

# 2
  • София
  • Мнения: 18 679
И аз отгледах така едно изоставено коте в нашия двор.Давах му кисело мляко.Много беше сладичко като бебе, сега вече е дърта котарана, на всичкото отгоре е много сексуална и вече 5-6 пъти ражда по 2-3 котенца CrazyСчитай на какво прилича вече двора ни Joy

# 3
Миналата година и ние спасихме едно бездомно котенце. Не знаехме точно възрастта му, но беше много мъничко - можеше само да суче и го хранехме със смес от прясно мляко, кисело мляко и мъничко суров жълтък, които слагахме в шишенце от капки за нос от тези с меките гумени накрайници.
Ако твоето котенце вече може да лочи от паничка, можеш да му даваш разтворена в мляко суха храна, хляб, пастетче, месце. Имай предвид, че малките котенца трябва да ядат доста често - поне 4 пъти на ден и да са топличко - сложете му пуловерче и бутилка с топла вода.
Дано оживее!  Heart Eyes

# 4
  • Мнения: 2 550
И аз си имам такъв дзвер в момента, ама моя е по-малък от шепата ми...подвизава се на терасата, че у нас не бих го пуснала за сега.
Давам му АМ смесено със суха храна за малки котета. Но се дава по малко, че коремчетата са им малки.

Мисля, че това е темата.

# 5
  • Мнения: 6 899
Нещо подобно беше наистина, но в този форум.
Благодаря за съветите Hug Аз по принцип знам какво ядат котките, но за малките не бях сигурна, а и нали бях чела за АМ в онази тема. Нашият звяр не е толкова малък, та предполагам, че може да яде и повече неща. Само ме притеснява, че доста се беше натъпкало милото. То едно такова кльощавичко изглеждаше ама коремчето му беше доста подуто.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 867
а аз всеки път чета заглавието така:
какво ядат малките кюфтенца?
 Joy

# 7
  • Мнения: 2 550
Значи съвсем спокойно може да му даваш суха храна за малки котенца и без мляко.
Но все пак е хубаво и мляко да има, така сухата храна става по-мека. Съвсем обикновено прясно мляко върши работа. Но е добре преди да го "сервираш" за секунда да го сложиш в микровълновата да е малко по-топло.
И пастет, то този за едно хранене, може да му даваш. За малки котета ако има, като едно пакетче се дава на 2-3 пъти, зависи колко е голям двзера.

# 8
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Гледай да няма прекалено много подправки, в пастета и разни колбаси понякога слагат черен пипер в изобилие.

# 9
  • Мнения: 311
За подутото коремче - трябва да се масажира с кръгово движения с мокро памуче. Когато котета са мънички, котките - майки ги ближат по коремчетата за да им помогнат да се изхождат. Не трябва да се пренебрегва това, защото съм чувала, че може да е опасно за котето. Rolling Eyes

# 10
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Определено АМ за малко коте! И пак АМ до достигане на зрялост - 8-10 м.
Малко по-скъпо е от прясното, но е много по-подходящо за растящото коте.
Няма нужда да избираш 0-6 и 6-12 месеца Mr. Green Един 'Нестоген' (най-евтиното АМ комай) ще свърши работа идеално.
Прясното мляко освен, че не се усвоява добре от малките котенца, предизвиква разстройство в 9 от 10 случаи.

Тъй че - АМ + бебешко-котешки гранули, предварително покиснати във вода (или в АМ), ако не са му се доразвили зъбите. Още по-добре - консерва - например Уискас или подобни. Една консерва би трябвало да му стигне поне за 3-5 дена (цената не е висока така погледнато).

Разбира се, то ще порасте и на кисело мляко и останки от манджа, но ако искаш истински здраво коте, храни го подходящо Crossing Arms
И не забравяй ваксините - ФорКат и ТриКат му се полагат, комбинирани котешки ваксини против какво ли не, говори с ветеринар.

# 11
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
За подутото коремче - трябва да се масажира с кръгово движения с мокро памуче. Когато котета са мънички, котките - майки ги ближат по коремчетата за да им помогнат да се изхождат. Не трябва да се пренебрегва това, защото съм чувала, че може да е опасно за котето. Rolling Eyes
Тук трябва да поправя, че с мокро памуче, или по-добре малко течен парафин, се масажира основно ануса, а не толкова коремчето. Това предизвиква дефекация, но обикновено след като котенцето проходи свободно (4-5 седмици), тази нужда отпада.
Ако котето ака редовно (1-3 пъти на ден), няма проблем. Ако не - масаж Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт