да се похваля за пишането и да попитам ....

  • 2 741
  • 17
  •   1
Отговори
  • Spain
  • Мнения: 3 750
 ами това е МОЕТО ГЕРИ ДАЖЕ САМО СИ КАЗВА   ВЕЧЕ (понякога ) и пи6аме ве4е в гърнето . направо не вярвах 4е толкова лесно ще стане . разбира се в градината много ми помогнаха - казаха ми кога трябва да стане и така  , те през деня ..аз ве4ерта .. просто и махнахме памперса и 2 от 3 пъти ве4е пи6аме в гърнето . първия път като се изпи6а в гърнето се разревах ...толкова бях доволна . така сме ве4е 1 седмица . с акането оба4е доникъде - как трябва да я стимулирам - виждам я когато иска да ака ..оба4е тя или ме моли за памперс или ме изгонва (доста настоятелно) да  не я пипам , отказва да ака в гърнето . в4ера - мисля 4е слу4айно се изака там .. но 2 ве4ери го прави в гащите . трябва да из4акам ? какво да правя ако продължи с гащите . казвам и къде трябва да ака ..а тя ми казва 4е акото се правело в гащите .... Simple Smile  Embarassed

# 1
  • Мнения: 318
Браво на Герито! Това е голяма стъпка напред към махане на памперса!
Бяхме в абсолютно същата ситуация като вас- пишкаше в тоалетната, но отказваше категорично да ака там, приклякаше в някой ъгъл и там се вършеше всичко в памперса или в гащите. Ако ме питаш какво направих, ами нищо, чаках сама да си узрее и да започне да ака в тоалетната. Е, мислех, че никога няма да настъпи този момент, но във вторник вечерта седна на тоалетната и готово!

Единственото, което правих, е, че след всеки гаф, повтаряхме заедно къде се ака, ходихме заедно до тоалетната и пускахме там нещото, после водата, тя знаеше много добре всичко на теория и се виждаше, че прави усилия детето, но просто денят , в който трябваше всичко да стане, дойде.

Само много търпение и ще стане работата, вече сте близо до целта!

# 2
  • Мнения: 2 910
Честито Ви махане на памперса  bouquet Знам колко е важен и очакван този момент, тъй като и аз го изживях преди 1м. Wink
Незнам, дали ще ти помогна, но при нас ситуацията беше същата. Пишкаше в гърнето, но отказваше да ака там. Стана много неочаквано, 3-4 дни след като свалихме памперса, стана " чудото", както си седна да пишка и се изака. Погледна в гърнето и каза "ето гооо" и се започна едно бурно ръкопляскане. От този ден тя си ака само в гърнето. Явно беше узряла и за този момент, така, че съм сигурна и, че при вас ще дойде скоро.

# 3
  • Мнения: 5 183
Страхотно!
Браво на Гери!!!

  bouquet

А за акането при нас стана доста трудно. Все още имаме инциденти понякога, макар и изклю4ително рядко ...  Embarassed

# 4
  • София
  • Мнения: 7 097
Калина от един месец също е без памперс, но с акането и ние имаме проблем. Стиска се и разбирам, че вече много й се ака, като започне през пет минути да вика "пиш". Тогава я водя на тоалетната /ние сме с детска дъска/ и започвам дружелюбно, но настоятелно да я подканям. В началото съпротивата беше голяма, сега все още я има, но много по-слаба и в крайна сметка свършва работата. После сме много радостни и горди...

# 5
  • Варна
  • Мнения: 616
 Браво на момиченцето за новото постижение Peace А за акането - моят син се научи да го прави в тоалета като "големите". Дадах му пример, че мама и татко не пишат и акат в гащите  Mr. Green и че така правят само бебетата. Е имаше няколко инцидента и изхвърлени гащета, но в общи линии на година и половина вече бяхме без памперс през деня - нощния го махнахме доста по-късно.
Всичко си идва с времето  Laughing

# 6
  • Мнения: 415
Да се похваля и аз - Дани вече пишка в тоалетната и ако успея да го сложа при първите симптоми на акото, го пуска и него там  Peace

# 7
  • Мнения: 1 237
Браво за пишкането!И при нас проблема е с акането в гащите.Само 3-4 пъти го е вършила в гърнето или в тоалетната.Иначе в гащите.Уж знае,всеки път говорим едно и също,ама файда няма.Без памперс е от около 2 мес.,от скоро започна и сама да казва ,че й се пиша.Обаче другото... newsm78

# 8
  • Мнения: 221
Аз се включвам в темата за съвет как да научим пишкането. Алекс започна да ака в гърне на 8 месеца, тогава го сложих за пръв път и до сега ака само в гърне. Слагам го обикновенно сутрин, понякога следобяд, и вечер. Но не зная как да го уча да пишка и колко често да го подканям. Той е на 1г и 2м, и понякога се питам дали не е още много малък и дали е по-добре да изчакам да проговори и да си казва. Но после като се замисля, нали памперса попива, как ще разбере, че се е напишкал за да каже и така ... Та какво да правя?

# 9
  • Мнения: 8 505
starfish,мисля,че е по-добре да изчакаш с пишкането.Но ако си голяма мераклийка,остави го за 2-3-4 дни без памперс през деня.Слагай го на гърнето през 10-15-20мин (впоследствие ще видиш на колко време си върши работата.Ако не свикне да ти показва гърнето или да си до носи сам (защото да ти казва е рано май)-отложи за след няколко месеца или за другата година по това време.

# 10
  • Мнения: 8 505
А сега въпрос и от мен-дребната е 3 дни без памперс през деня.До този момент не е направила нито една авария с пикшането.Но...с акането съвсем не е така.Първите 2 дни си свърши работата точно след вечерното мляко,т.е. в памперса.Вчера и днес обаче-в гащите Confused А преди да я пробвам без памперс акаше в гърнето,т.е. знае къде трябва.И сега-какво да я правя,обяснявам постоянно,но резултатът засега е нулев.Мисля си и за вариант да го прави нарочно Thinking

# 11
  • Мнения: 495
трябвало да им се дава личен пример newsm78
така че, отивате в тоалетната заедно и двете започвате да напъвате  newsm61- поне така пише в книгите Two Hearts
на нас още не ни е дошло времето

# 12
  • Мнения: 8 505
Оооооо,постоянно се напъвам-да,а и както вече писах,тя си знае какво и къде трябва да направи.Но незнайно защо тези дни само пишка в гърнето Close

# 13
  • Мнения: 687
И аз да се включа в отбора. Абсолютно същата история сме. Цял ден в яслата не ака и чака да го вземе за да свърши работата в гащите ooooh! Вчера на обяд се изака в... легото си Embarassed Направо ме заболя устата да обяснявам, да показвам, но ефект няма. Иначе е голям артист и звучно се напъва на гърнето, но без резултат за сега. Като му се ака гледа да се усамоти някъде и незабелязан върши работата.
Ох, ще трябва да се въоръжим с поредната доза търпение и да чакаме деня Х да дойде от самосебе си май, друго решение не виждам аз поне  Confused

# 14
  • София
  • Мнения: 7 097
Днес за пръв път Калина се изака на тоалетната без кандърми, разговори и подканяне! Каза "пиш", сложих я на тоалетната и излязох. Тъкмо се бях загледала в един филм и чувам напъване и троп...страшно съм доволна  smile3521 smile3508 newsm44 newsm68
Вече повече от месец отказваше да се раздели със "съкровищата" си и стискаше с дни. Но разговорите, подканянето и бурното изразяване на одобрение след свършената работа дадоха резултат. Не съм й се карала, но бях доста настоятелна, като видя, че й се ака. Тъй че, според мен това е - търпение и постоянство!

Общи условия

Активация на акаунт