Много съм притеснена - 37,0-37,5

  • 597
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 124
Здравейте,
много съм притеснена дъщеря ми поддържа температура 36,8-37,0 месец и повече преди да пипнем някакъв ужасен вирус с повръщане и разстройство, заради когото бяхме 10 дни в инфекциозна болница. Вече повече от две седмици сми си в къщи и вчера пак 37,0-37,5 даже. Веднага я заведохме при педито и видимо нищо - няма хрема, кашлица, гърлото е добре, весела е и има апетит засега. Каза да й давам вечер панадол, защото горните венци са били силно възпалени. Днес т-рата варира от 36 при събуждане до 37,2 през деня. Лекарката каза да й дам вечерта пак сиропче преди лягане. Претиснявам се, защото тази т-ра е най-неприятната и е показател за възпалителен процес в организма. Възможно ли е да е от зъби и колко време е нормално да продължава?!?
Правихме кръвна картина и урина давахме в болницата - всичко вече наред.

# 1
  • Мнения: 124
Забравих да спомена, че сме на 14 месеца.

# 2
  • Мнения: 1 860
Може и да е от зъби  newsm78 Аз писах ей така на една мама, че няма страшно щом лекарите не могат да открият нищо, но се оказа, че като са започнали антибиотици, вируса тогава е избил. Добре е, че се храни и е свежа. Панадола, не спада ли поне малко температурата?

# 3
  • Мнения: 124
Да, от Панадола спада, но за определена време 4-5 часа, после си е пак около 37,0.

# 4
  • на североизток
  • Мнения: 285
Не искам да те тревожа, но напоследък доста майки се оплакват от такава неприятна температура при децата им, без да има видима причина за това.И лекарите им казват - зъби.Дано и при вас да е така, но за да си убедена, че не е нещо сериозно - потърси и мнението на друг педиатър.
Успех и бързо оправяне!  bouquet

# 5
  • Мнения: 3 116
Температура при който и да е човек се мери след като половин час преди това, човека или човечето си е лежал и си е почивал Simple Smile

Защо не пробваш така да й премериш температурата ?

Иначе от зъби ние вдигнахме 37.4, което обаче се смята за нормална температура при децата  Hug Панадол за такава температура аз обаче не давам  Naughty

 Heart Eyes

# 6
  • Мнения: 8 917
До 37,5 се приема, че е възможно да е от зъби, но месец и повече Rolling Eyes newsm78

# 7
  • Мнения: 3 116
Доколкото аз разбрах детето е поддържало 36.8-37.0
месец и половина, и само един ден е вдигнало 37.0-37.5 ?

Или съм в грешка  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт