Копринени тапети?

  • 4 543
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 492
Момичета, помагайте! Правим ремонт и харесах едноцветни копринени тапети.В магазина ми казаха, че се лепели много трудно, но се миели и били лесни за поддръжка.Споделете имате ли такива и доволни ли сте! С какво лепило ги лепихте?Предварително благодаря!

# 1
  • Мнения: 7 362
Момичета, помагайте! Правим ремонт и харесах едноцветни копринени тапети.В магазина ми казаха, че се лепели много трудно, но се миели и били лесни за поддръжка.Споделете имате ли такива и доволни ли сте! С какво лепило ги лепихте?Предварително благодаря!
Първо - не се лепят трудно и ние ги лепихме с едно немско лепило не помня марката.Тапетите са "Раш".Второ - не се пробвай да ги миеш ,ако си залепиш такива.Колкото и добри да са можеш да почистиш /съвсем внимателно/ леко замърсени петна или капки,но не и целите тапети.Стават едни прекрасни облаци.Моя позната чистофайница още на третия месец я заварих да плаче пред стената в хола.Тя решила,че като се мият взимаш четката и хоп - като плочките в банята.Да ,ама не се получава. Mr. Green

# 2
  • Мнения: 505
Лепилото е специално и ви съветвам да ползвате него, а не обикновено. Не зная точно с копринените тапети как стоят нещата, нашите също са на Ръш и стоят леко гумирани, чистят се лесно, разбира се не с маркуча  Grinning. При този вид тапети е важно да не се оставя никакъв луфт между тях, защото след като се залепят не може да се  "гони въздуха" както при стандартните и съвсем лекичко се свиват и после има опасност да се вижда фуга.

# 3
  • София
  • Мнения: 35 814
Лепят се лесно и се мият, но по-внимателно. Моята съседка има и си ги мие  Wink

# 4
  • Мнения: 492
Благодаря Ви, момичета за ценните съвети! newsm03

# 5
  • София
  • Мнения: 2 298
У дома навсякъде сме с такива. Лепят се лесно, за лепило не си спомням точно какво беше, дадоха ни го от магазина, където купихме тапетите. Не съм ги мила като цяло, 1-2 пъти само на отделни много малки участъци (с някакво петно) и е ставало без проблем.
Хайде действайте и да ви "грейне" къщата ...
Не знам защо от магазина са ви казали за трудно лепене:
1. те би следвало да са наясно как се лепят тапети
2. нямат интерес да ви отказват от такава покупка - все пак това са най-скъпите тапети
3. сигурно ли е, че става въпрос за истински копринени тапети? Да не би да е имитация на такива с твърда (като пластмаса) основа - тези наистина са невъзможни за лепене ...

Общи условия

Активация на акаунт