Сувенири от клони и корени на дървета.

  • 4 487
  • 7
  •   1
Отговори
  • Хасково
  • Мнения: 992
Намерихме си сред природата такива клони като тези които продават в магазините дето се слагат като украса сред саксииите или където ти подхожда в дома..Едни такива с причудливи и интересни форми.Дано съм  обяснила ясно.
Сачо че не знаем как да ги обработим за да станата такива белички и чистички.Лъскъвината явно се постига с лакове, но каква предварителна обработка им се прави?
Моля, ако някой е на ясно нека сда даде съвет.

# 1
  • Мнения: 2 978
Майка събира постоянно и носи на вилата. Механата е пълна с всякакви щуротийки.
Даже събира и дървесни гъби, реже ги внимателно и после ги лакира с безцветен лак, след което ги закача някъде.
А иначе дървото баща ми го минава с шкурка и после с лак.

Ето тук в дъното се виждат много слабо два клона и гъбите по тях.
http://foto.bg/showphoto.php/photo/40356/cat/1396


 Жалко, че нямам снимки от другите неща Rolling Eyes

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 3 733
Искаш да му обелиш кората ли? Струва ми се, че само минато с лак ще е по-оригинално. Преди години на подобни огромни клони, разклонени, чепати си увивах епипремнума(китка) и изглеждаше страхотно.

# 3
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
http://www.oooms.nl/usb/


Направете си ей такива устройства

# 4
  • Хасково
  • Мнения: 992
Не те вече нямат кора! Мисля се че трябва нещо да ги обработим за да не се появят да речем от тях зимата като се стопли в стаята разни буболечки да поникнат по тях разни гъби т.н.
Пък ида станат по красиви!

secretgarden интересна идея ама нашите са доста по-големи.
И ми е ясно какво искам да ги правя само не ми е ясно как да ги обработя преди това.

# 5
  • Мнения: 3 251
Един познат изработваше подобни. До колкото си спомням ги киснеха в някакъв разтвор и след това ги пресоваха със седмици, а може и повече.После ги минаваха на някаква машинария, за да ги подравнят от едната страна/тази, която е към стената/ и чак тогава лаковете.
Ако ти е харесал като форма коренът или клоните, защо не си ги оставиш така, лакирай ги само и можеш да ги ползваш като поставка/цветарник за някои цветя от рода на Бромелиите, пак са си посадени в много плитка саксия, но отвън да направиш кашпата във формата на гнездо/те не се поливат саксиите им/-поне това съм виждала като идея в едно списание.

# 6
  • Мнения: 6 315
Минете ги с фина шкурка и после с лак и готово Simple Smile.

# 7
  • Мнения: 412
Надя, събота-неделя бях в Смолян и в градската галерия имаше цяла изложба с такива клони и корени - птици, ръце или просто причудливи хубави форми...на местен художник. Може да питаш момичетата от Смолян в темата им, ако някоя познава художника, да ти открадне малко занаят Peace

Общи условия

Активация на акаунт