" Бебешка кал " по главата

  • 4 428
  • 21
  •   1
Отговори
  • софия
  • Мнения: 432
На 1.7 год. имаме още корички по главата. Дали защото имаме много дълга  и къдрава коса. Ако някои знае съвет нека ми помогне. Със зехтин или бебешко олио е много трудно да я намажа, няма отмиване.

# 1
  • Мнения: 5 790
Вики също е с много дълга коса. Не съм я мазала с нищо, до скоро имаше корички. Къпя я с бебешкия шампоан на Джонсън с лавандула. Консултирах се с кожен лекар и той ме посъветва да не пипам по никакъв начин коричките, защото сами падат до определена възраст.

# 2
  • София
  • Мнения: 39 718
На Дияна преди месец отново и се появиха корички. По принцип я къпя с Джонсън.
Не знам дали при смяна на шампоана могат да се появят. Може и да има някаква връзка, особено ако шампоана е някакво менте.
Като бебе я мажех с преварен зехтин.

# 3
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Няма нужда да я мажеш с нищо.
Те омекват от вода.
Достатъчно е да си поиграе повече в банята, а ти да я поливаш по главата от време на време и после с един гребен ги отресваш...
Няма гаранция, че след време няма да се появат пак.

# 4
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Емо е нямал,но съм чувала да ги мажат с бебешко олио или зехтин 30 мин.преди баня с шапка.Омеквали и по лесно се махали Peace

# 5
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Ние купихме едно специално гребенче на Чико. След баня като са поомекнали внимателно разрешваш косата и с гребенчето ги махаш. и Габи се махната така на втората процедура и не са се появявали повторно.

# 6
  • Мнения: 698
Навремето ги оправих с един крем на Клоран, специален за целта. Виж в аптеките. Цената беше към 8 лв. Освен това смених бебешкия сапун, с който дотогава го миех, с шампоан на Джонсън. Мисля, че и това изигра някаква роля.

# 7
  • Мнения: 1 272
Има специални шампоани срещу корички и кал по главата, знам на Мустела, на Бюбхен, предполагам ако поразтърсиш ще намериш и на други фирми.

# 8
  • Мнения: 3 360
Емо е нямал,но съм чувала да ги мажат с бебешко олио или зехтин 30 мин.преди баня с шапка.Омеквали и по лесно се махали Peace
Peace Taka съм правила и аз!И падат! Peace

Последна редакция: чт, 13 юли 2006, 12:53 от tutti

# 9
  • София
  • Мнения: 6 971
Има едно кремче на Мустела и то помага много.

# 10
  • Мнения: 3 334
Ние купихме едно специално гребенче на Чико. След баня като са поомекнали внимателно разрешваш косата и с гребенчето ги махаш. и Габи се махната така на втората процедура и не са се появявали повторно.
и при нас стана така,с гребенче след баня.Моята принцеса до преди 3 месеца имаше корички,а косата не и от най-гъстите Wink

# 11
  • Мнения: 2 950
Има едно кремче на Мустела и то помага много.
то е шампоан под формата на пяна - струва около 12 лв., но коричките падат след 1-2 къпания. нашите така паднаха, а после си го ползвахме като обикновен шампоан. вече 1 година караме с него. newsm10

# 12
  • Мнения: 422
Аз мажа с крем4ето на Клоран втори ден.Намазва се, седи до другия ден и се мие с шампоан.Като изсъхне коси4ката след банята, пак мажеш и тн докато из4езнат.
При нас от първото намазване доста паднаха

# 13
  • Мнения: 356
то е шампоан под формата на пяна - струва около 12 лв., но коричките падат след 1-2 къпания. нашите така паднаха, а после си го ползвахме като обикновен шампоан. вече 1 година караме с него. newsm10
   Малко странично от темата се включвам, но понеже и моя син има корички по главата, а сме вече на 2г и половина, та въпроса ми е от къде да купя шампоана - от аптека или да го търся в магазините за козметика?

# 14
  • Мнения: 1 040
Навремето ги оправих с един крем на Клоран, специален за целта. Виж в аптеките. Цената беше към 8 лв. Освен това смених бебешкия сапун, с който дотогава го миех, с шампоан на Джонсън. Мисля, че и това изигра някаква роля.

И аз изпозвах кремчето на Клоран - върши чудеса - бебчо имаше страшно много корички, а с това кремче след 2 намазвания и изчезнаха и не са се появявали повече. Гласувам с 2 ръце за него Peace

Общи условия

Активация на акаунт