Връща храната

  • 982
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 142
Започнахме яденето с Фризолак(това ми препоръчаха от родилния дом).Оказа се,че Аптамила бил по-добър и аз (като загрижена мама)-хоп-смених го.Педиатърката ми беше доволна от избора,но предупреди,че от смяната бебка може да се отбие.Такова нещо не се случи,но забелязвам следното:веднага след като си изпие млякото,бебо започва да се присвива,къркорят й чревцата,има обилно аки и много често връща храната.Дали не харесва Аптамила(с Фризолака не забелязвах подобни проблеми) и имам ли право на нова смяна на храната?

# 1
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Изачакай малко.
Колко връща? Да не я прехранваш - хем кърма, хем Аптамил?
На фонтан ли връща?
При бебетата има гастро рефлукс, който се проявява около 20 дни след раждане - поради незрялост на стомахчето връща храна обратно.
АКо връща количество до около 2-3 лъжици, не се тревожи. Почти всички бебета го правят. Може би кърмене на поискване - малко, но редовно - може да е решението.
Ако връща много и то на фонтан, има нужда да спи под наклон - повдигате цялото матраче на около 25-30 см откъм главата, за да е плавен наклона, и да спи така.
Ако много връща, смяната на храната трябва да е в посока на храна против повръщане, а не изобщо храна. Има Aptamil AR i Frisovom за тази цел - това са сгъстени млека, които се дават с по-голяма дупка на биберона.
Дай повече подробности и решението ще намерите заедно с бебето - пробваш едно, пробваш друго... Има бебета които просто си повръщат,   моя разбойник до 7 месеца връщаше и то на фонтан, въпреки гъстите млека и какво ли не пробвахме.

# 2
  • Мнения: X
Здравей! Firebird много точно ти е описала нещата. Най-вероятно е от смяната на млякото, на мен ми се наложи да сменя няколко млека в началото и получи силни колики. Изчакай да посвикне с храната. Ако повръща си вземи антирефлуксно мляко. Аз давам Frisovom - страшно съм доволна, помага и за колики и запек, но тъй като си почнала с Aptamil е по-добре да си вземеш Aptamil AR, за да не сменяш с друга серия мляко. По принцип ако се налага да се сменя млякото се избира друго мляко на същия производител, за да няма проблеми детето.

# 3
  • Мнения: 142
Това за матрачето го направихме,но пак си повърна.За прехранването също се усъмних,но едва ли е и от него,тъй като кърма почти нямам,а от млекцето изпива по 50-60мл.Върнатото количество мляко е различно-понякога е съвсем малко,друг път повече.Мисля че не е като фонтан.

# 4
  • Мнения: 455
Тогава най-вероятно е рефлукс. Споко, ще премине с възрастта. Close-mas:

Общи условия

Активация на акаунт