Как се справихте с мле4ницата?

  • 1 970
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 422
От 2-3 дни бебо нещо не ще да яде като хората.Като дам шишето, бута с език и 4ак като го натисна по4ва.
педиатърката вика-имате гъби4ки, каза да купим Дактарин.
Бе гледам аз, ама нищо не виждам, нито по устата,по езика, по бузките, няма никакви бели налепи.
Ние сме на 2,5 месеца, на АМ, вода след хранене не давам щото повръща.
В интернет 4етох 4е мле4ница не се появява след 1,5 месеца освен при деца на които дълго време се дават антибиотици.
Днес пробвах да го намажа както каза пед.
Слагам марля на пръста си, слагам малко гел и изтривам вутре устата, езика, бузките и т.н.
Нищо не направих.То в таз малка устенца как да си завъртя пръста, а и то шилето така стиска устата...
Споделете как се справихте с подобен проблем, как се познава и как мазахте

# 1
  • Мнения: 1 427
Справихме се с Дактарин.ако ползвате залъгалка , намажи нея.Аз така правех  Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 6 743
Гъбички могат да се появят и при по-големи деца.И се разпространяват много бързо  Sad
Влади имаше преди няколко месеца и тъй като никъде по аптеките нямаше Дактарин или Нистатин гел в една аптека ни НАПРАВИХА смес от глицерин и нистатин.Обтривах устната кухина с марличка напоена от разтвора.Много бързони мина.
Рецептата:
5000 Е нистатин
10 мл. глицерин
Това е  Hug Струва 4, 50  Peace

# 3
  • Мнения: 942
Справихме се с Дактарин.ако ползвате залъгалка , намажи нея.Аз така правех  Peace
И ние така се оправихме.

# 4
  • Мнения: 2 663
При нас дактарина не помогна и сестрата при педито ми каза да изварявам бибите като  слагам във водата една лъжичка садо за хляб и да врят 5 мин.За една седмица всичко мина

# 5
  • Мнения: 131
Днес открих нещо като гъбички около венците,които не се махат.Това ли е млечница,ние сме почти на 3 месеца.Моля отговорете ми,че съм много притеснена.

# 6
  • Мнения: 1 272
Мина от само себе си, след безуспешните ми опити да се справя с нея Simple Smile

# 7
  • Варна
  • Мнения: 2 317
На моя син му се появяваше докъм 4-тия месец. Оправях я с Дактарин. Измивах си хубаво ръката и с кутрето намазвах устните и бузките от вътрешна страна, колкото мога. Другото той го облизваше. За един-два дни изчезваше.
 
Днес открих нещо като гъбички около венците,които не се махат.Това ли е млечница,ние сме почти на 3 месеца.Моля отговорете ми,че съм много притеснена.
Млечницата изглежда като мляко, останало в устата,но не се отмива лесно.

# 8
  • на село
  • Мнения: 3 845
С Нистатин.
С една марля напоена с Нистатин-а обтривах устичката и така минаха.
Иначе беше станало ужасно - цялата устичка бяла, неискаше да суче и доста я болеше явно - беше много неспокойна.

# 9
  • Мнения: 6 039
Справихме се с Дактарин.

# 10
Като заговорихте по темата, някоя от вас имила ли е проблем с млечница и по гърдите и какво е усещането защото аз имам някакво неприятно усещане след кърмене и си мисля, че е свързано с млечницата.

# 11
  • на Север
  • Мнения: 503
Като заговорихте по темата, някоя от вас имила ли е проблем с млечница и по гърдите и какво е усещането защото аз имам някакво неприятно усещане след кърмене и си мисля, че е свързано с млечницата.

може ли да имаме млечница?
При мен усещах едни пробождания в гърдите преди или след кърмене и после видях, че бебата има беличко по усничките отвътре
мазах с Дактарин Орал Гел устата на бебка и зърната на гърдите си( е малко ленеш, щото гела е за орално приложение и е подсладен). Важно е също така да махнеш сутиена за няколко дни( въздушни бани на гърдите Simple Smile) Влагата предразполага за размножаване на гъбите. Всичко изчезна за ден-два

# 12
  • Мнения: 5 790
С Дактарин.

# 13
  • София
  • Мнения: 39 718
Дияна като бебе нямаше афти. Преди година, година и нещо се беше сдобила с една. Борих я с Дактарин и Гранофурин.

# 14
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Дактарин Peace

Общи условия

Активация на акаунт