Колко мами на близнаци са кърмили успешно?

  • 6 781
  • 41
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 12 220
    Здравейте,
искам да попитам колко мами на близнаци са успяли да се справят с кърменето  newsm78? Съществува ли изобщо тази възможност и ако да може ли да кажете как сте се справили? Притеснявам се в самото начало ако се наложи да стоят в кувъоз и са много малки, какво точно да направя за да може после да ги кърмя успешно?
    Имам огромното желание да кърмя, защото твърдо вярвам че това е най-доброто за нашите деца newsm10, но все още не съм сигурна че с близнаци е възможно. Ще бъда много благодарна за малко кураж и подкрепа  Praynig

# 1
  • Мнения: 826
Аз успях да ги  кърмя само 4е за кратко. Cry
Моите хубавци не са стояли в кувиоз,накърмих ги още щом ги извадиха.
Полу4их много голяма помощ от консултантките по кърмене които идваха  в болницата и вкъщи и консултации по телефона ми даваха.
Без тях нямаше да се справя.
Кърменето на близнаци не само е възможно,но е и най-доброто за тях!

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Със сигурност ще ти отговорят лично мамите, които са кърмили близначетата си, продължават успешно да го правят и да доказват, че е напълно възможно, дори за дълго време Grinning Някои не са влизали отдавна, за съжаление - но например когато мярках vedrra за последно, близначките бяха на година и нещо и още сучеха Grinning
Чудесно е,че се подготвяш за всеки възможен вариант, дори за лошите. Но и с бебета в кувьоз лактацията може да се поддържа - с упоритост, подкрепа и безконечно цедене (по възможност с добра електрическа помпа) най-вече.
Ето един изключително подробен протокол за недоносени бебета с всичко необходимо като информация, включително таблици за количеството мляко, какво може майката да очаква първите дни като количество, как точно се спазва хигиената за кърма за недоносено бебе, обяснения за различните fortifiers, които ще получава бебето освен кърмата, от кога може да се слага на гърда - 32г.с. и т.н.:
http://www.leron-line.com/PrematureInfant.htm
Искрено ти пожелавам изобщо да не се наложи да ползваш инфото в него - и да се похвалиш, че се справяте успешно още от самото начало Hug

# 3
  • Мнения: 51
Аз мога само да споделя моя опит. Принцесите не са стояли в кувьоз. Родих секцио  и ги сложих на гърда 24 часа след раждането. От самото начало (по съвет на акушерките) давах освен кърменето и добавка адаптирано мляко. Първите 2 месеца на всяко ядене кърмих и двете една след друга и давах добавка - която не винаги изяждаха. След това започнах да ги редувам на едното ядене кърмя едната - на другата давам добавка, на следващото хранене обратно.  Когато ги захраних добре (към 7 месец) започнах да кърмя само сутрин и вечер - единия ден едната, другия ден - другата. И така когато станаха на 10 месеца един ден просто отказаха да сучат. Трябваха ми много усилия на волята, за да пренебрегна всички "доброжелатели", които ме съветваха да не се мъча да ги кърмя, че са малки и кърмата не им стига и т. н. и т.н.
Aila- желая ти успех в кърменето - прочети всичко в бг-мамма за кърменето - има толкова много материали.
Мисля си, че ако имаше кой да ми покаже как, може би щях да ги кърмя двете едновремено и нямаше да се налага да давам добавки, но хайде... здраве да е...
P. S. Само да споделя, че докато кърмех майка ми казваше колко съм дебела и как не бива да ям толкова много и за Коледа ми подари бутилка уиски .... Така че подкрепата на близките е много важна...

# 4
  • Мнения: 1 895
Моите се родиха недоносени и  бяха в кувьози доста време- него се пробвах да го кърмя на 12-тия ден, нея на 40-тия. Бяха на смесено хранене - кърма и адаптирано мляко до 7 месец. Аз ги кърмих почти до третия, но после имах няколко стресови ситуации и кърмата ми рязко спря, въпреки това продължих да взимам от банката и си пиеха кърма до 7 месец - после започнаха да и се мръщят и минахме само на адаптирано мляко. Не се отказвайте от кърменето, не е невъзможно, нито трудно - молете се да имате кърма и ще намерите вашият начин. Дали ще редувате децата или едновременно ще пробвате - важното е да бъдат кърмени Laughing

# 5
  • Мнения: 263
Здравей! Ние продължаваме да се кърмим - вече само сутрин, вечер и през ноща 1-2 пъти, рядко и през деня. До 6-тия месец бяхме само на кърма, кърмех предимно един след друг. Най-трудно е в началото, но с подходяща помощ и подкрепа от близките е поносимо - със сигурност е възможно! Желая ти успех! И добре подготви половинката, за да си имаш поне 1 съюзник в кърменето.  Grinning

# 6
  • София
  • Мнения: 12 220
    Благодаря ви много мами за окуражителните думи, съвети и линкове  Grinning
    Явно има възможност да се кърмят близнаци и не е толкова страшно, просто всеки трябва да открие подходящия начин за себе си.  Party
    Радвам се че толкова майки откликнаха и споделиха как е било при тях, сега съм много по-спокойна  bouquet
    Запазвам си правото като се появят бебчетата да питам отново или да се отчета ние как се справяме  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 293
Здравей  Aila Grinning
аз също продължавам да кърмя децата си.От раждането до 6м и половина ги кърмех една след друга, но след това започнах едновременно да ги кърмя и само през ноща ако не се събудят едновременно ги кърмя една след друга.
Както и другите майки са ти писали напълно е възможно близнаци да се кърмят.В случая когато са много малки и са в кувиоз не знам как става но hedra ти е намерила инфо, но дано да не ти се налага.

# 8
  • Мнения: 355
Здравей, бях написала дълъг отговор, но нещо стана и го изтрих...ех много ме е яд...сега пак започвам.
Родих децата си в 34 г.с., мъничката беше в кувьоз около 2 седмици и после 2 седмици на легло, изписаха я на 28ия ден от раждането. По-големичката изписаха на 16тия ден. До тогава не ми ги даваха да ги кърмя, нито ми разрешиха да им давам кърмата си. Не смятам тук да коментирам какво мисля за това. Важното е,че не се предадох, нито се вързах на приказките на лекарите, че след толкова време хранене с АМ и от шише едва ли ще засучат. Кърмата ми слезе на 5тия ден след секциото. За да поддържам лактацията, се цедях с помпичка на Авент, тогава  не знаех, че мога да  замразявам кърмата и я хвърлях.... В началото имах по около 1 л кърма на ден.
И двете ми деца засукаха без проблем. След кърменето сутрин  се изцеждах и пазех кърмата в хладилника за следобедните хранения, когато ми намаляваше. Пиех и чай за кърмачки, продава се в аптеките.
В началото беше едно безспирно кърмене - всяка сучеше по 8 пъти на денонощие (включително и през нощта). Освен това сучеха доста бавно и кърменето отнемаше немалко време (да не кажа цялото ми време). После нещата се оправиха, постепенно минаха на 7, после на 6 хранения, въвеждах си захранването, както беше препоръчано от педиатрите.
Както са ти казали и другите мами, много е важно да имаш подкрепа в тези моменти, защото отвреме -  навреме направо ми е идвало да се откажа - не беше лесно. Така и не успях да се науча да ги кърмя едновременно, кърмех ги една след друга всеки път. Така се кърмехме шест месеца и половина, накрая кърмата ми беше по 100 мл на ден, просто не стигаше и за едно хранене на едната...Спря без проблем, за около седмица.
Сигурно ще имаш още въпроси - успех, и ние сме насреща.

Последна редакция: пн, 17 юли 2006, 11:44 от Ronya

# 9
  • Мнения: 241
Моля да ме иzвините, 4е се намесвам в теми4ката  Embarassed Исках само да покажа една картинка zа кърмене на бебета в "тандем"

# 10
  • София
  • Мнения: 12 220
    Мерси!  Simple Smile Но това май става основно докато са по-малки. Като пораснат незнам как може да се държат и двете лесно  Wink

# 11
  • София
  • Мнения: 1 110
Ние се кърмихме до 10,5 месеца, после започнах да ги дохранвам вечер от притеснения че не им стига и затова не спят спокойно и те сами се отбиха.
Аз ги кърмех последователно. Първо по-гласовития, после по-търпеливия. В началото сучат много дълго (по половин час и повече), после нещата се нормализират, те се специализират и започват да сучат по 5-6 минути. Доста често тогава майките решават, че това е защото кърмата им е малко и не им стига и спират да кърмят.
Хубаво е, че се е включила Хедра. Нейните съвети са много ценни и въобще всичко за кърменето може да научиш в Кърмаческия форум. Без тях може би щях да съм се отказала доста рано. Подкрепата от страна на близките и лекарите е минимална и общо взето, ако не правиш всичко по своя преценка, а слушаш съветите на околните ще ти е трудно.
Моите не бяха в кувьози и ни изписаха заедно на 6тия ден след секциото. Ronya ти е описала как може да се справиш и с този проблем и да поддържаш лактацията.
Желая ти успех и те съветвам да попрочетеш в кърмаческия отсега, че после може да не ти остане много много време.  Laughing

# 12
  • София
  • Мнения: 137
Здравей и от нас, Аила!  Hug
Първо искам да те успокоя, че най-вероятно твоите сладури няма да влязат в кувиоз, защото вече си на финалната права  Peace
Второ, наистина е супер важна личната мотивация и подкрепата на най-близките ти хора Whistling
Аз родих със секцио в бившата Тина Киркова. 9 дни бяхме в кувиозчета, като от момента на идване на кърмата (и почти денонощно) се изцеждах с помпа на Авент и им носех. Отделно пиех чай от копър, който наистина мнооооого помага. Но и много важно е яденето и пиенето на течности!!! А пропуснеш някое хранене и нямаааааааа кърмааааааа  Rolling Eyes Наскоро една позната ми каза, че родилите със секцио нямали много кърма, но аз се позачетох из форума и стигнах до извода, че това не е така  Thinking
Сега сме на смесено хранене и напоследък забелязвам, че кърмата ми понамалява. А и малките ми зверчета ядят по 200 гр. през 3-3,5 часа. Но съм доволна от резултата до момента: имам две здрави и жизнени, усмихнати и гукащи момчета, по около 6 кг. едното  Laughing
Желая ти от все сърце и на теб това щастие и, разбира се, мнооооооооого късмет и кураж!!!  Heart Eyes  bouquet

# 13
  • София
  • Мнения: 12 220
    Mikki и всички останали мами, мерси много за подкрепата  Simple Smile
    Да вече съм в деветия месец и съм малко по-спокойна. И аз ще раждам в бившата Тина Киркова и съм доволна да чуя че дават да се носи изцедено мляко на бебенцата. Може ли да ми кажеш как стои въпроса обаче със стерилизирането и шишетата? И аз имам помпа на Авент и шишета, но не знам там как може да се стерилизира. И ако няма нужда да стоят бебенцата в кувъоз не може ли направо да са си при теб и да не ползваме помпата?
    След секцио кога може да си ги видиш за повечко малките човечета?
    Найстина се радвам че толкова много мами на близнаци са успяли да се справят с кърменето, това ми дава кураж че и аз мога да успея  Praynig baby_neutral

# 14
  • Канада
  • Мнения: 264
Здравейте и от мен, искам да се включа малко по темата, от както сме си в къщи, вече две седмици.
Хранихме се само на кърма, през три часа, понякога и по-често, особено бебе Тони, който е по -дребен и суче по-често и по по малко.
Обаче преди два дена, на едното хранене, усетих, че ми е намаляла, след като Боби седя на гърдата 1 час и все си мрънкаше, се наложи да го дохраня с малко АМ.После се зачетох в кърмаческия и разбрах, че това са т.нар лакт.кризи и трябвало да се продължава с кърменето на поискване, за да се стимулира пак млякоотделянето.
Сега положението се оправи, но се опасявам, че ще се наложи да дохранвам с АМ пак в скоро време.А като чета в кърм.форум как и с какъв патос се говори за кърменето, чак мисля ще се чувствам ужасно, ако мина на АМ...
Ама какво да се прави, важното е бебетата да са ок.
Аля, ти не се тревожи, ще успееш да кърмиш, намен след секциото си  ми дойде млякото на 4 ден, вярно,че почнах да се изцеждам веднага, през три часа, но...Сега помпа определено не ми трябва Simple Smile
Това е от мен, за сега
Поздрави и целувки на всички
 baby_neutral baby_neutral Hug

Общи условия

Активация на акаунт