Някой наясно ли е за облъчването от компютрите???

  • 2 501
  • 21
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 125
Здравейте,
какво знаете за влиянието на компютрите върху бременните?
Аз например работя всеки ден с компютър, а отделно от това компютърът на моя колежка с която седим една срещу друга отскоро е насочен право срещу мен, имам предвид неговата задна част. Днес, ми казаха че точно лъчението което се излючва отзад е най-вредно !!!

Вие какво мислите по въпроса Confused:

# 1
  • Мнения: 128
аз също по цял ден седях на компютъра, когато бях бременна, но на детето нищо си му няма. не се притеснявай.

# 2
  • Мнения: 2 489
Не се притеснявай. Аз съм питала лекари и сега съм спокойна.

# 3
  • София
  • Мнения: 13 200
Според мен вредата от компютъра е в застояването неподвижно пред него. Бременната жена трябва да се движи повече, особено в края на бременността и не трябва да притиска бебето като седи (маааалко по-полегнала на стола Mr. Green )

Обаче аз сега като ги пиша тия неща да не си помислите, че съм ги спазила  #Puppy dog  #Puppy dog  #Puppy dog . Изкарах цялата бременност пред компа, защото имах да довършвам един проект. Свърших точно седмица преди да родя  Mr. Green . Изобщо не се движех, станах с 30 кг. отгоре... абе жив пример съм какво НЕ трябва да правите... Rolling Eyes  #Puppy dog

# 4
  • Мнения: 455
Споко.  Wink  Няма нищо страшно в компютрите, облъчването едва ли е по-вредно отколкото от телевизора или от микровалновата печка. Когато аз бях бременна също се консултирах, лекарите нямат притеснения по въпроса. Ще се роди живо и здраво бебето. Леко бременеене.  Close-mas:

# 5
  • Мнения: 928
Вредното лъчение идва от предната част на монитора,но това важи само за по-старите модели.Съвременните модели са със защитени екрани и единствения проблем в случая е прекаленото застояване пред компютъра.

# 6
  • Мнения: 46 438
И аз изкарах бременността си пред компютъра, по 8 часа на ден, почти без да ставам ! По-важно е както казва  Vache да се раждвижваш! Grinning

# 7
  • Мнения: 185
Излъчването от мониторите е по-малко, отколкото от телевизорите, а никой не е забранил на бременна жена да гледа телевизия (освен майка ми може би) Wink

# 8
  • Мнения: 470
И аз бях цяла бременност пред компютъра.
Няма проблеми Wink

# 9
  • София
  • Мнения: 2 708
Няма място за притеснение от това, че работиш пред компютър всеки ден. Ако трябва да се степенува най - вредни са телевизорите, следвани от мониторите с кинескоп, а мониторите с плоски екрани въобще не вредят, това е едно от основните им примущества. Но дори и от телевизорите не може да ви стане нищо нито на бебо, нито на теб. Така че спокойно бременеене и леко раждане на здраво бебче Simple Smile

# 10
  • Мнения: 4 358
Аз изкарах цялата си бременност в зала с над 50 компютъра.
Най-важното е мониторите да са хубави и да се раздвижваш от време на време.

# 11
  • Мнения: 211
Мониторът има излъчвания, но не са опасни за бебчето. Кофтито е, че от постоянното взиране в монитора може да те заболят очите и главата. Аз в офиса като влезна и веднага чувствам напрежение в главата от излъчваното на РС-тата. Ама, какво да се прави, нали трябва да се работи  Grinning

# 12
  • София
  • Мнения: 13 200
Цитат на: Cherr-y
Мониторът има излъчвания, но не са опасни за бебчето. Кофтито е, че от постоянното взиране в монитора може да те заболят очите и главата. Аз в офиса като влезна и веднага чувствам напрежение в главата от излъчваното на РС-тата. Ама, какво да се прави, нали трябва да се работи  Grinning


Е, че то и без да си бременна може да те заболят очите и главата! Grinning

# 13
  • Мнения: 3 663
И аз изкараха цяла бременност в офис с над 60-70 компютъра, но нямаше проблеми. Проблемът наистина е по-скоро да не се заседяваш прекалено дълго неподвижна - почива си ако не на всеки час, то поне на час и половина по мъничко. И едно ходене да си измиеш ръцете или до 00 също върши работа, ако няма време за друго Simple Smile И поне веднъж на ден е хубаво да си почиваш половин час примерно - да обядваш да кажем Simple Smile

# 14
  • Мнения: 5 468
Абе, то вече всичките бебета са компютърни и се раждат с познания по тия работи... Аз си отвисях на компютъра през бременността си и да чукна на дърво, не съм забелязала нещо да има на бебето ми.

Общи условия

Активация на акаунт